Boys Open 200m Backstroke - Heats (Declared Winners)

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Jordan HONOUR18Thanet Swim 2:10.30  633 29.971:02.801:37.01
          29.9732.8334.21
2.Max JAMESON16Thanet Swim 2:14.22  579 31.801:05.131:39.91
          31.8033.3334.78
3.Samuel CRABTREE17Thanet Swim 2:16.09  556 31.551:05.821:40.92
          31.5534.2735.10
4.Thomas SLATER19Co Cant'bury 2:16.29  553 31.591:06.101:42.22
          31.5934.5136.12
5.Rhys SINGLETON18Beckenham 2:19.15  520 32.181:08.041:44.08
          32.1835.8636.04
6.Thomas HELLEWELL16Gwich Royals 2:19.87  512 32.511:08.021:44.44
          32.5135.5136.42
7.Kallum MORRIS17Maidstone 2:20.61  504 33.011:08.011:44.29
          33.0135.0036.28
8.George GOMERSALL18Maidstone 2:21.17  498 32.591:07.921:45.18
          32.5935.3337.26
9.Alexander IRELAND16Bromley 2:22.44  485 33.071:08.721:45.73
          33.0735.6537.01
10.George CASEY17Co Cant'bury 2:22.73  482 32.471:08.441:45.64
          32.4735.9737.20
11.Callum BROPHY18Sevenoaks 2:23.52  474 32.841:08.391:45.49
          32.8435.5537.10
12.Kie-Ren LAU18Beckenham 2:24.15  468 32.821:09.201:46.75
          32.8236.3837.55
13.Joseph DOBB16Bromley 2:24.87  461 33.841:10.731:48.39
          33.8436.8937.66
14.Levi ATWELL16Shepway SC 2:25.48  455 33.301:10.331:48.20
          33.3037.0337.87
15.Joshua LEWIS16Thanet Swim 2:25.89  451 33.871:10.511:48.45
          33.8736.6437.94
16.Edward SMITH18Dover Life 2:26.05  450 32.871:09.651:48.30
          32.8736.7838.65
17.Felix HASLAM16Bromley 2:26.93  441 33.231:10.841:48.92
          33.2337.6138.08
18.James CASTLE17Black Lion 2:27.46  437 34.361:11.431:49.88
          34.3637.0738.45
19.Benjamin STROVER16Orpington OJ 2:28.23  430 34.241:11.591:50.24
          34.2437.3538.65
20.Benjamin COE18Bromley 2:29.14  422 32.561:10.011:48.99
          32.5637.4538.98
21.James VICK17Erith & Dist 2:29.44  420 34.341:12.611:51.96
          34.3438.2739.35
22.Michael JIAN16Saxon Crown 2:29.71  417 33.861:11.801:51.53
          33.8637.9439.73
23.Matthew ROGERS16Bromley 2:30.10  414 33.891:11.241:50.90
          33.8937.3539.66
24.Sammy WOODHEAD16Beckenham 2:31.69  401 33.021:11.231:51.23
          33.0238.2140.00
25.Joshua CRUZ16RTW Monson 2:32.29  396 36.081:14.751:53.97
          36.0838.6739.22
26.Michael EAGLING16Bromley 2:35.27  374 35.721:15.391:55.94
          35.7239.6740.55
27.Finn WOOD16Shepway SC 2:37.41  359 35.901:15.851:57.40
          35.9039.9541.55

14/15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Joshua COWHAM14Thanet Swim 2:21.53  494 33.451:09.331:45.52
          33.4535.8836.19
2.Kieran DALE14Thanet Swim 2:24.35  466 33.741:09.811:47.37
          33.7436.0737.56
3.Ellis STANHOPE14Sevenoaks 2:27.04  440 34.011:11.431:50.38
          34.0137.4238.95
4.Andre STRYDOM14Sevenoaks 2:27.19  439 35.091:12.491:50.59
          35.0937.4038.10
5.Joseph RUSSELL14Co Cant'bury 2:28.48  428 34.051:11.801:49.75
          34.0537.7537.95
6.Christopher LEE15Sevenoaks 2:28.90  424 33.871:11.111:50.26
          33.8737.2439.15
7.Jamie CAREY15Maidstone 2:28.94  424 35.001:13.351:51.85
          35.0038.3538.50
8.Thomas WILTON15Co Cant'bury 2:29.19  422 34.371:12.061:50.73
