Mens MC 200m IM - Heats (Declared Winners)

13 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Benjamin WARD13Sevenoaks 2:35.22  396 35.661:15.941:59.70
          35.6640.2843.76
2.Jack BILLINGS13Bromley 2:35.27  395 33.101:13.442:00.71
          33.1040.3447.27
3.Luke FOWLE13Black Lion 2:38.39  372 33.461:15.762:02.71
          33.4642.3046.95
4.Maximus PARPWORTH12Thanet Swim 2:39.07  368 34.491:15.292:02.70
          34.4940.8047.41
5.Ali SETTERFIELD12Thanet Swim 2:39.64  364 35.331:17.742:04.19
          35.3342.4146.45
6.Oscar MILES12Thanet Swim 2:42.88  342 35.511:17.932:06.21
          35.5142.4248.28
7.Conor WRIGHT12Thanet Swim 2:43.17  341 36.671:20.612:06.86
          36.6743.9446.25
8.William BOOTH13Sevenoaks 2:43.67  337 35.421:18.142:06.48
          35.4242.7248.34
9.Ashwin GANESARATNAM13Thanet Swim 2:43.94  336 33.881:16.192:07.61
          33.8842.3151.42
10.Edison HAMMOND13Sevenoaks 2:45.21  328 35.271:18.452:07.78
          35.2743.1849.33
11.Pravin MAHENDRAKUMAR13Bromley 2:45.73  325 35.891:20.162:05.75
          35.8944.2745.59
12.Harvey MAUNDERS12Erith & Dist 2:48.02  312 35.011:19.072:10.71
          35.0144.0651.64
13.Toby COOK12Thanet Swim 2:48.16  311 36.591:21.012:11.27
          36.5944.4250.26
14.Brandon HARRIS13Beachfield 2:48.20  311 36.731:21.602:09.74
          36.7344.8748.14
15.Liam PEARSHOUSE13Thanet Swim 2:48.49  309 36.631:21.282:12.88
          36.6344.6551.60
16.Kody BRADBURY13RTW Monson 2:48.74  308 33.331:17.592:10.25
          33.3344.2652.66
17.Justin STROVER13Orpington OJ 2:49.99  301 38.811:20.462:13.37
          38.8141.6552.91
18.Callum BARONTI13Orpington OJ 2:50.11  300 35.231:20.982:11.35
          35.2345.7550.37
19.Edward PAULING12Beckenham 2:50.94  296 38.301:20.332:12.43
          38.3042.0352.10
20.George CLARKE13Maidstone 2:51.16  295 37.981:20.042:13.75
          37.9842.0653.71
21.Callum WOOLFENDEN11Bexley 2:51.75  292 38.681:23.682:12.67
          38.6845.0048.99
22.Daniel BRICE12Tonbridge 2:52.17  290 36.111:19.882:12.39
          36.1143.7752.51
23.Marcus MCSPADDEN13Beckenham 2:52.70  287 37.081:24.482:14.89
          37.0847.4050.41
24.Noah ENTICKNAP11White Oak 2:53.13  285 38.601:25.242:14.47
          38.6046.6449.23
25.Ethan SPAIN13Black Lion 2:53.23  285 38.111:21.182:14.13
          38.1143.0752.95
26.William REEVES11Thanet Swim 2:53.98  281 40.041:23.702:14.53
          40.0443.6650.83
27.Max MOULTON13Dartford 2:54.31  279 38.701:23.872:13.96
          38.7045.1750.09
28.Oliver POPE11Thanet Swim 2:55.90  272 38.221:24.222:17.46
          38.2246.0053.24
29.Freddy CUNNINGHAM13RTW Monson 2:55.95  271 35.861:21.132:14.02
          35.8645.2752.89
30.Samuel JACOBS12Sevenoaks 2:57.25  266 35.381:22.552:19.41
          35.3847.1756.86
31.Casey O'CONNOR13Shepway SC 2:57.69  264 38.101:23.622:16.01
          38.1045.5252.39
32.Joshua SOLLY12Dartford 2:57.81  263 37.471:23.572:20.27
          37.4746.1056.70
33.Marcus HUMPHREY12Sevenoaks 2:58.11  262 38.781:26.302:19.95
