Mens MC 100m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Alexander IRELAND16Bromley 1:10.45  571 32.79
          32.79
2.Matthew ROGERS16Bromley 1:10.52  569 32.90
          32.90
3.Joshua MORGAN19Thanet Swim 1:10.53  569 32.65
          32.65
4.James BEELE18RTW Monson 1:11.30  551 34.04
          34.04
5.Edward MORIARTY20Beckenham 1:11.46  547 33.08
          33.08
6.Thomas SLATER19Co Cant'bury 1:11.88  537 34.30
          34.30
7.Ben EVANS19Thanet Swim 1:12.41  526 34.12
          34.12
8.David WILSON17Sevenoaks 1:13.35  506 34.51
          34.51
9.Connor LOWRY19Thanet Swim 1:13.80  497 34.33
          34.33
10.Luca LOMBARDI17Dartford 1:14.45  484 33.77
          33.77
11.Ben WALKER21Shepway SC 1:15.13  471 34.67
          34.67
12.Joseph LOZADA16Saxon Crown 1:15.59  462 34.43
          34.43
13.Edward SMITH18Dover Life 1:15.72  460 34.82
          34.82
14.George HILLS16Erith & Dist 1:15.83  458 34.93
          34.93
15.Oscar MACARTNEY17Thanet Swim 1:15.93  456 36.15
          36.15
16.Thomas WILLETTS17Maidstone 1:16.15  452 35.10
          35.10
17.Luke BROWN16Gwich Royals 1:16.19  451 35.16
          35.16
18.Ryan THROWER17Gravesend 1:16.35  448 35.03
          35.03
19.Theo HASLAM18Bromley 1:16.43  447 35.16
          35.16
20.James VICK17Erith & Dist 1:16.68  443 33.74
          33.74
21.Kallum MORRIS17Maidstone 1:17.05  436 35.74
          35.74
22.James CASTLE17Black Lion 1:17.20  434 36.06
          36.06
23.Tommy LEWIS17Saxon Crown 1:18.14  418 35.52
          35.52
24.George GOMERSALL18Maidstone 1:18.25  416 37.00
          37.00
25.James RUSSELL25Ashford Town 1:18.33  415 36.43
          36.43
26.Callum BROPHY18Sevenoaks 1:18.47  413 36.33
          36.33
27.Levi ATWELL16Shepway SC 1:18.58  411 35.65
          35.65
28.Joseph DOBB16Bromley 1:18.66  410 36.72
          36.72
29.Alexander SONG16Erith & Dist 1:19.13  403 36.52
          36.52
30.Michael JIAN16Saxon Crown 1:19.44  398 37.34
          37.34
31.Tomas TRAUPYS16Erith & Dist 1:20.25  386 36.63
          36.63
32.Jake POTTER17Sevenoaks 1:20.28  386 36.99
          36.99
33.Joshua BEDFORD-EATWELL17Sevenoaks 1:20.33  385 35.38
          35.38
34.Finn WOOD16Shepway SC 1:21.45  369 37.89
          37.89
35.Kie-Ren LAU18Beckenham 1:21.51  368 38.10
          38.10
36.Matthew RUIZ18Bromley 1:21.71  366 36.94
          36.94
37.Sam WOOLFENDEN16Bexley 1:22.42  356 38.90
          38.90
38.Benjamin TRITTON16Maidstone 1:22.48  356 37.86
          37.86
39.Felix HASLAM16Bromley 1:23.14  347 37.74
          37.74
39.Joseph SCOTT16Ashford Town 1:23.14  347 38.35
          38.35
41.Charlie RANDELL18Gwich Royals44:07.15  13 1:58.93
          1:58.93
 Sebastian STEWART16Sevenoaks DNC     

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Alexander BOYD15Thanet Swim 1:10.74  564 33.48
          33.48
2.George TYLER15Sevenoaks 1:12.07  533 34.07
          34.07
3.Luke DOUGLAS15Saxon Crown 1:13.31  507 34.38
          34.38
4.Lewis HAYES15Erith & Dist 1:16.33  449 35.77
          35.77
5.Thomas WILTON15Co Cant'bury 1:17.66  426 36.50
          36.50
6.Zack ROTHMAN15Thanet Swim 1:19.12  403 36.78
          36.78
7.Ethan BURROWS15Black Lion 1:19.98  390 39.03
          39.03
8.Ryan NAPPER15Saxon Crown 1:21.07  374 38.23
          38.23
9.Zachary COTTON15Larkfield 1:22.02  362 39.00
          39.00
10.Cullum KRUGER15RTW Monson 1:22.16  360 37.96
          37.96
11.Rahul SHRESTHA15Gwich Royals 1:22.34  357 37.24
          37.24
12.Dylan MAYNE15Saxon Crown 1:22.42  356 38.55
          38.55
13.Sanskar THAPA15Shepway SC 1:22.68  353 38.88
          38.88
14.Thomas BLOMFIELD15Dover Life 1:25.09  324 39.50
          39.50
15.Lewis OLDER15Thanet Swim 1:28.02  292 42.18
          42.18
16.Louis COSTELLO-WRIGHT15Maidstone 1:28.15  291 41.10
          41.10

