Mens MC 100m Freestyle - Heats (Declared Winners)

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.James BRINKLEY23Bromley 53.15  687 24.57
          24.57
2.Theo HASLAM18Bromley 53.43  676 25.13
          25.13
3.Henry RENNOLLS16White Oak 54.00  655 25.38
          25.38
4.Jamie O'CONNOR17Thanet Swim 54.62  633 26.68
          26.68
5.Michael JACOBS17Sevenoaks 55.69  597 26.75
          26.75
6.Connor LOWRY19Thanet Swim 55.73  596 26.66
          26.66
7.Rhys SINGLETON18Beckenham 56.34  577 26.90
          26.90
8.Joseph DOBB16Bromley 56.39  575 27.07
          27.07
9.Samuel CRABTREE17Thanet Swim 56.60  569 27.42
          27.42
10.Finn SLATTERY17Beckenham 56.61  569 26.89
          26.89
11.Joshua LEWIS16Thanet Swim 56.67  567 27.06
          27.06
12.Edward SMITH18Dover Life 56.77  564 27.00
          27.00
13.Harry MINCHELLA18Beckenham 57.06  555 26.98
          26.98
14.James VICK17Erith & Dist 57.23  550 27.09
          27.09
14.Michael FOSTER17Saxon Crown 57.23  550 27.45
          27.45
14.Alexander WILMSHURST18Thanet Swim 57.23  550 27.41
          27.41
17.Max KELLY-GEE18Black Lion 57.47  543 27.37
          27.37
18.Alex ISIDORO18Beckenham 57.50  542 27.77
          27.77
18.Kahoru HARAZAWA19Beckenham1057.50  542 27.01
          27.01
20.George ADAM17Bromley 57.74  536 27.31
          27.31
21.Thomas WILLETTS17Maidstone 57.97  529 27.45
          27.45
22.Benjamin COE18Bromley 58.03  528 26.94
          26.94
23.Thomas SLATER19Co Cant'bury 58.04  527 27.84
          27.84
24.Alexander IRELAND16Bromley 58.10  526 27.42
          27.42
25.James WILTON16Co Cant'bury 58.11  526 27.70
          27.70
26.Joshua BEDFORD-EATWELL17Sevenoaks 58.18  524 28.07
          28.07
27.Kallum MORRIS17Maidstone 58.24  522 28.53
          28.53
28.Henry MAXWELL17Beckenham 58.27  521 27.44
          27.44
29.Jordan ATTIS21Co Rochester 58.42  517 27.96
          27.96
30.George CASEY17Co Cant'bury 58.48  516 28.62
          28.62
31.Lukas ANTANAVICIUS18Beckenham 58.53  514 27.71
          27.71
32.Joshua CRUZ16RTW Monson 58.77  508 28.24
          28.24
33.Finn WOOD16Shepway SC 58.87  505 28.35
          28.35
34.Ryan THROWER17Gravesend 58.90  505 28.26
          28.26
35.Thomas ALLEN25Beachfield 58.98  503 27.52
          27.52
36.Kie-Ren LAU18Beckenham 59.05  501 27.95
          27.95
37.James BEELE18RTW Monson 59.15  498 28.71
          28.71
38.Thomas HELLEWELL16Gwich Royals 59.38  493 28.39
          28.39
39.Josh BISHOP16Sevenoaks 59.42  492 28.05
          28.05
40.Benjamin STROVER16Orpington OJ 59.43  491 28.13
          28.13
41.Matthew ROGERS16Bromley 59.48  490 28.10
          28.10
42.Dylan CHILD17Bexley 59.53  489 28.70
          28.70
43.Joseph LOZADA16Saxon Crown 59.56  488 27.81
          27.81
44.Luca LOMBARDI17Dartford 59.57  488 28.12
          28.12
45.Joshua BUNGAY16Shepway SC 59.58  488 28.64
          28.64
46.Felix HASLAM16Bromley 59.71  484 28.13
          28.13
47.Sam WOOLFENDEN16Bexley 59.89  480 28.78
          28.78
47.Oliver DURRANT16Beachfield 59.89  480 28.44
          28.44
49.Sam DELATOUCHE18Erith & Dist 1:00.04  476 27.48
          27.48
50.Levi ATWELL16Shepway SC 1:00.12  475 28.34
          28.34
51.Michael EAGLING16Bromley 1:00.13  474 28.75
          28.75
52.Christopher KISS17Saxon Crown 1:00.34  469 29.09
          29.09
53.Benjamin TRITTON16Maidstone 1:00.46  467 28.78
          28.78
54.Tomas TRAUPYS16Erith & Dist 1:00.65  462 28.88
          28.88
55.Kwende BLAIR-FORD20Bromley 1:00.70  461 28.61
          28.61
56.Sammy WOODHEAD16Beckenham 1:00.80  459 27.89
          27.89
57.Luke BROWN16Gwich Royals 1:01.96  433 29.53
          29.53
58.Billy BIRCHMORE20Orpington OJ141:08.87  316 32.51
          32.51
59.Joshua MONAGHAN-COOMBS18Saxon Crown91:09.97  301 33.96
          33.96
 George HILLS16Erith & Dist DNC     
 Callum BROPHY18Sevenoaks DNC     
 Simon NEWTON17RTW Monson DNC     

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Alexander BOYD15Thanet Swim 57.46  544 27.99
          27.99
2.Lee SHEPHERD15Dover Life 57.63  539 28.23
          28.23
3.Luke DOUGLAS15Saxon Crown 59.16  498 28.05
          28.05
4.Billy MINCHELLA15Beckenham 59.54  489 28.40
          28.40
5.Thomas WILTON15Co Cant'bury 59.83  481 28.82
          28.82
6.Ethan BURROWS15Black Lion 1:00.07  476 28.74
          28.74
7.Joseph KIBBLEWHITE15Beckenham 1:00.15  474 28.35
          28.35
8.George TYLER15Sevenoaks 1:00.54  465 28.78
          28.78
9.Alfie HERRINGTON15Dover Life 1:00.87  457 29.14
          29.14
10.Christopher LEE15Sevenoaks 1:01.07  453 29.14
          29.14
11.Lewis HAYES15Erith & Dist 1:02.04  432 28.88
          28.88
12.Mateusz SZOPINSKI15Saxon Crown 1:02.85  415 30.17
          30.17
13.James BARLOW15Sevenoaks 1:03.09  411 30.08
          30.08
14.Michael ADAMS15Maidstone 1:03.88  396 31.39
          31.39
15.Kevin HUANG15Beckenham 1:04.52  384 32.18
          32.18