          38.7847.5253.65
34.David LANGLEY11Bexley 2:58.20  261 38.751:23.632:19.56
          38.7544.8855.93
35.Daniel WILDING12Erith & Dist 2:58.58  260 38.951:24.242:20.16
          38.9545.2955.92
36.Jamaal FRANCIS13Gwich Royals 2:58.67  259 36.871:24.212:17.19
          36.8747.3452.98
37.Alex TURTON12RTW Monson 2:58.92  258 40.111:24.752:15.70
          40.1144.6450.95
38.Finn REARDON11Maidstone 2:59.67  255 40.221:26.852:18.98
          40.2246.6352.13
39.Tristan CALVO13Shepway SC 2:59.96  254 36.731:23.322:18.13
          36.7346.5954.81
40.Ilia ZYP12Gwich Royals 3:00.98  249 37.621:26.392:19.05
          37.6248.7752.66
41.Scott STRANGE11Ashford Town 3:01.43  248 40.501:27.302:20.96
          40.5046.8053.66
42.David ALLEN11Black Lion 3:01.63  247 41.001:27.292:22.88
          41.0046.2955.59
43.Samuel JACK12Co Cant'bury 3:02.55  243 40.671:29.452:24.20
          40.6748.7854.75
44.Nathan CHAPMAN12Gwich Royals 3:02.91  242 40.011:27.132:24.32
          40.0147.1257.19
45.Oliver EDWARDS12Herne Bay 3:04.30  236 43.591:30.982:24.75
          43.5947.3953.77
46.Alexander CORVER10Bromley 3:04.53  235 43.361:29.432:23.17
          43.3646.0753.74
47.Euan TERRY12Black Lion 3:05.25  233 41.661:25.362:24.38
          41.6643.7059.02
48.Finley COURTIER11Larkfield 3:05.61  231 42.481:29.292:25.01
          42.4846.8155.72
49.Philip GRAMMATIKOPOULO11Beckenham 3:05.72  231 39.751:29.542:25.22
          39.7549.7955.68
50.James SPROSTON11Erith & Dist 3:05.80  230 41.591:24.512:29.01
          41.5942.921:04.50
51.Stanley DYER11Thanet Swim 3:09.43  217 43.621:33.942:28.74
          43.6250.3254.80
52.Jaedon LYNCH11Dartford 3:10.24  215 41.851:33.272:28.50
          41.8551.4255.23
53.Seth LLEWELLYN11Thanet Swim 3:14.19  202 44.431:34.112:32.07
          44.4349.6857.96
54.Ashton GIFFORD-GROVES10Thanet Swim 3:14.53  201 47.131:37.752:33.67
          47.1350.6255.92
55.James CLEAVER11Bromley 3:15.40  198 42.281:32.152:32.25
          42.2849.871:00.10
56.William FITZPATRICK11Beachfield 3:18.71  188 43.791:32.522:35.28
          43.7948.731:02.76
57.James FRY11Sevenoaks 3:20.67  183 46.691:36.552:36.71
          46.6949.861:00.16
 Edward SELLAR12Orpington OJ DNC       

14/15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Joshua COWHAM14Thanet Swim 2:20.94  529 30.531:07.741:49.42
          30.5337.2141.68
2.Kieran DALE14Thanet Swim 2:24.61  489 31.531:08.271:52.39
          31.5336.7444.12
3.Thomas WILTON15Co Cant'bury 2:25.47  481 30.701:09.971:51.32
          30.7039.2741.35
4.Timothy LEBERL14Beckenham 2:26.03  475 30.791:11.391:53.02
          30.7940.6041.63
5.Joseph RUSSELL14Co Cant'bury 2:27.20  464 31.521:09.991:52.51
          31.5238.4742.52
6.Thomas LEMAN14RTW Monson 2:27.23  464 32.671:12.571:51.98
          32.6739.9039.41
7.Luke DOUGLAS15Saxon Crown 2:27.34  463 29.951:09.251:52.92
          29.9539.3043.67
8.Christopher LEE15Sevenoaks 2:28.16  455 30.821:08.101:53.80
          30.8237.2845.70