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Thomas LEMAN14RTW Monson 1:09.82  586 33.09
          33.09
2.Timothy LEBERL14Beckenham 1:15.29  468 35.48
          35.48
3.Joshua COWHAM14Thanet Swim 1:16.05  454 35.34
          35.34
4.Joseph RUSSELL14Co Cant'bury 1:18.35  415 36.03
          36.03
5.Benjamin BELLO-MENDOZA14Bromley 1:19.51  397 36.90
          36.90
6.Andrew ROWLAND14Beckenham 1:20.16  387 37.05
          37.05
7.Tobi SIJUADE14Thanet Swim 1:20.37  384 37.66
          37.66
8.Andre STRYDOM14Sevenoaks 1:21.58  367 37.13
          37.13
9.Joseph HODGE14Ashford Town 1:22.02  362 38.94
          38.94
10.Owen FERRIGAN14Saxon Crown 1:22.81  351 39.69
          39.69
11.Scott COVENTRY14Sevenoaks 1:23.02  349 38.26
          38.26
12.Samuel KITCHENER14Orpington OJ 1:23.21  346 38.34
          38.34
13.Dominic PERCY14Sevenoaks 1:23.30  345 38.99
          38.99
14.James ANGELL14Dartford 1:23.52  342 37.90
          37.90
15.Finn BATES14Thanet Swim 1:24.01  336 39.46
          39.46
16.Nathaniel RODRIGUES14Sevenoaks 1:24.25  334 38.54
          38.54
17.Tom FISHER14Dover Life 1:24.64  329 39.68
          39.68
18.Alexander HALL14AquaSevenoak 1:25.54  319 38.01
          38.01
19.George BLAIR14Maidstone 1:25.87  315 40.12
          40.12
20.Kai JOHNSON14Saxon Crown 1:26.28  311 40.98
          40.98
21.Bradley KHIZZAH14Gwich Royals 1:26.78  305 40.30
          40.30
22.Shaun THROWER14Gravesend 1:27.24  300 40.17
          40.17
23.Michael PHILLIPS14Orpington OJ 1:27.28  300 40.89
          40.89
24.Connor PARKER14Erith & Dist 1:27.68  296 41.58
          41.58
25.Evgueni PEYTCHEV14Bromley 1:28.19  291 39.90
          39.90
26.Dexter LAM14Black Lion 1:28.71  286 41.70
          41.70
27.James DICK14Maidstone 1:29.50  278 42.90
          42.90

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Benjamin WARD13Sevenoaks 1:21.21  373 37.41
          37.41
2.Oliver COOTE13Sevenoaks 1:21.71  366 37.30
          37.30
3.Pravin MAHENDRAKUMAR13Bromley 1:22.22  359 38.44
          38.44
4.Luke FOWLE13Black Lion 1:22.75  352 39.46
          39.46
5.Oscar WILSON13Sevenoaks 1:24.30  333 39.17
          39.17
6.Max MOULTON13Dartford 1:25.72  317 39.21
          39.21
7.Jack BILLINGS13Bromley 1:28.23  290 41.53
          41.53
8.Brandon HARRIS13Beachfield 1:28.37  289 41.87
          41.87
9.Oliver GLEN13Sevenoaks 1:28.97  283 42.35
          42.35
10.Marcus MCSPADDEN13Beckenham 1:29.32  280 42.26
          42.26
11.Edison HAMMOND13Sevenoaks 1:29.72  276 42.17
          42.17
12.William BOOTH13Sevenoaks 1:29.90  274 43.50
          43.50
13.Callum BARONTI13Orpington OJ 1:30.29  271 42.58
          42.58
14.Nathan WILLIAMS13Faversham 1:30.96  265 42.21
          42.21
15.Denny ASHISON13Beckenham 1:33.16  247 43.28
          43.28
16.Jamaal FRANCIS13Gwich Royals 1:35.28  230 44.47
          44.47
17.Edward GRAY13Maidstone 1:38.35  210 45.59
          45.59
18.Casey O'CONNOR13Shepway SC 1:40.85  194 48.40
          48.40

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Conor WRIGHT12Thanet Swim 1:26.05  313 40.66
          40.66
2.Oscar MILES12Thanet Swim 1:26.71  306 40.56
          40.56
3.Ali SETTERFIELD12Thanet Swim 1:27.47  298 41.46
          41.46
4.Louis HAYES12Sevenoaks 1:27.88  294 40.98
          40.98
5.Harvey MAUNDERS12Erith & Dist 1:32.41  253 44.13
          44.13
6.Alex TURTON12RTW Monson 1:32.67  251 42.52
          42.52
7.Joshua ELLIS12Beckenham 1:33.70  242 44.13
          44.13
8.Samuel JACOBS12Sevenoaks 1:33.90  241 44.53
          44.53
9.Conor MACKAY12Gravesend 1:33.93  241 44.20
          44.20
10.Andrew STEER12Saxon Crown 1:35.02  232 43.84
          43.84
11.Edward PAULING12Beckenham 1:35.74  227 44.98
          44.98
12.Ethan SALES12Herne Bay 1:36.40  223 45.15
          45.15
13.Adam FROST12Dover Life 1:36.49  222 45.17
          45.17
14.Harvey HAWKINS12Edenbridge 1:36.64  221 46.56
          46.56
15.Max SELBY12Sevenoaks 1:36.90  219 44.90
          44.90
16.Samuel GURUNG12Co Cant'bury 1:37.62  214 45.15
          45.15
17.Emmett HOLDSWORTH12Herne Bay 1:38.22  210 46.46
          46.46
18.Oliver EDWARDS12Herne Bay 1:38.27  210 46.85
          46.85
19.Ilia ZYP12Gwich Royals 1:38.43  209 45.69
          45.69
20.Marcus HUMPHREY12Sevenoaks 1:38.94  206 47.25
          47.25
21.Edward SELLAR12Orpington OJ 1:39.58  202 46.36
          46.36
22.Samuel DICKINSON12Beachfield 1:40.69  195 48.40
          48.40
23.Nathan CHAPMAN12Gwich Royals 1:40.81  195 47.78
          47.78
24.Zachary RAYMOND12Sevenoaks 1:41.24  192 46.57
          46.57
25.Daniel WILDING12Erith & Dist 1:42.12  187 48.41
          48.41
26.Dillon BENTLEY12Sevenoaks 1:44.80  173 47.46
          47.46
27.Noah SAUNDERS12Orpington OJ 1:45.16  171 49.00
          49.00
28.Cameron DAVIES12Sevenoaks 1:46.99  163 51.07
          51.07
 Oliver ISAACS12Black Lion DQ T 2L     