          34.3737.6938.67
9.Luke DOUGLAS15Saxon Crown 2:30.86  408 34.381:12.201:51.71
          34.3837.8239.51
10.Ewan LIVINGSTON14Sevenoaks 2:31.60  402 34.521:12.821:52.90
          34.5238.3040.08
11.Finlay MAXWELL14Beckenham 2:31.71  401 34.201:12.401:52.19
          34.2038.2039.79
12.James BARLOW15Sevenoaks 2:31.74  401 35.171:13.811:53.48
          35.1738.6439.67
13.Ethan BURROWS15Black Lion 2:31.76  401 36.161:16.551:55.80
          36.1640.3939.25
14.Aidan CREWE15RTW Monson 2:34.90  377 36.441:15.681:56.46
          36.4439.2440.78
15.James GLASSON15Maidstone 2:35.03  376 35.891:14.451:54.95
          35.8938.5640.50
16.George BLAIR14Maidstone 2:35.11  375 35.411:15.711:57.18
          35.4140.3041.47
17.Ethan HUNTER14Sevenoaks 2:35.28  374 36.731:16.311:57.17
          36.7339.5840.86
18.Joseph KIBBLEWHITE15Beckenham 2:36.80  363 34.571:14.831:56.25
          34.5740.2641.42
19.Cian BETHEL14Black Lion 2:37.49  358 37.601:17.971:58.59
          37.6040.3740.62
20.Ryan NAPPER15Saxon Crown 2:39.22  347 37.171:17.731:59.25
          37.1740.5641.52
21.James DICK14Maidstone 2:39.80  343 37.571:19.042:00.28
          37.5741.4741.24
22.Daniel SOLOMON15RTW Monson 2:40.25  340 36.021:17.301:59.00
          36.0241.2841.70
23.Kai JOHNSON14Saxon Crown 2:40.42  339 38.111:18.952:00.97
          38.1140.8442.02
24.Scott COVENTRY14Sevenoaks 2:40.56  338 35.53-1:59.63
          35.53-1:24.10
25.Benjamin BELLO-MENDOZA14Bromley 2:41.07  335 36.631:18.652:01.35
          36.6342.0242.70
26.Michael PHILLIPS14Orpington OJ 2:41.16  334 37.921:19.782:01.70
          37.9241.8641.92
27.Tom FISHER14Dover Life 2:41.66  331 36.881:19.122:02.37
          36.8842.2443.25
28.Adam MILES14Herne Bay 2:42.01  329 38.121:19.082:01.24
          38.1240.9642.16
29.Brett BAKER14Bexley 2:42.93  324 38.391:20.392:01.83
          38.3942.0041.44
30.Evgueni PEYTCHEV14Bromley 2:42.98  323 36.011:17.552:01.23
          36.0141.5443.68

13 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Charley LANGFORD13Herne Bay 2:36.40  366 35.991:15.411:55.99
          35.9939.4240.58
2.Jack BILLINGS13Bromley 2:38.88  349 36.591:17.361:58.87
          36.5940.7741.51
3.Maximus PARPWORTH12Thanet Swim 2:38.93  349 37.081:17.741:58.95
          37.0840.6641.21
4.Ethan SPAIN13Black Lion 2:41.12  335 39.191:20.232:02.08
          39.1941.0441.85
5.Cole BRIDGES13RTW Monson 2:42.09  329 37.821:19.232:01.19
          37.8241.4141.96
6.Justin STROVER13Orpington OJ 2:43.75  319 39.081:21.032:03.31
          39.0841.9542.28
7.Edward PAULING12Beckenham 2:43.91  318 38.011:20.272:02.86
          38.0142.2642.59
8.George CLARKE13Maidstone 2:44.52  314 39.441:21.872:04.21
          39.4442.4342.34
9.Oscar MILES12Thanet Swim 2:46.06  306 38.931:21.712:04.16
          38.9342.7842.45
10.Ali SETTERFIELD12Thanet Swim 2:46.11  305 40.051:22.082:04.91
          40.0542.0342.83
11.Max MOULTON13Dartford 2:46.34  304 39.381:22.162:05.26
          39.3842.7843.10
12.Joshua CRABTREE12Thanet Swim 2:46.35  304 40.011:22.752:05.45
          40.0142.7442.70
13.Ashwin GANESARATNAM13Thanet Swim 2:47.08  300 38.731:22.702:06.10
          38.7343.9743.40