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Nathaniel RODRIGUES14Sevenoaks 58.48  516 28.23
          28.23
2.Ellis STANHOPE14Sevenoaks 59.13  499 28.92
          28.92
3.Timothy LEBERL14Beckenham 59.70  485 28.94
          28.94
4.Finlay MAXWELL14Beckenham 1:00.24  472 29.50
          29.50
5.Andre STRYDOM14Sevenoaks 1:00.30  470 29.10
          29.10
6.Evgueni PEYTCHEV14Bromley 1:00.35  469 28.93
          28.93
7.Thomas LEMAN14RTW Monson 1:00.39  468 29.55
          29.55
8.Ewan LIVINGSTON14Sevenoaks 1:00.55  465 28.72
          28.72
9.Joseph RUSSELL14Co Cant'bury 1:00.63  463 28.96
          28.96
10.Kieran DALE14Thanet Swim 1:01.07  453 29.47
          29.47
11.Benjamin BELLO-MENDOZA14Bromley 1:01.83  436 29.67
          29.67
12.James ANGELL14Dartford 1:01.92  434 29.28
          29.28
13.Kenz HILTON14Gwich Royals 1:02.90  414 29.71
          29.71
14.Ethan HUNTER14Sevenoaks 1:03.07  411 30.15
          30.15
15.Bradley KHIZZAH14Gwich Royals 1:04.52  384 31.05
          31.05
16.Scott COVENTRY14Sevenoaks 1:04.61  382 30.65
          30.65
17.Samuel KITCHENER14Orpington OJ 1:04.66  381 29.83
          29.83
18.Michael PHILLIPS14Orpington OJ 1:04.69  381 31.09
          31.09
19.Brett BAKER14Bexley 1:04.79  379 31.68
          31.68
20.Kai JOHNSON14Saxon Crown 1:04.80  379 30.79
          30.79
21.Tom FISHER14Dover Life 1:05.08  374 30.97
          30.97
22.Cian BETHEL14Black Lion 1:05.12  373 31.60
          31.60
23.Connor PARKER14Erith & Dist 1:05.15  373 31.34
          31.34
24.Oscar PARRICK14Co Cant'bury 1:05.19  372 30.99
          30.99
25.Jacob GASKELL14Bromley 1:05.67  364 31.43
          31.43
26.Frederick CORDER14Erith & Dist 1:05.83  361 31.33
          31.33
27.George BLAIR14Maidstone 1:05.96  359 31.53
          31.53
28.Benedict CHANNON14Sevenoaks 1:05.99  359 31.54
          31.54
29.Dexter LAM14Black Lion 1:06.05  358 32.01
          32.01
30.Benjamin MONAHAN14Black Lion 1:06.08  357 31.37
          31.37
31.Dominic PERCY14Sevenoaks 1:06.79  346 31.67
          31.67
32.Shay WELLMAN14Saxon Crown 1:08.34  323 32.70
          32.70

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Jack BILLINGS13Bromley 1:03.23  408 30.26
          30.26
2.Luke FOWLE13Black Lion 1:04.04  393 30.76
          30.76
3.Charley LANGFORD13Herne Bay 1:05.14  373 31.16
          31.16
4.Rowan FUSS13Bromley 1:05.17  372 30.43
          30.43
5.Kody BRADBURY13RTW Monson 1:05.24  371 31.19
          31.19
6.Liam PEARSHOUSE13Thanet Swim 1:06.02  358 32.19
          32.19
7.Edward ESTCOURT13ASFSKNTQ 1:06.20  355 30.78
          30.78
8.Edison HAMMOND13Sevenoaks 1:06.66  348 31.87
          31.87
9.Freddy CUNNINGHAM13RTW Monson 1:07.35  337 31.98
          31.98
10.Justin STROVER13Orpington OJ 1:07.44  336 33.00
          33.00
11.Nathan WILLIAMS13Faversham 1:07.74  332 32.60
          32.60
12.Oliver COOTE13Sevenoaks 1:08.26  324 32.68
          32.68
13.Callum BARONTI13Orpington OJ 1:08.75  317 33.69
          33.69
14.Marcus MCSPADDEN13Beckenham 1:08.77  317 33.33
          33.33
15.Nathan FRIEND13RTW Monson 1:08.85  316 33.38
          33.38
16.Oscar WILSON13Sevenoaks 1:08.90  315 34.15
          34.15
16.Harvey STEDMAN13Bromley 1:08.90  315 32.45
          32.45
18.Ashwin GANESARATNAM13Thanet Swim 1:09.02  313 32.40
          32.40
19.Cole BRIDGES13RTW Monson 1:09.07  313 33.42
          33.42
20.William BOOTH13Sevenoaks 1:09.08  313 34.09
          34.09
21.Max MOULTON13Dartford 1:09.25  310 33.61
          33.61
22.Joseph JEFFERY13Bexley 1:09.30  310 33.90
          33.90
23.Giulio SZCZEPANIAK13Beckenham 1:09.52  307 33.22
          33.22
24.Pravin MAHENDRAKUMAR13Bromley 1:10.23  298 32.84
          32.84
25.George COLES13Co Cant'bury 1:10.34  296 33.37
          33.37
26.Jeffrey AKINTOLU13Erith & Dist 1:10.42  295 32.13
          32.13
27.Luca SHORT13Bromley 1:10.63  292 33.47
          33.47
28.Jamaal FRANCIS13Gwich Royals 1:10.76  291 33.20
          33.20
29.Tristan CALVO13Shepway SC 1:10.91  289 33.70
          33.70
30.George WISE13Dartford 1:11.37  283 34.85
          34.85
31.Harry COLLINS13Bexley 1:11.55  281 34.24
          34.24
32.Casey O'CONNOR13Shepway SC 1:11.88  277 34.07
          34.07
33.Edward GRAY13Maidstone 1:12.00  276 33.92
          33.92
34.Joss HAMER13RTW Monson 1:14.91  245 35.48
          35.48
 Charlie ROWLEY13Thanet Swim DQ ST     