9.George TYLER15Sevenoaks 2:28.83  449 30.441:08.921:51.82
          30.4438.4842.90
10.Ethan BURROWS15Black Lion 2:30.24  436 31.501:13.231:56.33
          31.5041.7343.10
11.Nathaniel RODRIGUES14Sevenoaks 2:30.26  436 30.971:10.601:57.50
          30.9739.6346.90
12.Ellis STANHOPE14Sevenoaks 2:30.82  431 32.321:12.061:58.55
          32.3239.7446.49
13.Andre STRYDOM14Sevenoaks 2:30.88  431 32.071:10.741:55.78
          32.0738.6745.04
14.Jamie CAREY15Maidstone 2:33.30  411 34.171:13.181:58.79
          34.1739.0145.61
15.Ewan LIVINGSTON14Sevenoaks 2:33.67  408 31.441:12.031:59.07
          31.4440.5947.04
16.Joseph KIBBLEWHITE15Beckenham 2:34.31  403 33.501:12.852:00.03
          33.5039.3547.18
17.Benjamin BELLO-MENDOZA14Bromley 2:35.42  394 34.241:15.112:01.20
          34.2440.8746.09
18.James BARLOW15Sevenoaks 2:35.97  390 32.141:10.851:59.24
          32.1438.7148.39
19.Finlay MAXWELL14Beckenham 2:36.39  387 32.481:09.702:00.24
          32.4837.2250.54
20.Oscar PARRICK14Co Cant'bury 2:38.44  372 34.251:14.402:03.55
          34.2540.1549.15
21.Ryan NAPPER15Saxon Crown 2:38.97  368 35.881:16.612:01.15
          35.8840.7344.54
22.George BLAIR14Maidstone 2:39.58  364 34.761:15.432:05.08
          34.7640.6749.65
23.James DICK14Maidstone 2:39.93  362 35.161:16.422:04.64
          35.1641.2648.22
24.Evgueni PEYTCHEV14Bromley 2:40.09  361 33.081:15.622:03.61
          33.0842.5447.99
25.Michael PHILLIPS14Orpington OJ 2:40.58  357 35.851:17.902:06.70
          35.8542.0548.80
26.Dexter LAM14Black Lion 2:40.75  356 33.601:17.352:04.61
          33.6043.7547.26
27.Tom FISHER14Dover Life 2:40.83  356 34.881:17.132:05.50
          34.8842.2548.37
28.James ANGELL14Dartford 2:42.40  345 33.011:15.532:04.08
          33.0142.5248.55
29.Kai JOHNSON14Saxon Crown 2:45.05  329 35.271:17.782:07.60
          35.2742.5149.82
 Sanskar THAPA15Shepway SC DNC       

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Thomas SLATER19Co Cant'bury 2:14.11  614 29.231:03.341:43.18
          29.2334.1139.84
2.Jordan HONOUR18Thanet Swim 2:15.59  594 28.881:03.201:44.30
          28.8834.3241.10
3.Simon NEWTON17RTW Monson 2:15.69  593 28.151:03.791:44.84
          28.1535.6441.05
4.Ben EVANS19Thanet Swim 2:16.61  581 29.421:05.941:43.28
          29.4236.5237.34
5.Max JAMESON16Thanet Swim 2:17.04  575 28.931:03.741:45.26
          28.9334.8141.52
6.Michael JACOBS17Sevenoaks 2:17.44  570 27.171:03.351:46.07
          27.1736.1842.72
7.Alexander IRELAND16Bromley 2:18.21  561 29.571:05.111:45.01
          29.5735.5439.90
8.Thomas WILLETTS17Maidstone 2:19.71  543 29.011:04.951:46.63
          29.0135.9441.68
9.Connor LOWRY19Thanet Swim 2:20.04  539 29.011:03.711:46.52
          29.0134.7042.81
10.Alexander WILMSHURST18Thanet Swim 2:20.74  531 30.321:05.721:47.66
          30.3235.4041.94
11.Joshua LEWIS16Thanet Swim 2:20.92  529 30.821:06.341:50.42
          30.8235.5244.08
12.Kahoru HARAZAWA19Beckenham102:20.97  528 28.501:05.141:47.62