14.James SPROSTON11Erith & Dist 2:47.15  300 38.501:22.002:05.53
          38.5043.5043.53
15.Conor WRIGHT12Thanet Swim 2:47.72  297 39.451:22.802:06.63
          39.4543.3543.83
16.Luca SHORT13Bromley 2:48.22  294 39.321:22.122:05.50
          39.3242.8043.38
17.Daniel BRICE12Tonbridge 2:49.20  289 38.911:22.942:07.06
          38.9144.0344.12
18.Euan TERRY12Black Lion 2:49.22  289 39.651:23.362:06.82
          39.6543.7143.46
19.Charlie CREWE12RTW Monson 2:49.92  285 39.761:23.372:07.73
          39.7643.6144.36
20.Aiden MCMILLAN13Sevenoaks 2:49.95  285 39.261:22.922:07.63
          39.2643.6644.71
21.Daniel WILDING12Erith & Dist 2:50.30  283 41.111:24.942:08.18
          41.1143.8343.24
22.Edward SELLAR12Orpington OJ 2:50.31  283 40.231:23.712:07.74
          40.2343.4844.03
23.Casey O'CONNOR13Shepway SC 2:51.17  279 40.531:24.212:08.22
          40.5343.6844.01
24.Joshua ELLIS12Beckenham 2:51.24  279 39.601:25.42-
          39.6045.82-
25.William BOOTH13Sevenoaks 2:51.50  277 42.401:26.072:09.49
          42.4043.6743.42
26.David LANGLEY11Bexley 2:51.88  276 40.681:24.272:09.10
          40.6843.5944.83
27.Toby COOK12Thanet Swim 2:53.00  270 39.911:24.622:10.86
          39.9144.7146.24
28.Alex TURTON12RTW Monson 2:53.21  269 40.051:24.462:08.90
          40.0544.4144.44
29.Oliver COOTE13Sevenoaks 2:53.70  267 40.06-2:10.06
          40.06-1:30.00
30.Noah ENTICKNAP11White Oak 2:53.99  266 41.811:26.872:11.40
          41.8145.0644.53
31.Finn REARDON11Maidstone 2:54.15  265 42.211:27.522:11.41
          42.2145.3143.89
32.Harvey MAUNDERS12Erith & Dist 2:54.82  262 40.921:26.042:10.88
          40.9245.1244.84
33.David ALLEN11Black Lion 2:55.11  261 41.981:27.092:10.73
          41.9845.1143.64
34.Callum WOOLFENDEN11Bexley 2:55.54  259 42.601:27.352:12.17
          42.6044.7544.82
35.William REEVES11Thanet Swim 2:56.51  254 43.551:28.862:14.89
          43.5545.3146.03
36.Oliver POPE11Thanet Swim 2:58.30  247 42.901:28.532:14.75
          42.9045.6346.22
37.Jamaal FRANCIS13Gwich Royals 2:58.41  246 41.891:27.362:14.37
          41.8945.4747.01
38.Finley COURTIER11Larkfield 3:00.18  239 43.671:29.722:16.31
          43.6746.0546.59
39.Scott STRANGE11Ashford Town 3:00.24  239 43.261:30.092:16.68
          43.2646.8346.59
40.Sebastian PICKERING11Bromley 3:01.88  233 42.441:28.732:16.49
          42.4446.2947.76
41.Nathan CHAPMAN12Gwich Royals 3:02.40  231 42.731:30.312:17.29
          42.7347.5846.98
42.Samuel LANDER10Bromley 3:03.82  225 42.971:31.152:18.99
          42.9748.1847.84
43.Samuel JACK12Co Cant'bury 3:04.05  224 43.20-2:20.73
          43.20-1:37.53
44.Seb HILLSDON11RTW Monson 3:04.33  223 42.971:31.272:19.09
          42.9748.3047.82
45.Oliver EDWARDS12Herne Bay 3:05.19  220 43.73-2:21.00
          43.73-1:37.27
46.Jack DAVIES12Bromley 3:06.54  215 42.781:30.992:20.45
          42.7848.2149.46
47.Alessio TUTT11Orpington OJ 3:08.12  210 42.881:30.492:19.54
          42.8847.6149.05
48.James FRY11Sevenoaks 3:08.99  207 44.671:33.062:23.49
          44.6748.3950.43
49.Hayden SANDS11RTW Monson 3:09.81  205 44.223:09.962:22.96
          44.222:25.7413.00
50.William FITZPATRICK11Beachfield 3:13.10  194 44.911:34.802:25.04