Disqualification Codes

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Callum WOOLFENDEN11Bexley 1:31.39  261 43.76
          43.76
2.Max FORDYCE11Faversham 1:31.88  257 43.62
          43.62
3.William REEVES11Thanet Swim 1:34.47  236 44.38
          44.38
4.Noah ENTICKNAP11White Oak 1:34.54  236 44.59
          44.59
5.Ryan RABHI11RTW Monson 1:35.45  229 42.64
          42.64
6.Ashton GIFFORD-GROVES10Thanet Swim 1:37.22  217 45.33
          45.33
7.Alexander CORVER10Bromley 1:37.51  215 46.71
          46.71
8.David LANGLEY11Bexley 1:38.02  212 46.20
          46.20
9.Jaedon LYNCH11Dartford 1:38.78  207 46.94
          46.94
10.Stanley DYER11Thanet Swim 1:38.80  207 47.20
          47.20
11.Sebastian PICKERING11Bromley 1:38.94  206 45.87
          45.87
12.Oliver POPE11Thanet Swim 1:40.09  199 47.90
          47.90
13.Finn REARDON11Maidstone 1:40.12  199 47.94
          47.94
14.Finley COURTIER11Larkfield 1:42.02  188 48.89
          48.89
15.Joe REARDON11Maidstone 1:42.44  185 47.81
          47.81
16.Matt BURROWS11Black Lion 1:42.80  183 47.61
          47.61
17.Christian PAULING10Beckenham 1:43.00  182 49.12
          49.12
18.Scott STRANGE11Ashford Town 1:43.70  179 50.22
          50.22
19.Luke ELLIS10Beckenham 1:44.08  177 50.90
          50.90
20.Oliver HAMILTON11Sevenoaks 1:44.43  175 49.63
          49.63
21.Oliver MOORE11Larkfield 1:48.34  157 48.91
          48.91
22.Seth LLEWELLYN11Thanet Swim 1:48.55  156 51.58
          51.58
23.Coby STOREY11Erith & Dist 1:48.87  154 50.70
          50.70
24.Alessio TUTT11Orpington OJ 1:48.94  154 51.46
          51.46
25.Kieran ELVY10Black Lion 1:49.15  153 51.20
          51.20
26.James FRY11Sevenoaks 1:50.46  148 50.67
          50.67
27.Ryan AMRANE11Beckenham 1:50.53  147 51.32
          51.32
28.James CLEAVER11Bromley 1:51.27  145 51.23
          51.23
29.Jamie CALLER11Black Lion 1:52.21  141 53.45
          53.45
30.George WILLIS11Dartford 1:55.65  129 52.76
          52.76
31.Marcus COOK11Sevenoaks 1:56.93  124 53.18
          53.18
32.Freddie DOLMAN11Beachfield 1:59.19  117 55.02
          55.02