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Ali SETTERFIELD12Thanet Swim 1:05.52  367 31.83
          31.83
2.Joshua ELLIS12Beckenham 1:06.09  357 32.11
          32.11
3.Maximus PARPWORTH12Thanet Swim 1:06.36  353 31.84
          31.84
4.Louis HAYES12Sevenoaks 1:06.88  345 32.48
          32.48
5.Oscar MILES12Thanet Swim 1:07.51  335 32.31
          32.31
6.Samuel JACOBS12Sevenoaks 1:07.98  328 32.33
          32.33
7.Edward SELLAR12Orpington OJ 1:08.23  324 33.03
          33.03
8.Euan TERRY12Black Lion 1:09.23  311 33.58
          33.58
9.Daniel BRICE12Tonbridge 1:09.76  304 33.73
          33.73
10.Conor WRIGHT12Thanet Swim 1:09.82  303 33.90
          33.90
11.Edward PAULING12Beckenham 1:10.06  300 33.66
          33.66
12.Toby COOK12Thanet Swim 1:10.32  296 33.57
          33.57
13.Joshua SOLLY12Dartford 1:10.60  293 33.56
          33.56
14.Joshua CRABTREE12Thanet Swim 1:10.80  290 34.44
          34.44
15.Daniel WILDING12Erith & Dist 1:10.85  290 33.90
          33.90
16.Ilia ZYP12Gwich Royals 1:10.98  288 33.30
          33.30
17.Oliver EDWARDS12Herne Bay 1:11.74  279 34.16
          34.16
18.Tate NICOL12Beckenham 1:12.11  275 34.14
          34.14
19.Alex TURTON12RTW Monson 1:12.27  273 -
          -
20.Andrew STEER12Saxon Crown 1:12.43  271 34.86
          34.86
21.Adam FROST12Dover Life 1:12.47  271 34.82
          34.82
22.Pharell NIMOH12Saxon Crown 1:12.48  271 35.39
          35.39
23.Zachary RAYMOND12Sevenoaks 1:12.83  267 34.87
          34.87
24.Harry SINCLAIR12RTW Monson 1:13.18  263 35.52
          35.52
25.Charlie CREWE12RTW Monson 1:13.50  259 34.83
          34.83
26.Harvey MAUNDERS12Erith & Dist 1:13.55  259 34.35
          34.35
27.Nathan CHAPMAN12Gwich Royals 1:13.65  258 35.67
          35.67
28.Benjamin STREBEL12Sevenoaks 1:13.69  257 34.51
          34.51
29.James LONG12Gravesend 1:13.84  256 34.84
          34.84
30.Finn WOOTTEN12Bexley 1:14.70  247 36.35
          36.35
31.Marcus HUMPHREY12Sevenoaks 1:15.50  239 35.90
          35.90
 Samuel JACK12Co Cant'bury DNC     
 Samuel GURUNG12Co Cant'bury DQ ST     

Disqualification Codes

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.David LANGLEY11Bexley 1:10.71  291 33.68
          33.68
2.James SPROSTON11Erith & Dist 1:11.13  286 34.36
          34.36
3.Noah ENTICKNAP11White Oak 1:11.62  280 34.35
          34.35
4.David ALLEN11Black Lion 1:12.76  267 35.08
          35.08
5.Max FORDYCE11Faversham 1:13.20  263 35.04
          35.04
6.Jaedon LYNCH11Dartford 1:13.80  256 35.49
          35.49
7.Finley COURTIER11Larkfield 1:13.94  255 35.38
          35.38
8.Scott STRANGE11Ashford Town 1:13.99  254 36.90
          36.90
9.Thomas CREASEY11Sevenoaks 1:14.08  253 34.90
          34.90
10.William REEVES11Thanet Swim 1:14.43  250 36.40
          36.40
11.Bailey BERTRAM10Shepway SC 1:14.66  248 36.53
          36.53
12.Philip GRAMMATIKOPOULO11Beckenham 1:14.82  246 35.47
          35.47
13.Finn REARDON11Maidstone 1:14.95  245 36.44
          36.44
14.Oliver POPE11Thanet Swim 1:15.07  244 36.10
          36.10
15.Sebastian PICKERING11Bromley 1:15.97  235 36.90
          36.90
16.James FRY11Sevenoaks 1:16.49  230 37.71
          37.71
17.Joe REARDON11Maidstone 1:16.76  228 36.56
          36.56
18.Ashton GIFFORD-GROVES10Thanet Swim 1:16.83  227 37.15
          37.15
19.Nevan CHOU11Bromley 1:16.87  227 35.63
          35.63
20.Matt BURROWS11Black Lion 1:17.27  223 37.26
          37.26
21.Alessio TUTT11Orpington OJ 1:17.80  219 37.28
          37.28
22.Alexander CORVER10Bromley 1:18.20  215 36.87
          36.87
23.James CLEAVER11Bromley 1:18.37  214 37.73
          37.73
24.Seb HILLSDON11RTW Monson 1:18.42  214 37.15
          37.15
25.William FITZPATRICK11Beachfield 1:18.56  212 37.25
          37.25
26.Freddie EVANS11Herne Bay 1:19.74  203 37.50
          37.50
27.Oliver HAMILTON11Sevenoaks 1:19.83  202 -
          -
28.Stanley DYER11Thanet Swim 1:19.94  202 38.65
          38.65
29.Freddie DOLMAN11Beachfield 1:20.92  194 38.23
          38.23
30.Ryan AMRANE11Beckenham 1:21.48  190 37.60
          37.60
31.Ivan FLEMMY11Erith & Dist 1:23.73  175 39.21
          39.21
32.George WILLIS11Dartford 1:26.82  157 41.74
          41.74
 Callum WOOLFENDEN11Bexley DQ ST     