          28.5036.6442.48
13.George GOMERSALL18Maidstone 2:21.53  522 29.811:05.931:48.00
          29.8136.1242.07
14.Alex ISIDORO18Beckenham 2:21.77  519 28.241:04.021:47.72
          28.2435.7843.70
15.Edward MORIARTY20Beckenham 2:21.83  519 28.631:06.911:46.33
          28.6338.2839.42
16.Kallum MORRIS17Maidstone 2:22.12  516 30.581:06.631:48.08
          30.5836.0541.45
17.James BEELE18RTW Monson 2:22.65  510 30.381:09.901:48.80
          30.3839.5238.90
18.Joshua MORGAN19Thanet Swim 2:22.70  509 29.421:06.911:48.23
          29.4237.4941.32
19.Sebastian STEWART16Sevenoaks 2:22.77  509 32.181:10.611:49.68
          32.1838.4339.07
20.Michael FOSTER17Saxon Crown 2:22.96  507 29.881:07.931:49.95
          29.8838.0542.02
21.Callum BROPHY18Sevenoaks 2:23.75  498 29.471:06.371:49.60
          29.4736.9043.23
22.Harry MEWS19Sevenoaks 2:23.90  497 29.441:06.991:49.57
          29.4437.5542.58
23.Levi ATWELL16Shepway SC 2:24.66  489 29.631:06.571:49.57
          29.6336.9443.00
24.Joseph DOBB16Bromley 2:25.71  478 30.681:08.001:53.94
          30.6837.3245.94
25.Jordan BUTLER18Herne Bay 2:26.23  473 30.151:07.651:50.60
          30.1537.5042.95
26.Matthew ROGERS16Bromley 2:26.25  473 30.701:10.951:51.60
          30.7040.2540.65
27.Oscar MACARTNEY17Thanet Swim 2:26.65  469 31.211:09.871:53.18
          31.2138.6643.31
28.Benjamin TRITTON16Maidstone 2:27.13  465 31.381:10.461:52.83
          31.3839.0842.37
29.Thomas HELLEWELL16Gwich Royals 2:27.30  463 30.731:07.521:53.57
          30.7336.7946.05
30.David WILSON17Sevenoaks 2:27.87  458 31.841:11.951:52.60
          31.8440.1140.65
31.Christopher KISS17Saxon Crown 2:28.19  455 31.711:12.371:55.50
          31.7140.6643.13
32.James CASTLE17Black Lion 2:28.43  453 31.541:10.171:53.20
          31.5438.6343.03
33.Ben WALKER21Shepway SC 2:29.15  446 31.791:09.221:52.40
          31.7937.4343.18
34.Lukas ANTANAVICIUS18Beckenham 2:29.78  440 30.041:08.171:54.39
          30.0438.1346.22
35.Sam WOOLFENDEN16Bexley 2:29.93  439 31.431:11.961:56.61
          31.4340.5344.65
36.Luke BROWN16Gwich Royals 2:30.85  431 31.881:12.161:56.31
          31.8840.2844.15
37.Tommy LEWIS17Saxon Crown 2:31.81  423 31.161:11.741:55.83
          31.1640.5844.09
38.Joshua CRUZ16RTW Monson 2:32.80  415 29.711:09.851:57.01
          29.7140.1447.16
39.Dylan CHILD17Bexley 2:34.89  398 31.351:13.431:59.69
          31.3542.0846.26
40.Michael JIAN16Saxon Crown 2:35.31  395 32.211:11.951:57.67
          32.2139.7445.72
41.Joshua MONAGHAN-COOMBS18Saxon Crown92:50.74  297 34.481:17.412:11.52
          34.4842.9354.11
42.Billy BIRCHMORE20Orpington OJ142:57.63  264 36.771:24.462:16.67
          36.7747.6952.21
 Benjamin STROVER16Orpington OJ DQ SA 3L       

Disqualification Codes

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Callum WOOLFENDEN11Bexley 2:51.75  292 38.681:23.682:12.67
          38.6845.0048.99
2.Noah ENTICKNAP11White Oak 2:53.13  285 38.601:25.242:14.47
          38.6046.6449.23