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Thomas LEMAN14RTW Monson 1:09.82  586 33.09
          33.09
2.Alexander IRELAND16Bromley 1:10.45  571 32.79
          32.79
3.Matthew ROGERS16Bromley 1:10.52  569 32.90
          32.90
4.Joshua MORGAN19Thanet Swim 1:10.53  569 32.65
          32.65
5.Alexander BOYD15Thanet Swim 1:10.74  564 33.48
          33.48
6.James BEELE18RTW Monson 1:11.30  551 34.04
          34.04
7.Edward MORIARTY20Beckenham 1:11.46  547 33.08
          33.08
8.Thomas SLATER19Co Cant'bury 1:11.88  537 34.30
          34.30
9.George TYLER15Sevenoaks 1:12.07  533 34.07
          34.07
10.Ben EVANS19Thanet Swim 1:12.41  526 34.12
          34.12
11.Luke DOUGLAS15Saxon Crown 1:13.31  507 34.38
          34.38
12.David WILSON17Sevenoaks 1:13.35  506 34.51
          34.51
13.Connor LOWRY19Thanet Swim 1:13.80  497 34.33
          34.33
14.Luca LOMBARDI17Dartford 1:14.45  484 33.77
          33.77
15.Ben WALKER21Shepway SC 1:15.13  471 34.67
          34.67
16.Timothy LEBERL14Beckenham 1:15.29  468 35.48
          35.48
17.Joseph LOZADA16Saxon Crown 1:15.59  462 34.43
          34.43
18.Edward SMITH18Dover Life 1:15.72  460 34.82
          34.82
19.George HILLS16Erith & Dist 1:15.83  458 34.93
          34.93
20.Oscar MACARTNEY17Thanet Swim 1:15.93  456 36.15
          36.15
21.Joshua COWHAM14Thanet Swim 1:16.05  454 35.34
          35.34
22.Thomas WILLETTS17Maidstone 1:16.15  452 35.10
          35.10
23.Luke BROWN16Gwich Royals 1:16.19  451 35.16
          35.16
24.Lewis HAYES15Erith & Dist 1:16.33  449 35.77
          35.77
25.Ryan THROWER17Gravesend 1:16.35  448 35.03
          35.03
26.Theo HASLAM18Bromley 1:16.43  447 35.16
          35.16
27.James VICK17Erith & Dist 1:16.68  443 33.74
          33.74
28.Kallum MORRIS17Maidstone 1:17.05  436 35.74
          35.74
29.James CASTLE17Black Lion 1:17.20  434 36.06
          36.06
30.Thomas WILTON15Co Cant'bury 1:17.66  426 36.50
          36.50
31.Tommy LEWIS17Saxon Crown 1:18.14  418 35.52
          35.52
32.George GOMERSALL18Maidstone 1:18.25  416 37.00
          37.00
33.James RUSSELL25Ashford Town 1:18.33  415 36.43
          36.43
34.Joseph RUSSELL14Co Cant'bury 1:18.35  415 36.03
          36.03
35.Callum BROPHY18Sevenoaks 1:18.47  413 36.33
          36.33
36.Levi ATWELL16Shepway SC 1:18.58  411 35.65
          35.65
37.Joseph DOBB16Bromley 1:18.66  410 36.72
          36.72
38.Zack ROTHMAN15Thanet Swim 1:19.12  403 36.78
          36.78
39.Alexander SONG16Erith & Dist 1:19.13  403 36.52
          36.52
40.Michael JIAN16Saxon Crown 1:19.44  398 37.34
          37.34
41.Benjamin BELLO-MENDOZA14Bromley 1:19.51  397 36.90
          36.90
42.Ethan BURROWS15Black Lion 1:19.98  390 39.03
          39.03
43.Andrew ROWLAND14Beckenham 1:20.16  387 37.05
          37.05
44.Tomas TRAUPYS16Erith & Dist 1:20.25  386 36.63
          36.63
45.Jake POTTER17Sevenoaks 1:20.28  386 36.99
          36.99
46.Joshua BEDFORD-EATWELL17Sevenoaks 1:20.33  385 35.38
          35.38
47.Tobi SIJUADE14Thanet Swim 1:20.37  384 37.66
          37.66
48.Ryan NAPPER15Saxon Crown 1:21.07  374 38.23
          38.23
49.Benjamin WARD13Sevenoaks 1:21.21  373 37.41
          37.41
50.Finn WOOD16Shepway SC 1:21.45  369 37.89
          37.89
51.Kie-Ren LAU18Beckenham 1:21.51  368 38.10
          38.10
52.Andre STRYDOM14Sevenoaks 1:21.58  367 37.13
          37.13
53.Oliver COOTE13Sevenoaks 1:21.71  366 37.30
          37.30
53.Matthew RUIZ18Bromley 1:21.71  366 36.94
          36.94
55.Zachary COTTON15Larkfield 1:22.02  362 39.00
          39.00
55.Joseph HODGE14Ashford Town 1:22.02  362 38.94
          38.94
57.Cullum KRUGER15RTW Monson 1:22.16  360 37.96
          37.96
58.Pravin MAHENDRAKUMAR13Bromley 1:22.22  359 38.44
          38.44
59.Rahul SHRESTHA15Gwich Royals 1:22.34  357 37.24
          37.24
60.Dylan MAYNE15Saxon Crown 1:22.42  356 38.55
          38.55
60.Sam WOOLFENDEN16Bexley 1:22.42  356 38.90
          38.90
62.Benjamin TRITTON16Maidstone 1:22.48  356 37.86
          37.86
63.Sanskar THAPA15Shepway SC 1:22.68  353 38.88
          38.88
64.Luke FOWLE13Black Lion 1:22.75  352 39.46
          39.46
65.Owen FERRIGAN14Saxon Crown 1:22.81  351 39.69
          39.69
66.Scott COVENTRY14Sevenoaks 1:23.02  349 38.26
          38.26
67.Felix HASLAM16Bromley 1:23.14  347 37.74
          37.74
67.Joseph SCOTT16Ashford Town 1:23.14  347 38.35
          38.35
69.Samuel KITCHENER14Orpington OJ 1:23.21  346 38.34
          38.34
70.Dominic PERCY14Sevenoaks 1:23.30  345 38.99
          38.99
71.James ANGELL14Dartford 1:23.52  342 37.90
          37.90
72.Finn BATES14Thanet Swim 1:24.01  336 39.46
          39.46
73.Nathaniel RODRIGUES14Sevenoaks 1:24.25  334 38.54
          38.54
74.Oscar WILSON13Sevenoaks 1:24.30  333 39.17
          39.17
75.Tom FISHER14Dover Life 1:24.64  329 39.68
          39.68
76.Thomas BLOMFIELD15Dover Life 1:25.09  324 39.50
          39.50
77.Alexander HALL14AquaSevenoak 1:25.54  319 38.01
          38.01
78.Max MOULTON13Dartford 1:25.72  317 39.21
          39.21
79.George BLAIR14Maidstone 1:25.87  315 40.12
          40.12
80.Conor WRIGHT12Thanet Swim 1:26.05  313 40.66
          40.66
81.Kai JOHNSON14Saxon Crown 1:26.28  311 40.98
          40.98
82.Oscar MILES12Thanet Swim 1:26.71  306 40.56
          40.56