Disqualification Codes

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.James BRINKLEY23Bromley 53.15  687 24.57
          24.57
2.Theo HASLAM18Bromley 53.43  676 25.13
          25.13
3.Henry RENNOLLS16White Oak 54.00  655 25.38
          25.38
4.Jamie O'CONNOR17Thanet Swim 54.62  633 26.68
          26.68
5.Michael JACOBS17Sevenoaks 55.69  597 26.75
          26.75
6.Connor LOWRY19Thanet Swim 55.73  596 26.66
          26.66
7.Rhys SINGLETON18Beckenham 56.34  577 26.90
          26.90
8.Joseph DOBB16Bromley 56.39  575 27.07
          27.07
9.Samuel CRABTREE17Thanet Swim 56.60  569 27.42
          27.42
10.Finn SLATTERY17Beckenham 56.61  569 26.89
          26.89
11.Joshua LEWIS16Thanet Swim 56.67  567 27.06
          27.06
12.Edward SMITH18Dover Life 56.77  564 27.00
          27.00
13.Harry MINCHELLA18Beckenham 57.06  555 26.98
          26.98
14.James VICK17Erith & Dist 57.23  550 27.09
          27.09
14.Michael FOSTER17Saxon Crown 57.23  550 27.45
          27.45
14.Alexander WILMSHURST18Thanet Swim 57.23  550 27.41
          27.41
17.Alexander BOYD15Thanet Swim 57.46  544 27.99
          27.99
18.Max KELLY-GEE18Black Lion 57.47  543 27.37
          27.37
19.Alex ISIDORO18Beckenham 57.50  542 27.77
          27.77
19.Kahoru HARAZAWA19Beckenham1057.50  542 27.01
          27.01
21.Lee SHEPHERD15Dover Life 57.63  539 28.23
          28.23
22.George ADAM17Bromley 57.74  536 27.31
          27.31
23.Thomas WILLETTS17Maidstone 57.97  529 27.45
          27.45
24.Benjamin COE18Bromley 58.03  528 26.94
          26.94
25.Thomas SLATER19Co Cant'bury 58.04  527 27.84
          27.84
26.Alexander IRELAND16Bromley 58.10  526 27.42
          27.42
27.James WILTON16Co Cant'bury 58.11  526 27.70
          27.70
28.Joshua BEDFORD-EATWELL17Sevenoaks 58.18  524 28.07
          28.07
29.Kallum MORRIS17Maidstone 58.24  522 28.53
          28.53
30.Henry MAXWELL17Beckenham 58.27  521 27.44
          27.44
31.Jordan ATTIS21Co Rochester 58.42  517 27.96
          27.96
32.George CASEY17Co Cant'bury 58.48  516 28.62
          28.62
32.Nathaniel RODRIGUES14Sevenoaks 58.48  516 28.23
          28.23
34.Lukas ANTANAVICIUS18Beckenham 58.53  514 27.71
          27.71
35.Joshua CRUZ16RTW Monson 58.77  508 28.24
          28.24
36.Finn WOOD16Shepway SC 58.87  505 28.35
          28.35
37.Ryan THROWER17Gravesend 58.90  505 28.26
          28.26
38.Thomas ALLEN25Beachfield 58.98  503 27.52
          27.52
39.Kie-Ren LAU18Beckenham 59.05  501 27.95
          27.95
40.Ellis STANHOPE14Sevenoaks 59.13  499 28.92
          28.92
41.James BEELE18RTW Monson 59.15  498 28.71
          28.71
42.Luke DOUGLAS15Saxon Crown 59.16  498 28.05
          28.05
43.Thomas HELLEWELL16Gwich Royals 59.38  493 28.39
          28.39
44.Josh BISHOP16Sevenoaks 59.42  492 28.05
          28.05
45.Benjamin STROVER16Orpington OJ 59.43  491 28.13
          28.13
46.Matthew ROGERS16Bromley 59.48  490 28.10
          28.10
47.Dylan CHILD17Bexley 59.53  489 28.70
          28.70
48.Billy MINCHELLA15Beckenham 59.54  489 28.40
          28.40
49.Joseph LOZADA16Saxon Crown 59.56  488 27.81
          27.81
50.Luca LOMBARDI17Dartford 59.57  488 28.12
          28.12
51.Joshua BUNGAY16Shepway SC 59.58  488 28.64
          28.64
52.Timothy LEBERL14Beckenham 59.70  485 28.94
          28.94
53.Felix HASLAM16Bromley 59.71  484 28.13
          28.13
54.Thomas WILTON15Co Cant'bury 59.83  481 28.82
          28.82
55.Sam WOOLFENDEN16Bexley 59.89  480 28.78
          28.78
55.Oliver DURRANT16Beachfield 59.89  480 28.44
          28.44
57.Sam DELATOUCHE18Erith & Dist 1:00.04  476 27.48
          27.48
58.Ethan BURROWS15Black Lion 1:00.07  476 28.74
          28.74
59.Levi ATWELL16Shepway SC 1:00.12  475 28.34
          28.34
60.Michael EAGLING16Bromley 1:00.13  474 28.75
          28.75
61.Joseph KIBBLEWHITE15Beckenham 1:00.15  474 28.35
          28.35
62.Finlay MAXWELL14Beckenham 1:00.24  472 29.50
          29.50
63.Andre STRYDOM14Sevenoaks 1:00.30  470 29.10
          29.10
64.Christopher KISS17Saxon Crown 1:00.34  469 29.09
          29.09
65.Evgueni PEYTCHEV14Bromley 1:00.35  469 28.93
          28.93
66.Thomas LEMAN14RTW Monson 1:00.39  468 29.55
          29.55
67.Benjamin TRITTON16Maidstone 1:00.46  467 28.78
          28.78
68.George TYLER15Sevenoaks 1:00.54  465 28.78
          28.78
69.Ewan LIVINGSTON14Sevenoaks 1:00.55  465 28.72
          28.72
70.Joseph RUSSELL14Co Cant'bury 1:00.63  463 28.96
          28.96
71.Tomas TRAUPYS16Erith & Dist 1:00.65  462 28.88
          28.88
72.Kwende BLAIR-FORD20Bromley 1:00.70  461 28.61
          28.61
73.Sammy WOODHEAD16Beckenham 1:00.80  459 27.89
          27.89
74.Alfie HERRINGTON15Dover Life 1:00.87  457 29.14
          29.14
75.Kieran DALE14Thanet Swim 1:01.07  453 29.47
          29.47
75.Christopher LEE15Sevenoaks 1:01.07  453 29.14
          29.14
77.Benjamin BELLO-MENDOZA14Bromley 1:01.83  436 29.67
          29.67
78.James ANGELL14Dartford 1:01.92  434 29.28
          29.28
79.Luke BROWN16Gwich Royals 1:01.96  433 29.53
          29.53
80.Lewis HAYES15Erith & Dist 1:02.04  432 28.88
          28.88
81.Mateusz SZOPINSKI15Saxon Crown 1:02.85  415 30.17
          30.17
82.Kenz HILTON14Gwich Royals 1:02.90  414 29.71
          29.71
83.Ethan HUNTER14Sevenoaks 1:03.07  411 30.15
          30.15
84.James BARLOW15Sevenoaks 1:03.09  411 30.08
          30.08
85.Jack BILLINGS13Bromley 1:03.23  408 30.26
          30.26
86.Michael ADAMS15Maidstone 1:03.88  396 31.39
          31.39
87.Luke FOWLE13Black Lion 1:04.04  393 30.76
          30.76
88.Bradley KHIZZAH14Gwich Royals 1:04.52  384 31.05
          31.05
88.Kevin HUANG15Beckenham 1:04.52  384 32.18
          32.18
90.Scott COVENTRY14Sevenoaks 1:04.61  382 30.65
          30.65
91.Samuel KITCHENER14Orpington OJ 1:04.66  381 29.83
          29.83
92.Michael PHILLIPS14Orpington OJ 1:04.69  381 31.09
          31.09
93.Brett BAKER14Bexley 1:04.79  379 31.68
          31.68
94.Kai JOHNSON14Saxon Crown 1:04.80  379 30.79
          30.79
95.Tom FISHER14Dover Life 1:05.08  374 30.97
          30.97
96.Cian BETHEL14Black Lion 1:05.12  373 31.60
          31.60
97.Charley LANGFORD13Herne Bay 1:05.14  373 31.16
          31.16
98.Connor PARKER14Erith & Dist 1:05.15  373 31.34
          31.34
99.Rowan FUSS13Bromley 1:05.17  372 30.43
          30.43
100.Oscar PARRICK14Co Cant'bury 1:05.19  372 30.99
          30.99
101.Kody BRADBURY13RTW Monson 1:05.24  371 31.19
          31.19
102.Ali SETTERFIELD12Thanet Swim 1:05.52  367 31.83
          31.83
103.Jacob GASKELL14Bromley 1:05.67  364 31.43
          31.43
104.Frederick CORDER14Erith & Dist 1:05.83  361 31.33
          31.33
105.George BLAIR14Maidstone 1:05.96  359 31.53