3.William REEVES11Thanet Swim 2:53.98  281 40.041:23.702:14.53
          40.0443.6650.83
4.Oliver POPE11Thanet Swim 2:55.90  272 38.221:24.222:17.46
          38.2246.0053.24
5.David LANGLEY11Bexley 2:58.20  261 38.751:23.632:19.56
          38.7544.8855.93
6.Finn REARDON11Maidstone 2:59.67  255 40.221:26.852:18.98
          40.2246.6352.13
7.Scott STRANGE11Ashford Town 3:01.43  248 40.501:27.302:20.96
          40.5046.8053.66
8.David ALLEN11Black Lion 3:01.63  247 41.001:27.292:22.88
          41.0046.2955.59
9.Alexander CORVER10Bromley 3:04.53  235 43.361:29.432:23.17
          43.3646.0753.74
10.Finley COURTIER11Larkfield 3:05.61  231 42.481:29.292:25.01
          42.4846.8155.72
11.Philip GRAMMATIKOPOULO11Beckenham 3:05.72  231 39.751:29.542:25.22
          39.7549.7955.68
12.James SPROSTON11Erith & Dist 3:05.80  230 41.591:24.512:29.01
          41.5942.921:04.50
13.Stanley DYER11Thanet Swim 3:09.43  217 43.621:33.942:28.74
          43.6250.3254.80
14.Jaedon LYNCH11Dartford 3:10.24  215 41.851:33.272:28.50
          41.8551.4255.23
15.Seth LLEWELLYN11Thanet Swim 3:14.19  202 44.431:34.112:32.07
          44.4349.6857.96
16.Ashton GIFFORD-GROVES10Thanet Swim 3:14.53  201 47.131:37.752:33.67
          47.1350.6255.92
17.James CLEAVER11Bromley 3:15.40  198 42.281:32.152:32.25
          42.2849.871:00.10
18.William FITZPATRICK11Beachfield 3:18.71  188 43.791:32.522:35.28
          43.7948.731:02.76
19.James FRY11Sevenoaks 3:20.67  183 46.691:36.552:36.71
          46.6949.861:00.16

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Maximus PARPWORTH12Thanet Swim 2:39.07  368 34.491:15.292:02.70
          34.4940.8047.41
2.Ali SETTERFIELD12Thanet Swim 2:39.64  364 35.331:17.742:04.19
          35.3342.4146.45
3.Oscar MILES12Thanet Swim 2:42.88  342 35.511:17.932:06.21
          35.5142.4248.28
4.Conor WRIGHT12Thanet Swim 2:43.17  341 36.671:20.612:06.86
          36.6743.9446.25
5.Harvey MAUNDERS12Erith & Dist 2:48.02  312 35.011:19.072:10.71
          35.0144.0651.64
6.Toby COOK12Thanet Swim 2:48.16  311 36.591:21.012:11.27
          36.5944.4250.26
7.Edward PAULING12Beckenham 2:50.94  296 38.301:20.332:12.43
          38.3042.0352.10
8.Daniel BRICE12Tonbridge 2:52.17  290 36.111:19.882:12.39
          36.1143.7752.51
9.Samuel JACOBS12Sevenoaks 2:57.25  266 35.381:22.552:19.41
          35.3847.1756.86
10.Joshua SOLLY12Dartford 2:57.81  263 37.471:23.572:20.27
          37.4746.1056.70
11.Marcus HUMPHREY12Sevenoaks 2:58.11  262 38.781:26.302:19.95
          38.7847.5253.65
12.Daniel WILDING12Erith & Dist 2:58.58  260 38.951:24.242:20.16
          38.9545.2955.92
13.Alex TURTON12RTW Monson 2:58.92  258 40.111:24.752:15.70
          40.1144.6450.95
14.Ilia ZYP12Gwich Royals 3:00.98  249 37.621:26.392:19.05
          37.6248.7752.66
15.Samuel JACK12Co Cant'bury 3:02.55  243 40.671:29.452:24.20
          40.6748.7854.75
16.Nathan CHAPMAN12Gwich Royals 3:02.91  242 40.011:27.132:24.32
          40.0147.1257.19