83.Bradley KHIZZAH14Gwich Royals 1:26.78  305 40.30
          40.30
84.Shaun THROWER14Gravesend 1:27.24  300 40.17
          40.17
85.Michael PHILLIPS14Orpington OJ 1:27.28  300 40.89
          40.89
86.Ali SETTERFIELD12Thanet Swim 1:27.47  298 41.46
          41.46
87.Connor PARKER14Erith & Dist 1:27.68  296 41.58
          41.58
88.Louis HAYES12Sevenoaks 1:27.88  294 40.98
          40.98
89.Lewis OLDER15Thanet Swim 1:28.02  292 42.18
          42.18
90.Louis COSTELLO-WRIGHT15Maidstone 1:28.15  291 41.10
          41.10
91.Evgueni PEYTCHEV14Bromley 1:28.19  291 39.90
          39.90
92.Jack BILLINGS13Bromley 1:28.23  290 41.53
          41.53
93.Brandon HARRIS13Beachfield 1:28.37  289 41.87
          41.87
94.Dexter LAM14Black Lion 1:28.71  286 41.70
          41.70
95.Oliver GLEN13Sevenoaks 1:28.97  283 42.35
          42.35
96.Marcus MCSPADDEN13Beckenham 1:29.32  280 42.26
          42.26
97.James DICK14Maidstone 1:29.50  278 42.90
          42.90
98.Edison HAMMOND13Sevenoaks 1:29.72  276 42.17
          42.17
99.William BOOTH13Sevenoaks 1:29.90  274 43.50
          43.50
100.Callum BARONTI13Orpington OJ 1:30.29  271 42.58
          42.58
101.Nathan WILLIAMS13Faversham 1:30.96  265 42.21
          42.21
102.Callum WOOLFENDEN11Bexley 1:31.39  261 43.76
          43.76
103.Max FORDYCE11Faversham 1:31.88  257 43.62
          43.62
104.Harvey MAUNDERS12Erith & Dist 1:32.41  253 44.13
          44.13
105.Alex TURTON12RTW Monson 1:32.67  251 42.52
          42.52
106.Denny ASHISON13Beckenham 1:33.16  247 43.28
          43.28
107.Joshua ELLIS12Beckenham 1:33.70  242 44.13
          44.13
108.Samuel JACOBS12Sevenoaks 1:33.90  241 44.53
          44.53
109.Conor MACKAY12Gravesend 1:33.93  241 44.20
          44.20
110.William REEVES11Thanet Swim 1:34.47  236 44.38
          44.38
111.Noah ENTICKNAP11White Oak 1:34.54  236 44.59
          44.59
112.Andrew STEER12Saxon Crown 1:35.02  232 43.84
          43.84
113.Jamaal FRANCIS13Gwich Royals 1:35.28  230 44.47
          44.47
114.Ryan RABHI11RTW Monson 1:35.45  229 42.64
          42.64
115.Edward PAULING12Beckenham 1:35.74  227 44.98
          44.98
116.Ethan SALES12Herne Bay 1:36.40  223 45.15
          45.15
117.Adam FROST12Dover Life 1:36.49  222 45.17
          45.17
118.Harvey HAWKINS12Edenbridge 1:36.64  221 46.56
          46.56
119.Max SELBY12Sevenoaks 1:36.90  219 44.90
          44.90
120.Ashton GIFFORD-GROVES10Thanet Swim 1:37.22  217 45.33
          45.33
121.Alexander CORVER10Bromley 1:37.51  215 46.71
          46.71
122.Samuel GURUNG12Co Cant'bury 1:37.62  214 45.15
          45.15
123.David LANGLEY11Bexley 1:38.02  212 46.20
          46.20
124.Emmett HOLDSWORTH12Herne Bay 1:38.22  210 46.46
          46.46
125.Oliver EDWARDS12Herne Bay 1:38.27  210 46.85
          46.85
126.Edward GRAY13Maidstone 1:38.35  210 45.59
          45.59
127.Ilia ZYP12Gwich Royals 1:38.43  209 45.69
          45.69
128.Jaedon LYNCH11Dartford 1:38.78  207 46.94
          46.94
129.Stanley DYER11Thanet Swim 1:38.80  207 47.20
          47.20
130.Sebastian PICKERING11Bromley 1:38.94  206 45.87
          45.87
130.Marcus HUMPHREY12Sevenoaks 1:38.94  206 47.25
          47.25
132.Edward SELLAR12Orpington OJ 1:39.58  202 46.36
          46.36
133.Oliver POPE11Thanet Swim 1:40.09  199 47.90
          47.90
134.Finn REARDON11Maidstone 1:40.12  199 47.94
          47.94
135.Samuel DICKINSON12Beachfield 1:40.69  195 48.40
          48.40
136.Nathan CHAPMAN12Gwich Royals 1:40.81  195 47.78
          47.78
137.Casey O'CONNOR13Shepway SC 1:40.85  194 48.40
          48.40
138.Zachary RAYMOND12Sevenoaks 1:41.24  192 46.57
          46.57
139.Finley COURTIER11Larkfield 1:42.02  188 48.89
          48.89
140.Daniel WILDING12Erith & Dist 1:42.12  187 48.41
          48.41
141.Joe REARDON11Maidstone 1:42.44  185 47.81
          47.81
142.Matt BURROWS11Black Lion 1:42.80  183 47.61
          47.61
143.Christian PAULING10Beckenham 1:43.00  182 49.12
          49.12
144.Scott STRANGE11Ashford Town 1:43.70  179 50.22
          50.22
145.Luke ELLIS10Beckenham 1:44.08  177 50.90
          50.90
146.Oliver HAMILTON11Sevenoaks 1:44.43  175 49.63
          49.63
147.Dillon BENTLEY12Sevenoaks 1:44.80  173 47.46
          47.46
148.Noah SAUNDERS12Orpington OJ 1:45.16  171 49.00
          49.00
149.Cameron DAVIES12Sevenoaks 1:46.99  163 51.07
          51.07
150.Oliver MOORE11Larkfield 1:48.34  157 48.91
          48.91
151.Seth LLEWELLYN11Thanet Swim 1:48.55  156 51.58
          51.58
152.Coby STOREY11Erith & Dist 1:48.87  154 50.70
          50.70
153.Alessio TUTT11Orpington OJ 1:48.94  154 51.46
          51.46
154.Kieran ELVY10Black Lion 1:49.15  153 51.20
          51.20
155.James FRY11Sevenoaks 1:50.46  148 50.67
          50.67
156.Ryan AMRANE11Beckenham 1:50.53  147 51.32
          51.32
157.James CLEAVER11Bromley 1:51.27  145 51.23
          51.23
158.Jamie CALLER11Black Lion 1:52.21  141 53.45
          53.45
159.George WILLIS11Dartford 1:55.65  129 52.76
          52.76
160.Marcus COOK11Sevenoaks 1:56.93  124 53.18
          53.18
161.Freddie DOLMAN11Beachfield 1:59.19  117 55.02
          55.02
162.Charlie RANDELL18Gwich Royals44:07.15  13 1:58.93
          1:58.93
 Sebastian STEWART16Sevenoaks DNC     
 Oliver ISAACS12Black Lion DQ T 2L     