          31.53
106.Benedict CHANNON14Sevenoaks 1:05.99  359 31.54
          31.54
107.Liam PEARSHOUSE13Thanet Swim 1:06.02  358 32.19
          32.19
108.Dexter LAM14Black Lion 1:06.05  358 32.01
          32.01
109.Benjamin MONAHAN14Black Lion 1:06.08  357 31.37
          31.37
110.Joshua ELLIS12Beckenham 1:06.09  357 32.11
          32.11
111.Edward ESTCOURT13ASFSKNTQ 1:06.20  355 30.78
          30.78
112.Maximus PARPWORTH12Thanet Swim 1:06.36  353 31.84
          31.84
113.Edison HAMMOND13Sevenoaks 1:06.66  348 31.87
          31.87
114.Dominic PERCY14Sevenoaks 1:06.79  346 31.67
          31.67
115.Louis HAYES12Sevenoaks 1:06.88  345 32.48
          32.48
116.Freddy CUNNINGHAM13RTW Monson 1:07.35  337 31.98
          31.98
117.Justin STROVER13Orpington OJ 1:07.44  336 33.00
          33.00
118.Oscar MILES12Thanet Swim 1:07.51  335 32.31
          32.31
119.Nathan WILLIAMS13Faversham 1:07.74  332 32.60
          32.60
120.Samuel JACOBS12Sevenoaks 1:07.98  328 32.33
          32.33
121.Edward SELLAR12Orpington OJ 1:08.23  324 33.03
          33.03
122.Oliver COOTE13Sevenoaks 1:08.26  324 32.68
          32.68
123.Shay WELLMAN14Saxon Crown 1:08.34  323 32.70
          32.70
124.Callum BARONTI13Orpington OJ 1:08.75  317 33.69
          33.69
125.Marcus MCSPADDEN13Beckenham 1:08.77  317 33.33
          33.33
126.Nathan FRIEND13RTW Monson 1:08.85  316 33.38
          33.38
127.Billy BIRCHMORE20Orpington OJ141:08.87  316 32.51
          32.51
128.Oscar WILSON13Sevenoaks 1:08.90  315 34.15
          34.15
128.Harvey STEDMAN13Bromley 1:08.90  315 32.45
          32.45
130.Ashwin GANESARATNAM13Thanet Swim 1:09.02  313 32.40
          32.40
131.Cole BRIDGES13RTW Monson 1:09.07  313 33.42
          33.42
132.William BOOTH13Sevenoaks 1:09.08  313 34.09
          34.09
133.Euan TERRY12Black Lion 1:09.23  311 33.58
          33.58
134.Max MOULTON13Dartford 1:09.25  310 33.61
          33.61
135.Joseph JEFFERY13Bexley 1:09.30  310 33.90
          33.90
136.Giulio SZCZEPANIAK13Beckenham 1:09.52  307 33.22
          33.22
137.Daniel BRICE12Tonbridge 1:09.76  304 33.73
          33.73
138.Conor WRIGHT12Thanet Swim 1:09.82  303 33.90
          33.90
139.Joshua MONAGHAN-COOMBS18Saxon Crown91:09.97  301 33.96
          33.96
140.Edward PAULING12Beckenham 1:10.06  300 33.66
          33.66
141.Pravin MAHENDRAKUMAR13Bromley 1:10.23  298 32.84
          32.84
142.Toby COOK12Thanet Swim 1:10.32  296 33.57
          33.57
143.George COLES13Co Cant'bury 1:10.34  296 33.37
          33.37
144.Jeffrey AKINTOLU13Erith & Dist 1:10.42  295 32.13
          32.13
145.Joshua SOLLY12Dartford 1:10.60  293 33.56
          33.56
146.Luca SHORT13Bromley 1:10.63  292 33.47
          33.47
147.David LANGLEY11Bexley 1:10.71  291 33.68
          33.68
148.Jamaal FRANCIS13Gwich Royals 1:10.76  291 33.20
          33.20
149.Joshua CRABTREE12Thanet Swim 1:10.80  290 34.44
          34.44
150.Daniel WILDING12Erith & Dist 1:10.85  290 33.90
          33.90
151.Tristan CALVO13Shepway SC 1:10.91  289 33.70
          33.70
152.Ilia ZYP12Gwich Royals 1:10.98  288 33.30
          33.30
153.James SPROSTON11Erith & Dist 1:11.13  286 34.36
          34.36
154.George WISE13Dartford 1:11.37  283 34.85
          34.85
155.Harry COLLINS13Bexley 1:11.55  281 34.24
          34.24
156.Noah ENTICKNAP11White Oak 1:11.62  280 34.35
          34.35
157.Oliver EDWARDS12Herne Bay 1:11.74  279 34.16
          34.16
158.Casey O'CONNOR13Shepway SC 1:11.88  277 34.07
          34.07
159.Edward GRAY13Maidstone 1:12.00  276 33.92
          33.92
160.Tate NICOL12Beckenham 1:12.11  275 34.14
          34.14
161.Alex TURTON12RTW Monson 1:12.27  273 -
          -
162.Andrew STEER12Saxon Crown 1:12.43  271 34.86
          34.86
163.Adam FROST12Dover Life 1:12.47  271 34.82
          34.82
164.Pharell NIMOH12Saxon Crown 1:12.48  271 35.39
          35.39
165.David ALLEN11Black Lion 1:12.76  267 35.08
          35.08
166.Zachary RAYMOND12Sevenoaks 1:12.83  267 34.87
          34.87
167.Harry SINCLAIR12RTW Monson 1:13.18  263 35.52
          35.52
168.Max FORDYCE11Faversham 1:13.20  263 35.04
          35.04
169.Charlie CREWE12RTW Monson 1:13.50  259 34.83
          34.83
170.Harvey MAUNDERS12Erith & Dist 1:13.55  259 34.35
          34.35
171.Nathan CHAPMAN12Gwich Royals 1:13.65  258 35.67
          35.67
172.Benjamin STREBEL12Sevenoaks 1:13.69  257 34.51
          34.51
173.Jaedon LYNCH11Dartford 1:13.80  256 35.49
          35.49
174.James LONG12Gravesend 1:13.84  256 34.84
          34.84
175.Finley COURTIER11Larkfield 1:13.94  255 35.38
          35.38
176.Scott STRANGE11Ashford Town 1:13.99  254 36.90
          36.90
177.Thomas CREASEY11Sevenoaks 1:14.08  253 34.90
          34.90
178.William REEVES11Thanet Swim 1:14.43  250 36.40
          36.40
179.Bailey BERTRAM10Shepway SC 1:14.66  248 36.53
          36.53
180.Finn WOOTTEN12Bexley 1:14.70  247 36.35
          36.35
181.Philip GRAMMATIKOPOULO11Beckenham 1:14.82  246 35.47
          35.47
182.Joss HAMER13RTW Monson 1:14.91  245 35.48
          35.48
183.Finn REARDON11Maidstone 1:14.95  245 36.44
          36.44
184.Oliver POPE11Thanet Swim 1:15.07  244 36.10
          36.10
185.Marcus HUMPHREY12Sevenoaks 1:15.50  239 35.90
          35.90
186.Sebastian PICKERING11Bromley 1:15.97  235 36.90
          36.90
187.James FRY11Sevenoaks 1:16.49  230 37.71
          37.71
188.Joe REARDON11Maidstone 1:16.76  228 36.56
          36.56
189.Ashton GIFFORD-GROVES10Thanet Swim 1:16.83  227 37.15
          37.15
190.Nevan CHOU11Bromley 1:16.87  227 35.63
          35.63
191.Matt BURROWS11Black Lion 1:17.27  223 37.26
          37.26
192.Alessio TUTT11Orpington OJ 1:17.80  219 37.28
          37.28
193.Alexander CORVER10Bromley 1:18.20  215 36.87
          36.87
194.James CLEAVER11Bromley 1:18.37  214 37.73
          37.73
195.Seb HILLSDON11RTW Monson 1:18.42  214 37.15
          37.15
196.William FITZPATRICK11Beachfield 1:18.56  212 37.25
          37.25
197.Freddie EVANS11Herne Bay 1:19.74  203 37.50
          37.50
198.Oliver HAMILTON11Sevenoaks 1:19.83  202 -
          -
199.Stanley DYER11Thanet Swim 1:19.94  202 38.65
          38.65
200.Freddie DOLMAN11Beachfield 1:20.92  194 38.23
          38.23
201.Ryan AMRANE11Beckenham 1:21.48  190 37.60
          37.60
202.Ivan FLEMMY11Erith & Dist 1:23.73  175 39.21
          39.21
203.George WILLIS11Dartford 1:26.82  157 41.74
          41.74
 Samuel JACK12Co Cant'bury DNC     
 George HILLS16Erith & Dist DNC     
 Callum BROPHY18Sevenoaks DNC     
 Simon NEWTON17RTW Monson DNC     
 Callum WOOLFENDEN11Bexley DQ ST     
 Samuel GURUNG12Co Cant'bury DQ ST     
 Charlie ROWLEY13Thanet Swim DQ ST     