17.Oliver EDWARDS12Herne Bay 3:04.30  236 43.591:30.982:24.75
          43.5947.3953.77
18.Euan TERRY12Black Lion 3:05.25  233 41.661:25.362:24.38
          41.6643.7059.02
 Edward SELLAR12Orpington OJ DNC       

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Benjamin WARD13Sevenoaks 2:35.22  396 35.661:15.941:59.70
          35.6640.2843.76
2.Jack BILLINGS13Bromley 2:35.27  395 33.101:13.442:00.71
          33.1040.3447.27
3.Luke FOWLE13Black Lion 2:38.39  372 33.461:15.762:02.71
          33.4642.3046.95
4.William BOOTH13Sevenoaks 2:43.67  337 35.421:18.142:06.48
          35.4242.7248.34
5.Ashwin GANESARATNAM13Thanet Swim 2:43.94  336 33.881:16.192:07.61
          33.8842.3151.42
6.Edison HAMMOND13Sevenoaks 2:45.21  328 35.271:18.452:07.78
          35.2743.1849.33
7.Pravin MAHENDRAKUMAR13Bromley 2:45.73  325 35.891:20.162:05.75
          35.8944.2745.59
8.Brandon HARRIS13Beachfield 2:48.20  311 36.731:21.602:09.74
          36.7344.8748.14
9.Liam PEARSHOUSE13Thanet Swim 2:48.49  309 36.631:21.282:12.88
          36.6344.6551.60
10.Kody BRADBURY13RTW Monson 2:48.74  308 33.331:17.592:10.25
          33.3344.2652.66
11.Justin STROVER13Orpington OJ 2:49.99  301 38.811:20.462:13.37
          38.8141.6552.91
12.Callum BARONTI13Orpington OJ 2:50.11  300 35.231:20.982:11.35
          35.2345.7550.37
13.George CLARKE13Maidstone 2:51.16  295 37.981:20.042:13.75
          37.9842.0653.71
14.Marcus MCSPADDEN13Beckenham 2:52.70  287 37.081:24.482:14.89
          37.0847.4050.41
15.Ethan SPAIN13Black Lion 2:53.23  285 38.111:21.182:14.13
          38.1143.0752.95
16.Max MOULTON13Dartford 2:54.31  279 38.701:23.872:13.96
          38.7045.1750.09
17.Freddy CUNNINGHAM13RTW Monson 2:55.95  271 35.861:21.132:14.02
          35.8645.2752.89
18.Casey O'CONNOR13Shepway SC 2:57.69  264 38.101:23.622:16.01
          38.1045.5252.39
19.Jamaal FRANCIS13Gwich Royals 2:58.67  259 36.871:24.212:17.19
          36.8747.3452.98
20.Tristan CALVO13Shepway SC 2:59.96  254 36.731:23.322:18.13
          36.7346.5954.81

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Joshua COWHAM14Thanet Swim 2:20.94  529 30.531:07.741:49.42
          30.5337.2141.68
2.Kieran DALE14Thanet Swim 2:24.61  489 31.531:08.271:52.39
          31.5336.7444.12
3.Timothy LEBERL14Beckenham 2:26.03  475 30.791:11.391:53.02
          30.7940.6041.63
4.Joseph RUSSELL14Co Cant'bury 2:27.20  464 31.521:09.991:52.51
          31.5238.4742.52
5.Thomas LEMAN14RTW Monson 2:27.23  464 32.671:12.571:51.98
          32.6739.9039.41
6.Nathaniel RODRIGUES14Sevenoaks 2:30.26  436 30.971:10.601:57.50
          30.9739.6346.90
7.Ellis STANHOPE14Sevenoaks 2:30.82  431 32.321:12.061:58.55
          32.3239.7446.49
8.Andre STRYDOM14Sevenoaks 2:30.88  431 32.071:10.741:55.78
          32.0738.6745.04
9.Ewan LIVINGSTON14Sevenoaks 2:33.67  408 31.441:12.031:59.07
          31.4440.5947.04
10.Benjamin BELLO-MENDOZA14Bromley 2:35.42  394 34.241:15.112:01.20
          34.2440.8746.09