Disqualification Codes

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Callum WOOLFENDEN11Bexley 1:31.39  261 43.76
          43.76
2.Max FORDYCE11Faversham 1:31.88  257 43.62
          43.62
3.William REEVES11Thanet Swim 1:34.47  236 44.38
          44.38
4.Noah ENTICKNAP11White Oak 1:34.54  236 44.59
          44.59
5.Ryan RABHI11RTW Monson 1:35.45  229 42.64
          42.64
6.Ashton GIFFORD-GROVES10Thanet Swim 1:37.22  217 45.33
          45.33
7.Alexander CORVER10Bromley 1:37.51  215 46.71
          46.71
8.David LANGLEY11Bexley 1:38.02  212 46.20
          46.20
9.Jaedon LYNCH11Dartford 1:38.78  207 46.94
          46.94
10.Stanley DYER11Thanet Swim 1:38.80  207 47.20
          47.20
11.Sebastian PICKERING11Bromley 1:38.94  206 45.87
          45.87
12.Oliver POPE11Thanet Swim 1:40.09  199 47.90
          47.90
13.Finn REARDON11Maidstone 1:40.12  199 47.94
          47.94
14.Finley COURTIER11Larkfield 1:42.02  188 48.89
          48.89
15.Joe REARDON11Maidstone 1:42.44  185 47.81
          47.81
16.Matt BURROWS11Black Lion 1:42.80  183 47.61
          47.61
17.Christian PAULING10Beckenham 1:43.00  182 49.12
          49.12
18.Scott STRANGE11Ashford Town 1:43.70  179 50.22
          50.22
19.Luke ELLIS10Beckenham 1:44.08  177 50.90
          50.90
20.Oliver HAMILTON11Sevenoaks 1:44.43  175 49.63
          49.63
21.Oliver MOORE11Larkfield 1:48.34  157 48.91
          48.91
22.Seth LLEWELLYN11Thanet Swim 1:48.55  156 51.58
          51.58
23.Coby STOREY11Erith & Dist 1:48.87  154 50.70
          50.70
24.Alessio TUTT11Orpington OJ 1:48.94  154 51.46
          51.46
25.Kieran ELVY10Black Lion 1:49.15  153 51.20
          51.20
26.James FRY11Sevenoaks 1:50.46  148 50.67
          50.67
27.Ryan AMRANE11Beckenham 1:50.53  147 51.32
          51.32
28.James CLEAVER11Bromley 1:51.27  145 51.23
          51.23
29.Jamie CALLER11Black Lion 1:52.21  141 53.45
          53.45
30.George WILLIS11Dartford 1:55.65  129 52.76
          52.76
31.Marcus COOK11Sevenoaks 1:56.93  124 53.18
          53.18
32.Freddie DOLMAN11Beachfield 1:59.19  117 55.02
          55.02