Disqualification Codes

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.David LANGLEY11Bexley 1:10.71  291 33.68
          33.68
2.James SPROSTON11Erith & Dist 1:11.13  286 34.36
          34.36
3.Noah ENTICKNAP11White Oak 1:11.62  280 34.35
          34.35
4.David ALLEN11Black Lion 1:12.76  267 35.08
          35.08
5.Max FORDYCE11Faversham 1:13.20  263 35.04
          35.04
6.Jaedon LYNCH11Dartford 1:13.80  256 35.49
          35.49
7.Finley COURTIER11Larkfield 1:13.94  255 35.38
          35.38
8.Scott STRANGE11Ashford Town 1:13.99  254 36.90
          36.90
9.Thomas CREASEY11Sevenoaks 1:14.08  253 34.90
          34.90
10.William REEVES11Thanet Swim 1:14.43  250 36.40
          36.40
11.Bailey BERTRAM10Shepway SC 1:14.66  248 36.53
          36.53
12.Philip GRAMMATIKOPOULO11Beckenham 1:14.82  246 35.47
          35.47
13.Finn REARDON11Maidstone 1:14.95  245 36.44
          36.44
14.Oliver POPE11Thanet Swim 1:15.07  244 36.10
          36.10
15.Sebastian PICKERING11Bromley 1:15.97  235 36.90
          36.90
16.James FRY11Sevenoaks 1:16.49  230 37.71
          37.71
17.Joe REARDON11Maidstone 1:16.76  228 36.56
          36.56
18.Ashton GIFFORD-GROVES10Thanet Swim 1:16.83  227 37.15
          37.15
19.Nevan CHOU11Bromley 1:16.87  227 35.63
          35.63
20.Matt BURROWS11Black Lion 1:17.27  223 37.26
          37.26
21.Alessio TUTT11Orpington OJ 1:17.80  219 37.28
          37.28
22.Alexander CORVER10Bromley 1:18.20  215 36.87
          36.87
23.James CLEAVER11Bromley 1:18.37  214 37.73
          37.73
24.Seb HILLSDON11RTW Monson 1:18.42  214 37.15
          37.15
25.William FITZPATRICK11Beachfield 1:18.56  212 37.25
          37.25
26.Freddie EVANS11Herne Bay 1:19.74  203 37.50
          37.50
27.Oliver HAMILTON11Sevenoaks 1:19.83  202 -
          -
28.Stanley DYER11Thanet Swim 1:19.94  202 38.65
          38.65
29.Freddie DOLMAN11Beachfield 1:20.92  194 38.23
          38.23
30.Ryan AMRANE11Beckenham 1:21.48  190 37.60
          37.60
31.Ivan FLEMMY11Erith & Dist 1:23.73  175 39.21
          39.21
32.George WILLIS11Dartford 1:26.82  157 41.74
          41.74
 Callum WOOLFENDEN11Bexley DQ ST     

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Ali SETTERFIELD12Thanet Swim 1:05.52  367 31.83
          31.83
2.Joshua ELLIS12Beckenham 1:06.09  357 32.11
          32.11
3.Maximus PARPWORTH12Thanet Swim 1:06.36  353 31.84
          31.84
4.Louis HAYES12Sevenoaks 1:06.88  345 32.48
          32.48
5.Oscar MILES12Thanet Swim 1:07.51  335 32.31
          32.31
6.Samuel JACOBS12Sevenoaks 1:07.98  328 32.33
          32.33
7.Edward SELLAR12Orpington OJ 1:08.23  324 33.03
          33.03
8.Euan TERRY12Black Lion 1:09.23  311 33.58
          33.58
9.Daniel BRICE12Tonbridge 1:09.76  304 33.73
          33.73
10.Conor WRIGHT12Thanet Swim 1:09.82  303 33.90
          33.90
11.Edward PAULING12Beckenham 1:10.06  300 33.66
          33.66
12.Toby COOK12Thanet Swim 1:10.32  296 33.57
          33.57
13.Joshua SOLLY12Dartford 1:10.60  293 33.56
          33.56
14.Joshua CRABTREE12Thanet Swim 1:10.80  290 34.44
          34.44
15.Daniel WILDING12Erith & Dist 1:10.85  290 33.90
          33.90
16.Ilia ZYP12Gwich Royals 1:10.98  288 33.30
          33.30
17.Oliver EDWARDS12Herne Bay 1:11.74  279 34.16
          34.16
18.Tate NICOL12Beckenham 1:12.11  275 34.14
          34.14
19.Alex TURTON12RTW Monson 1:12.27  273 -
          -
20.Andrew STEER12Saxon Crown 1:12.43  271 34.86
          34.86
21.Adam FROST12Dover Life 1:12.47  271 34.82
          34.82
22.Pharell NIMOH12Saxon Crown 1:12.48  271 35.39
          35.39
23.Zachary RAYMOND12Sevenoaks 1:12.83  267 34.87
          34.87
24.Harry SINCLAIR12RTW Monson 1:13.18  263 35.52
          35.52
25.Charlie CREWE12RTW Monson 1:13.50  259 34.83
          34.83
26.Harvey MAUNDERS12Erith & Dist 1:13.55  259 34.35
          34.35
27.Nathan CHAPMAN12Gwich Royals 1:13.65  258 35.67
          35.67
28.Benjamin STREBEL12Sevenoaks 1:13.69  257 34.51
          34.51
29.James LONG12Gravesend 1:13.84  256 34.84
          34.84
30.Finn WOOTTEN12Bexley 1:14.70  247 36.35
          36.35
31.Marcus HUMPHREY12Sevenoaks 1:15.50  239 35.90
          35.90
 Samuel JACK12Co Cant'bury DNC     
 Samuel GURUNG12Co Cant'bury DQ ST     