11.Finlay MAXWELL14Beckenham 2:36.39  387 32.481:09.702:00.24
          32.4837.2250.54
12.Oscar PARRICK14Co Cant'bury 2:38.44  372 34.251:14.402:03.55
          34.2540.1549.15
13.George BLAIR14Maidstone 2:39.58  364 34.761:15.432:05.08
          34.7640.6749.65
14.James DICK14Maidstone 2:39.93  362 35.161:16.422:04.64
          35.1641.2648.22
15.Evgueni PEYTCHEV14Bromley 2:40.09  361 33.081:15.622:03.61
          33.0842.5447.99
16.Michael PHILLIPS14Orpington OJ 2:40.58  357 35.851:17.902:06.70
          35.8542.0548.80
17.Dexter LAM14Black Lion 2:40.75  356 33.601:17.352:04.61
          33.6043.7547.26
18.Tom FISHER14Dover Life 2:40.83  356 34.881:17.132:05.50
          34.8842.2548.37
19.James ANGELL14Dartford 2:42.40  345 33.011:15.532:04.08
          33.0142.5248.55
20.Kai JOHNSON14Saxon Crown 2:45.05  329 35.271:17.782:07.60
          35.2742.5149.82

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Thomas WILTON15Co Cant'bury 2:25.47  481 30.701:09.971:51.32
          30.7039.2741.35
2.Luke DOUGLAS15Saxon Crown 2:27.34  463 29.951:09.251:52.92
          29.9539.3043.67
3.Christopher LEE15Sevenoaks 2:28.16  455 30.821:08.101:53.80
          30.8237.2845.70
4.George TYLER15Sevenoaks 2:28.83  449 30.441:08.921:51.82
          30.4438.4842.90
5.Ethan BURROWS15Black Lion 2:30.24  436 31.501:13.231:56.33
          31.5041.7343.10
6.Jamie CAREY15Maidstone 2:33.30  411 34.171:13.181:58.79
          34.1739.0145.61
7.Joseph KIBBLEWHITE15Beckenham 2:34.31  403 33.501:12.852:00.03
          33.5039.3547.18
8.James BARLOW15Sevenoaks 2:35.97  390 32.141:10.851:59.24
          32.1438.7148.39
9.Ryan NAPPER15Saxon Crown 2:38.97  368 35.881:16.612:01.15
          35.8840.7344.54
 Sanskar THAPA15Shepway SC DNC       

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Thomas SLATER19Co Cant'bury 2:14.11  614 29.231:03.341:43.18
          29.2334.1139.84
2.Jordan HONOUR18Thanet Swim 2:15.59  594 28.881:03.201:44.30
          28.8834.3241.10
3.Simon NEWTON17RTW Monson 2:15.69  593 28.151:03.791:44.84
          28.1535.6441.05
4.Ben EVANS19Thanet Swim 2:16.61  581 29.421:05.941:43.28
          29.4236.5237.34
5.Max JAMESON16Thanet Swim 2:17.04  575 28.931:03.741:45.26
          28.9334.8141.52
6.Michael JACOBS17Sevenoaks 2:17.44  570 27.171:03.351:46.07
          27.1736.1842.72
7.Alexander IRELAND16Bromley 2:18.21  561 29.571:05.111:45.01
          29.5735.5439.90
8.Thomas WILLETTS17Maidstone 2:19.71  543 29.011:04.951:46.63
          29.0135.9441.68
9.Connor LOWRY19Thanet Swim 2:20.04  539 29.011:03.711:46.52
          29.0134.7042.81
10.Alexander WILMSHURST18Thanet Swim 2:20.74  531 30.321:05.721:47.66
          30.3235.4041.94
11.Joshua LEWIS16Thanet Swim 2:20.92  529 30.821:06.341:50.42
          30.8235.5244.08
12.Kahoru HARAZAWA19Beckenham102:20.97  528 28.501:05.141:47.62
          28.5036.6442.48
13.George GOMERSALL18Maidstone 2:21.53  522 29.811:05.931:48.00
          29.8136.1242.07
14.Alex ISIDORO18Beckenham 2:21.77  519 28.241:04.021:47.72