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Conor WRIGHT12Thanet Swim 1:26.05  313 40.66
          40.66
2.Oscar MILES12Thanet Swim 1:26.71  306 40.56
          40.56
3.Ali SETTERFIELD12Thanet Swim 1:27.47  298 41.46
          41.46
4.Louis HAYES12Sevenoaks 1:27.88  294 40.98
          40.98
5.Harvey MAUNDERS12Erith & Dist 1:32.41  253 44.13
          44.13
6.Alex TURTON12RTW Monson 1:32.67  251 42.52
          42.52
7.Joshua ELLIS12Beckenham 1:33.70  242 44.13
          44.13
8.Samuel JACOBS12Sevenoaks 1:33.90  241 44.53
          44.53
9.Conor MACKAY12Gravesend 1:33.93  241 44.20
          44.20
10.Andrew STEER12Saxon Crown 1:35.02  232 43.84
          43.84
11.Edward PAULING12Beckenham 1:35.74  227 44.98
          44.98
12.Ethan SALES12Herne Bay 1:36.40  223 45.15
          45.15
13.Adam FROST12Dover Life 1:36.49  222 45.17
          45.17
14.Harvey HAWKINS12Edenbridge 1:36.64  221 46.56
          46.56
15.Max SELBY12Sevenoaks 1:36.90  219 44.90
          44.90
16.Samuel GURUNG12Co Cant'bury 1:37.62  214 45.15
          45.15
17.Emmett HOLDSWORTH12Herne Bay 1:38.22  210 46.46
          46.46
18.Oliver EDWARDS12Herne Bay 1:38.27  210 46.85
          46.85
19.Ilia ZYP12Gwich Royals 1:38.43  209 45.69
          45.69
20.Marcus HUMPHREY12Sevenoaks 1:38.94  206 47.25
          47.25
21.Edward SELLAR12Orpington OJ 1:39.58  202 46.36
          46.36
22.Samuel DICKINSON12Beachfield 1:40.69  195 48.40
          48.40
23.Nathan CHAPMAN12Gwich Royals 1:40.81  195 47.78
          47.78
24.Zachary RAYMOND12Sevenoaks 1:41.24  192 46.57
          46.57
25.Daniel WILDING12Erith & Dist 1:42.12  187 48.41
          48.41
26.Dillon BENTLEY12Sevenoaks 1:44.80  173 47.46
          47.46
27.Noah SAUNDERS12Orpington OJ 1:45.16  171 49.00
          49.00
28.Cameron DAVIES12Sevenoaks 1:46.99  163 51.07
          51.07
 Oliver ISAACS12Black Lion DQ T 2L     

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Benjamin WARD13Sevenoaks 1:21.21  373 37.41
          37.41
2.Oliver COOTE13Sevenoaks 1:21.71  366 37.30
          37.30
3.Pravin MAHENDRAKUMAR13Bromley 1:22.22  359 38.44
          38.44
4.Luke FOWLE13Black Lion 1:22.75  352 39.46
          39.46
5.Oscar WILSON13Sevenoaks 1:24.30  333 39.17
          39.17
6.Max MOULTON13Dartford 1:25.72  317 39.21
          39.21
7.Jack BILLINGS13Bromley 1:28.23  290 41.53
          41.53
8.Brandon HARRIS13Beachfield 1:28.37  289 41.87
          41.87
9.Oliver GLEN13Sevenoaks 1:28.97  283 42.35
          42.35
10.Marcus MCSPADDEN13Beckenham 1:29.32  280 42.26
          42.26
11.Edison HAMMOND13Sevenoaks 1:29.72  276 42.17
          42.17
12.William BOOTH13Sevenoaks 1:29.90  274 43.50
          43.50
13.Callum BARONTI13Orpington OJ 1:30.29  271 42.58
          42.58
14.Nathan WILLIAMS13Faversham 1:30.96  265 42.21
          42.21
15.Denny ASHISON13Beckenham 1:33.16  247 43.28
          43.28
16.Jamaal FRANCIS13Gwich Royals 1:35.28  230 44.47
          44.47
17.Edward GRAY13Maidstone 1:38.35  210 45.59
          45.59
18.Casey O'CONNOR13Shepway SC 1:40.85  194 48.40
          48.40

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Thomas LEMAN14RTW Monson 1:09.82  586 33.09
          33.09
2.Timothy LEBERL14Beckenham 1:15.29  468 35.48
          35.48
3.Joshua COWHAM14Thanet Swim 1:16.05  454 35.34
          35.34
4.Joseph RUSSELL14Co Cant'bury 1:18.35  415 36.03
          36.03
5.Benjamin BELLO-MENDOZA14Bromley 1:19.51  397 36.90
          36.90
6.Andrew ROWLAND14Beckenham 1:20.16  387 37.05
          37.05
7.Tobi SIJUADE14Thanet Swim 1:20.37  384 37.66
          37.66
8.Andre STRYDOM14Sevenoaks 1:21.58  367 37.13
          37.13
9.Joseph HODGE14Ashford Town 1:22.02  362 38.94
          38.94
10.Owen FERRIGAN14Saxon Crown 1:22.81  351 39.69
          39.69
11.Scott COVENTRY14Sevenoaks 1:23.02  349 38.26
          38.26
12.Samuel KITCHENER14Orpington OJ 1:23.21  346 38.34
          38.34
13.Dominic PERCY14Sevenoaks 1:23.30  345 38.99
          38.99
14.James ANGELL14Dartford 1:23.52  342 37.90
          37.90
15.Finn BATES14Thanet Swim 1:24.01  336 39.46
          39.46
16.Nathaniel RODRIGUES14Sevenoaks 1:24.25  334 38.54
          38.54
17.Tom FISHER14Dover Life 1:24.64  329 39.68
          39.68
18.Alexander HALL14AquaSevenoak 1:25.54  319 38.01
          38.01
19.George BLAIR14Maidstone 1:25.87  315 40.12
          40.12
20.Kai JOHNSON14Saxon Crown 1:26.28  311 40.98
          40.98
21.Bradley KHIZZAH14Gwich Royals 1:26.78  305 40.30
          40.30
22.Shaun THROWER14Gravesend 1:27.24  300 40.17
          40.17
23.Michael PHILLIPS14Orpington OJ 1:27.28  300 40.89
          40.89
24.Connor PARKER14Erith & Dist 1:27.68  296 41.58
          41.58
25.Evgueni PEYTCHEV14Bromley 1:28.19  291 39.90
          39.90
26.Dexter LAM14Black Lion 1:28.71  286 41.70
          41.70
27.James DICK14Maidstone 1:29.50  278 42.90
          42.90