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Jack BILLINGS13Bromley 1:03.23  408 30.26
          30.26
2.Luke FOWLE13Black Lion 1:04.04  393 30.76
          30.76
3.Charley LANGFORD13Herne Bay 1:05.14  373 31.16
          31.16
4.Rowan FUSS13Bromley 1:05.17  372 30.43
          30.43
5.Kody BRADBURY13RTW Monson 1:05.24  371 31.19
          31.19
6.Liam PEARSHOUSE13Thanet Swim 1:06.02  358 32.19
          32.19
7.Edward ESTCOURT13ASFSKNTQ 1:06.20  355 30.78
          30.78
8.Edison HAMMOND13Sevenoaks 1:06.66  348 31.87
          31.87
9.Freddy CUNNINGHAM13RTW Monson 1:07.35  337 31.98
          31.98
10.Justin STROVER13Orpington OJ 1:07.44  336 33.00
          33.00
11.Nathan WILLIAMS13Faversham 1:07.74  332 32.60
          32.60
12.Oliver COOTE13Sevenoaks 1:08.26  324 32.68
          32.68
13.Callum BARONTI13Orpington OJ 1:08.75  317 33.69
          33.69
14.Marcus MCSPADDEN13Beckenham 1:08.77  317 33.33
          33.33
15.Nathan FRIEND13RTW Monson 1:08.85  316 33.38
          33.38
16.Oscar WILSON13Sevenoaks 1:08.90  315 34.15
          34.15
16.Harvey STEDMAN13Bromley 1:08.90  315 32.45
          32.45
18.Ashwin GANESARATNAM13Thanet Swim 1:09.02  313 32.40
          32.40
19.Cole BRIDGES13RTW Monson 1:09.07  313 33.42
          33.42
20.William BOOTH13Sevenoaks 1:09.08  313 34.09
          34.09
21.Max MOULTON13Dartford 1:09.25  310 33.61
          33.61
22.Joseph JEFFERY13Bexley 1:09.30  310 33.90
          33.90
23.Giulio SZCZEPANIAK13Beckenham 1:09.52  307 33.22
          33.22
24.Pravin MAHENDRAKUMAR13Bromley 1:10.23  298 32.84
          32.84
25.George COLES13Co Cant'bury 1:10.34  296 33.37
          33.37
26.Jeffrey AKINTOLU13Erith & Dist 1:10.42  295 32.13
          32.13
27.Luca SHORT13Bromley 1:10.63  292 33.47
          33.47
28.Jamaal FRANCIS13Gwich Royals 1:10.76  291 33.20
          33.20
29.Tristan CALVO13Shepway SC 1:10.91  289 33.70
          33.70
30.George WISE13Dartford 1:11.37  283 34.85
          34.85
31.Harry COLLINS13Bexley 1:11.55  281 34.24
          34.24
32.Casey O'CONNOR13Shepway SC 1:11.88  277 34.07
          34.07
33.Edward GRAY13Maidstone 1:12.00  276 33.92
          33.92
34.Joss HAMER13RTW Monson 1:14.91  245 35.48
          35.48
 Charlie ROWLEY13Thanet Swim DQ ST     

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Nathaniel RODRIGUES14Sevenoaks 58.48  516 28.23
          28.23
2.Ellis STANHOPE14Sevenoaks 59.13  499 28.92
          28.92
3.Timothy LEBERL14Beckenham 59.70  485 28.94
          28.94
4.Finlay MAXWELL14Beckenham 1:00.24  472 29.50
          29.50
5.Andre STRYDOM14Sevenoaks 1:00.30  470 29.10
          29.10
6.Evgueni PEYTCHEV14Bromley 1:00.35  469 28.93
          28.93
7.Thomas LEMAN14RTW Monson 1:00.39  468 29.55
          29.55
8.Ewan LIVINGSTON14Sevenoaks 1:00.55  465 28.72
          28.72
9.Joseph RUSSELL14Co Cant'bury 1:00.63  463 28.96
          28.96
10.Kieran DALE14Thanet Swim 1:01.07  453 29.47
          29.47
11.Benjamin BELLO-MENDOZA14Bromley 1:01.83  436 29.67
          29.67
12.James ANGELL14Dartford 1:01.92  434 29.28
          29.28
13.Kenz HILTON14Gwich Royals 1:02.90  414 29.71
          29.71
14.Ethan HUNTER14Sevenoaks 1:03.07  411 30.15
          30.15
15.Bradley KHIZZAH14Gwich Royals 1:04.52  384 31.05
          31.05
16.Scott COVENTRY14Sevenoaks 1:04.61  382 30.65
          30.65
17.Samuel KITCHENER14Orpington OJ 1:04.66  381 29.83
          29.83
18.Michael PHILLIPS14Orpington OJ 1:04.69  381 31.09
          31.09
19.Brett BAKER14Bexley 1:04.79  379 31.68
          31.68
20.Kai JOHNSON14Saxon Crown 1:04.80  379 30.79
          30.79
21.Tom FISHER14Dover Life 1:05.08  374 30.97
          30.97
22.Cian BETHEL14Black Lion 1:05.12  373 31.60
          31.60
23.Connor PARKER14Erith & Dist 1:05.15  373 31.34
          31.34
24.Oscar PARRICK14Co Cant'bury 1:05.19  372 30.99
          30.99
25.Jacob GASKELL14Bromley 1:05.67  364 31.43
          31.43
26.Frederick CORDER14Erith & Dist 1:05.83  361 31.33
          31.33
27.George BLAIR14Maidstone 1:05.96  359 31.53
          31.53
28.Benedict CHANNON14Sevenoaks 1:05.99  359 31.54
          31.54
29.Dexter LAM14Black Lion 1:06.05  358 32.01
          32.01
30.Benjamin MONAHAN14Black Lion 1:06.08  357 31.37
          31.37
31.Dominic PERCY14Sevenoaks 1:06.79  346 31.67
          31.67
32.Shay WELLMAN14Saxon Crown 1:08.34  323 32.70
          32.70