          44.9149.8950.24
 James CLEAVER11Bromley DQ ST       

Disqualification Codes

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.James SPROSTON11Erith & Dist 2:47.15  300 38.501:22.002:05.53
          38.5043.5043.53
2.David LANGLEY11Bexley 2:51.88  276 40.681:24.272:09.10
          40.6843.5944.83
3.Noah ENTICKNAP11White Oak 2:53.99  266 41.811:26.872:11.40
          41.8145.0644.53
4.Finn REARDON11Maidstone 2:54.15  265 42.211:27.522:11.41
          42.2145.3143.89
5.David ALLEN11Black Lion 2:55.11  261 41.981:27.092:10.73
          41.9845.1143.64
6.Callum WOOLFENDEN11Bexley 2:55.54  259 42.601:27.352:12.17
          42.6044.7544.82
7.William REEVES11Thanet Swim 2:56.51  254 43.551:28.862:14.89
          43.5545.3146.03
8.Oliver POPE11Thanet Swim 2:58.30  247 42.901:28.532:14.75
          42.9045.6346.22
9.Finley COURTIER11Larkfield 3:00.18  239 43.671:29.722:16.31
          43.6746.0546.59
10.Scott STRANGE11Ashford Town 3:00.24  239 43.261:30.092:16.68
          43.2646.8346.59
11.Sebastian PICKERING11Bromley 3:01.88  233 42.441:28.732:16.49
          42.4446.2947.76
12.Samuel LANDER10Bromley 3:03.82  225 42.971:31.152:18.99
          42.9748.1847.84
13.Seb HILLSDON11RTW Monson 3:04.33  223 42.971:31.272:19.09
          42.9748.3047.82
14.Alessio TUTT11Orpington OJ 3:08.12  210 42.881:30.492:19.54
          42.8847.6149.05
15.James FRY11Sevenoaks 3:08.99  207 44.671:33.062:23.49
          44.6748.3950.43
16.Hayden SANDS11RTW Monson 3:09.81  205 44.223:09.962:22.96
          44.222:25.7413.00
17.William FITZPATRICK11Beachfield 3:13.10  194 44.911:34.802:25.04
          44.9149.8950.24
 James CLEAVER11Bromley DQ ST       

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Maximus PARPWORTH12Thanet Swim 2:38.93  349 37.081:17.741:58.95
          37.0840.6641.21
2.Edward PAULING12Beckenham 2:43.91  318 38.011:20.272:02.86
          38.0142.2642.59
3.Oscar MILES12Thanet Swim 2:46.06  306 38.931:21.712:04.16
          38.9342.7842.45
4.Ali SETTERFIELD12Thanet Swim 2:46.11  305 40.051:22.082:04.91
          40.0542.0342.83
5.Joshua CRABTREE12Thanet Swim 2:46.35  304 40.011:22.752:05.45
          40.0142.7442.70
6.Conor WRIGHT12Thanet Swim 2:47.72  297 39.451:22.802:06.63
          39.4543.3543.83
7.Daniel BRICE12Tonbridge 2:49.20  289 38.911:22.942:07.06
          38.9144.0344.12
8.Euan TERRY12Black Lion 2:49.22  289 39.651:23.362:06.82
          39.6543.7143.46
9.Charlie CREWE12RTW Monson 2:49.92  285 39.761:23.372:07.73
          39.7643.6144.36
10.Daniel WILDING12Erith & Dist 2:50.30  283 41.111:24.942:08.18
          41.1143.8343.24
11.Edward SELLAR12Orpington OJ 2:50.31  283 40.231:23.712:07.74
          40.2343.4844.03
12.Joshua ELLIS12Beckenham 2:51.24  279 39.601:25.42-
          39.6045.82-
13.Toby COOK12Thanet Swim 2:53.00  270 39.911:24.622:10.86
          39.9144.7146.24
14.Alex TURTON12RTW Monson 2:53.21  269 40.051:24.462:08.90
          40.0544.4144.44
15.Harvey MAUNDERS12Erith & Dist 2:54.82  262 40.921:26.042:10.88
          40.9245.1244.84
16.Nathan CHAPMAN12Gwich Royals 3:02.40  231 42.731:30.312:17.29
          42.7347.5846.98
17.Samuel JACK12Co Cant'bury 3:04.05  224 43.20-2:20.73