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Alexander BOYD15Thanet Swim 1:10.74  564 33.48
          33.48
2.George TYLER15Sevenoaks 1:12.07  533 34.07
          34.07
3.Luke DOUGLAS15Saxon Crown 1:13.31  507 34.38
          34.38
4.Lewis HAYES15Erith & Dist 1:16.33  449 35.77
          35.77
5.Thomas WILTON15Co Cant'bury 1:17.66  426 36.50
          36.50
6.Zack ROTHMAN15Thanet Swim 1:19.12  403 36.78
          36.78
7.Ethan BURROWS15Black Lion 1:19.98  390 39.03
          39.03
8.Ryan NAPPER15Saxon Crown 1:21.07  374 38.23
          38.23
9.Zachary COTTON15Larkfield 1:22.02  362 39.00
          39.00
10.Cullum KRUGER15RTW Monson 1:22.16  360 37.96
          37.96
11.Rahul SHRESTHA15Gwich Royals 1:22.34  357 37.24
          37.24
12.Dylan MAYNE15Saxon Crown 1:22.42  356 38.55
          38.55
13.Sanskar THAPA15Shepway SC 1:22.68  353 38.88
          38.88
14.Thomas BLOMFIELD15Dover Life 1:25.09  324 39.50
          39.50
15.Lewis OLDER15Thanet Swim 1:28.02  292 42.18
          42.18
16.Louis COSTELLO-WRIGHT15Maidstone 1:28.15  291 41.10
          41.10

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Alexander IRELAND16Bromley 1:10.45  571 32.79
          32.79
2.Matthew ROGERS16Bromley 1:10.52  569 32.90
          32.90
3.Joshua MORGAN19Thanet Swim 1:10.53  569 32.65
          32.65
4.James BEELE18RTW Monson 1:11.30  551 34.04
          34.04
5.Edward MORIARTY20Beckenham 1:11.46  547 33.08
          33.08
6.Thomas SLATER19Co Cant'bury 1:11.88  537 34.30
          34.30
7.Ben EVANS19Thanet Swim 1:12.41  526 34.12
          34.12
8.David WILSON17Sevenoaks 1:13.35  506 34.51
          34.51
9.Connor LOWRY19Thanet Swim 1:13.80  497 34.33
          34.33
10.Luca LOMBARDI17Dartford 1:14.45  484 33.77
          33.77
11.Ben WALKER21Shepway SC 1:15.13  471 34.67
          34.67
12.Joseph LOZADA16Saxon Crown 1:15.59  462 34.43
          34.43
13.Edward SMITH18Dover Life 1:15.72  460 34.82
          34.82
14.George HILLS16Erith & Dist 1:15.83  458 34.93
          34.93
15.Oscar MACARTNEY17Thanet Swim 1:15.93  456 36.15
          36.15
16.Thomas WILLETTS17Maidstone 1:16.15  452 35.10
          35.10
17.Luke BROWN16Gwich Royals 1:16.19  451 35.16
          35.16
18.Ryan THROWER17Gravesend 1:16.35  448 35.03
          35.03
19.Theo HASLAM18Bromley 1:16.43  447 35.16
          35.16
20.James VICK17Erith & Dist 1:16.68  443 33.74
          33.74
21.Kallum MORRIS17Maidstone 1:17.05  436 35.74
          35.74
22.James CASTLE17Black Lion 1:17.20  434 36.06
          36.06
23.Tommy LEWIS17Saxon Crown 1:18.14  418 35.52
          35.52
24.George GOMERSALL18Maidstone 1:18.25  416 37.00
          37.00
25.James RUSSELL25Ashford Town 1:18.33  415 36.43
          36.43
26.Callum BROPHY18Sevenoaks 1:18.47  413 36.33
          36.33
27.Levi ATWELL16Shepway SC 1:18.58  411 35.65
          35.65
28.Joseph DOBB16Bromley 1:18.66  410 36.72
          36.72
29.Alexander SONG16Erith & Dist 1:19.13  403 36.52
          36.52
30.Michael JIAN16Saxon Crown 1:19.44  398 37.34
          37.34
31.Tomas TRAUPYS16Erith & Dist 1:20.25  386 36.63
          36.63
32.Jake POTTER17Sevenoaks 1:20.28  386 36.99
          36.99
33.Joshua BEDFORD-EATWELL17Sevenoaks 1:20.33  385 35.38
          35.38
34.Finn WOOD16Shepway SC 1:21.45  369 37.89
          37.89
35.Kie-Ren LAU18Beckenham 1:21.51  368 38.10
          38.10
36.Matthew RUIZ18Bromley 1:21.71  366 36.94
          36.94
37.Sam WOOLFENDEN16Bexley 1:22.42  356 38.90
          38.90
38.Benjamin TRITTON16Maidstone 1:22.48  356 37.86
          37.86
39.Felix HASLAM16Bromley 1:23.14  347 37.74
          37.74
39.Joseph SCOTT16Ashford Town 1:23.14  347 38.35
          38.35
41.Charlie RANDELL18Gwich Royals44:07.15  13 1:58.93
          1:58.93
 Sebastian STEWART16Sevenoaks DNC     

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameAaDClubCatTime  BDPoints 50
1.Charlie RANDELL18Gwich Royals44:07.15  52 1:58.93
          1:58.93

Disqualification Codes

UP