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Alexander BOYD15Thanet Swim 57.46  544 27.99
          27.99
2.Lee SHEPHERD15Dover Life 57.63  539 28.23
          28.23
3.Luke DOUGLAS15Saxon Crown 59.16  498 28.05
          28.05
4.Billy MINCHELLA15Beckenham 59.54  489 28.40
          28.40
5.Thomas WILTON15Co Cant'bury 59.83  481 28.82
          28.82
6.Ethan BURROWS15Black Lion 1:00.07  476 28.74
          28.74
7.Joseph KIBBLEWHITE15Beckenham 1:00.15  474 28.35
          28.35
8.George TYLER15Sevenoaks 1:00.54  465 28.78
          28.78
9.Alfie HERRINGTON15Dover Life 1:00.87  457 29.14
          29.14
10.Christopher LEE15Sevenoaks 1:01.07  453 29.14
          29.14
11.Lewis HAYES15Erith & Dist 1:02.04  432 28.88
          28.88
12.Mateusz SZOPINSKI15Saxon Crown 1:02.85  415 30.17
          30.17
13.James BARLOW15Sevenoaks 1:03.09  411 30.08
          30.08
14.Michael ADAMS15Maidstone 1:03.88  396 31.39
          31.39
15.Kevin HUANG15Beckenham 1:04.52  384 32.18
          32.18

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.James BRINKLEY23Bromley 53.15  687 24.57
          24.57
2.Theo HASLAM18Bromley 53.43  676 25.13
          25.13
3.Henry RENNOLLS16White Oak 54.00  655 25.38
          25.38
4.Jamie O'CONNOR17Thanet Swim 54.62  633 26.68
          26.68
5.Michael JACOBS17Sevenoaks 55.69  597 26.75
          26.75
6.Connor LOWRY19Thanet Swim 55.73  596 26.66
          26.66
7.Rhys SINGLETON18Beckenham 56.34  577 26.90
          26.90
8.Joseph DOBB16Bromley 56.39  575 27.07
          27.07
9.Samuel CRABTREE17Thanet Swim 56.60  569 27.42
          27.42
10.Finn SLATTERY17Beckenham 56.61  569 26.89
          26.89
11.Joshua LEWIS16Thanet Swim 56.67  567 27.06
          27.06
12.Edward SMITH18Dover Life 56.77  564 27.00
          27.00
13.Harry MINCHELLA18Beckenham 57.06  555 26.98
          26.98
14.James VICK17Erith & Dist 57.23  550 27.09
          27.09
14.Michael FOSTER17Saxon Crown 57.23  550 27.45
          27.45
14.Alexander WILMSHURST18Thanet Swim 57.23  550 27.41
          27.41
17.Max KELLY-GEE18Black Lion 57.47  543 27.37
          27.37
18.Alex ISIDORO18Beckenham 57.50  542 27.77
          27.77
18.Kahoru HARAZAWA19Beckenham1057.50  542 27.01
          27.01
20.George ADAM17Bromley 57.74  536 27.31
          27.31
21.Thomas WILLETTS17Maidstone 57.97  529 27.45
          27.45
22.Benjamin COE18Bromley 58.03  528 26.94
          26.94
23.Thomas SLATER19Co Cant'bury 58.04  527 27.84
          27.84
24.Alexander IRELAND16Bromley 58.10  526 27.42
          27.42
25.James WILTON16Co Cant'bury 58.11  526 27.70
          27.70
26.Joshua BEDFORD-EATWELL17Sevenoaks 58.18  524 28.07
          28.07
27.Kallum MORRIS17Maidstone 58.24  522 28.53
          28.53
28.Henry MAXWELL17Beckenham 58.27  521 27.44
          27.44
29.Jordan ATTIS21Co Rochester 58.42  517 27.96
          27.96
30.George CASEY17Co Cant'bury 58.48  516 28.62
          28.62
31.Lukas ANTANAVICIUS18Beckenham 58.53  514 27.71
          27.71
32.Joshua CRUZ16RTW Monson 58.77  508 28.24
          28.24
33.Finn WOOD16Shepway SC 58.87  505 28.35
          28.35
34.Ryan THROWER17Gravesend 58.90  505 28.26
          28.26
35.Thomas ALLEN25Beachfield 58.98  503 27.52
          27.52
36.Kie-Ren LAU18Beckenham 59.05  501 27.95
          27.95
37.James BEELE18RTW Monson 59.15  498 28.71
          28.71
38.Thomas HELLEWELL16Gwich Royals 59.38  493 28.39
          28.39
39.Josh BISHOP16Sevenoaks 59.42  492 28.05
          28.05
40.Benjamin STROVER16Orpington OJ 59.43  491 28.13
          28.13
41.Matthew ROGERS16Bromley 59.48  490 28.10
          28.10
42.Dylan CHILD17Bexley 59.53  489 28.70
          28.70
43.Joseph LOZADA16Saxon Crown 59.56  488 27.81
          27.81
44.Luca LOMBARDI17Dartford 59.57  488 28.12
          28.12
45.Joshua BUNGAY16Shepway SC 59.58  488 28.64
          28.64
46.Felix HASLAM16Bromley 59.71  484 28.13
          28.13
47.Sam WOOLFENDEN16Bexley 59.89  480 28.78
          28.78
47.Oliver DURRANT16Beachfield 59.89  480 28.44
          28.44
49.Sam DELATOUCHE18Erith & Dist 1:00.04  476 27.48
          27.48
50.Levi ATWELL16Shepway SC 1:00.12  475 28.34
          28.34
51.Michael EAGLING16Bromley 1:00.13  474 28.75
          28.75
52.Christopher KISS17Saxon Crown 1:00.34  469 29.09
          29.09
53.Benjamin TRITTON16Maidstone 1:00.46  467 28.78
          28.78
54.Tomas TRAUPYS16Erith & Dist 1:00.65  462 28.88
          28.88
55.Kwende BLAIR-FORD20Bromley 1:00.70  461 28.61
          28.61
56.Sammy WOODHEAD16Beckenham 1:00.80  459 27.89
          27.89
57.Luke BROWN16Gwich Royals 1:01.96  433 29.53
          29.53
58.Billy BIRCHMORE20Orpington OJ141:08.87  316 32.51
          32.51
59.Joshua MONAGHAN-COOMBS18Saxon Crown91:09.97  301 33.96
          33.96
 George HILLS16Erith & Dist DNC     
 Callum BROPHY18Sevenoaks DNC     
 Simon NEWTON17RTW Monson DNC     

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameAaDClubCatTime  BDPoints 50
1.Kahoru HARAZAWA19Beckenham1057.50  692 27.01
          27.01
2.Billy BIRCHMORE20Orpington OJ141:08.87  469 32.51
          32.51
3.Joshua MONAGHAN-COOMBS18Saxon Crown91:09.97  464 33.96
          33.96

Disqualification Codes

UP