          28.2435.7843.70
15.Edward MORIARTY20Beckenham 2:21.83  519 28.631:06.911:46.33
          28.6338.2839.42
16.Kallum MORRIS17Maidstone 2:22.12  516 30.581:06.631:48.08
          30.5836.0541.45
17.James BEELE18RTW Monson 2:22.65  510 30.381:09.901:48.80
          30.3839.5238.90
18.Joshua MORGAN19Thanet Swim 2:22.70  509 29.421:06.911:48.23
          29.4237.4941.32
19.Sebastian STEWART16Sevenoaks 2:22.77  509 32.181:10.611:49.68
          32.1838.4339.07
20.Michael FOSTER17Saxon Crown 2:22.96  507 29.881:07.931:49.95
          29.8838.0542.02
21.Callum BROPHY18Sevenoaks 2:23.75  498 29.471:06.371:49.60
          29.4736.9043.23
22.Harry MEWS19Sevenoaks 2:23.90  497 29.441:06.991:49.57
          29.4437.5542.58
23.Levi ATWELL16Shepway SC 2:24.66  489 29.631:06.571:49.57
          29.6336.9443.00
24.Joseph DOBB16Bromley 2:25.71  478 30.681:08.001:53.94
          30.6837.3245.94
25.Jordan BUTLER18Herne Bay 2:26.23  473 30.151:07.651:50.60
          30.1537.5042.95
26.Matthew ROGERS16Bromley 2:26.25  473 30.701:10.951:51.60
          30.7040.2540.65
27.Oscar MACARTNEY17Thanet Swim 2:26.65  469 31.211:09.871:53.18
          31.2138.6643.31
28.Benjamin TRITTON16Maidstone 2:27.13  465 31.381:10.461:52.83
          31.3839.0842.37
29.Thomas HELLEWELL16Gwich Royals 2:27.30  463 30.731:07.521:53.57
          30.7336.7946.05
30.David WILSON17Sevenoaks 2:27.87  458 31.841:11.951:52.60
          31.8440.1140.65
31.Christopher KISS17Saxon Crown 2:28.19  455 31.711:12.371:55.50
          31.7140.6643.13
32.James CASTLE17Black Lion 2:28.43  453 31.541:10.171:53.20
          31.5438.6343.03
33.Ben WALKER21Shepway SC 2:29.15  446 31.791:09.221:52.40
          31.7937.4343.18
34.Lukas ANTANAVICIUS18Beckenham 2:29.78  440 30.041:08.171:54.39
          30.0438.1346.22
35.Sam WOOLFENDEN16Bexley 2:29.93  439 31.431:11.961:56.61
          31.4340.5344.65
36.Luke BROWN16Gwich Royals 2:30.85  431 31.881:12.161:56.31
          31.8840.2844.15
37.Tommy LEWIS17Saxon Crown 2:31.81  423 31.161:11.741:55.83
          31.1640.5844.09
38.Joshua CRUZ16RTW Monson 2:32.80  415 29.711:09.851:57.01
          29.7140.1447.16
39.Dylan CHILD17Bexley 2:34.89  398 31.351:13.431:59.69
          31.3542.0846.26
40.Michael JIAN16Saxon Crown 2:35.31  395 32.211:11.951:57.67
          32.2139.7445.72
41.Joshua MONAGHAN-COOMBS18Saxon Crown92:50.74  297 34.481:17.412:11.52
          34.4842.9354.11
42.Billy BIRCHMORE20Orpington OJ142:57.63  264 36.771:24.462:16.67
          36.7747.6952.21
 Benjamin STROVER16Orpington OJ DQ SA 3L       

Disqualification Codes

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameAaDClubCatTime  BDPoints 50100150
1.Kahoru HARAZAWA19Beckenham102:20.97  784 28.501:05.141:47.62
          28.5036.6442.48
2.Joshua MONAGHAN-COOMBS18Saxon Crown92:50.74  479 34.481:17.412:11.52
          34.4842.9354.11
3.Billy BIRCHMORE20Orpington OJ142:57.63  383 36.771:24.462:16.67
          36.7747.6952.21

Disqualification Codes

UP