          43.20-1:37.53
18.Oliver EDWARDS12Herne Bay 3:05.19  220 43.73-2:21.00
          43.73-1:37.27
19.Jack DAVIES12Bromley 3:06.54  215 42.781:30.992:20.45
          42.7848.2149.46

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Charley LANGFORD13Herne Bay 2:36.40  366 35.991:15.411:55.99
          35.9939.4240.58
2.Jack BILLINGS13Bromley 2:38.88  349 36.591:17.361:58.87
          36.5940.7741.51
3.Ethan SPAIN13Black Lion 2:41.12  335 39.191:20.232:02.08
          39.1941.0441.85
4.Cole BRIDGES13RTW Monson 2:42.09  329 37.821:19.232:01.19
          37.8241.4141.96
5.Justin STROVER13Orpington OJ 2:43.75  319 39.081:21.032:03.31
          39.0841.9542.28
6.George CLARKE13Maidstone 2:44.52  314 39.441:21.872:04.21
          39.4442.4342.34
7.Max MOULTON13Dartford 2:46.34  304 39.381:22.162:05.26
          39.3842.7843.10
8.Ashwin GANESARATNAM13Thanet Swim 2:47.08  300 38.731:22.702:06.10
          38.7343.9743.40
9.Luca SHORT13Bromley 2:48.22  294 39.321:22.122:05.50
          39.3242.8043.38
10.Aiden MCMILLAN13Sevenoaks 2:49.95  285 39.261:22.922:07.63
          39.2643.6644.71
11.Casey O'CONNOR13Shepway SC 2:51.17  279 40.531:24.212:08.22
          40.5343.6844.01
12.William BOOTH13Sevenoaks 2:51.50  277 42.401:26.072:09.49
          42.4043.6743.42
13.Oliver COOTE13Sevenoaks 2:53.70  267 40.06-2:10.06
          40.06-1:30.00
14.Jamaal FRANCIS13Gwich Royals 2:58.41  246 41.891:27.362:14.37
          41.8945.4747.01

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Joshua COWHAM14Thanet Swim 2:21.53  494 33.451:09.331:45.52
          33.4535.8836.19
2.Kieran DALE14Thanet Swim 2:24.35  466 33.741:09.811:47.37
          33.7436.0737.56
3.Ellis STANHOPE14Sevenoaks 2:27.04  440 34.011:11.431:50.38
          34.0137.4238.95
4.Andre STRYDOM14Sevenoaks 2:27.19  439 35.091:12.491:50.59
          35.0937.4038.10
5.Joseph RUSSELL14Co Cant'bury 2:28.48  428 34.051:11.801:49.75
          34.0537.7537.95
6.Ewan LIVINGSTON14Sevenoaks 2:31.60  402 34.521:12.821:52.90
          34.5238.3040.08
7.Finlay MAXWELL14Beckenham 2:31.71  401 34.201:12.401:52.19
          34.2038.2039.79
8.George BLAIR14Maidstone 2:35.11  375 35.411:15.711:57.18
          35.4140.3041.47
9.Ethan HUNTER14Sevenoaks 2:35.28  374 36.731:16.311:57.17
          36.7339.5840.86
10.Cian BETHEL14Black Lion 2:37.49  358 37.601:17.971:58.59
          37.6040.3740.62
11.James DICK14Maidstone 2:39.80  343 37.571:19.042:00.28
          37.5741.4741.24
12.Kai JOHNSON14Saxon Crown 2:40.42  339 38.111:18.952:00.97
          38.1140.8442.02
13.Scott COVENTRY14Sevenoaks 2:40.56  338 35.53-1:59.63
          35.53-1:24.10
14.Benjamin BELLO-MENDOZA14Bromley 2:41.07  335 36.631:18.652:01.35
          36.6342.0242.70
15.Michael PHILLIPS14Orpington OJ 2:41.16  334 37.921:19.782:01.70
          37.9241.8641.92
16.Tom FISHER14Dover Life 2:41.66  331 36.881:19.122:02.37
          36.8842.2443.25
17.Adam MILES14Herne Bay 2:42.01  329 38.121:19.082:01.24
          38.1240.9642.16
18.Brett BAKER14Bexley 2:42.93  324 38.391:20.392:01.83
          38.3942.0041.44
19.Evgueni PEYTCHEV14Bromley 2:42.98  323 36.011:17.552:01.23
          36.0141.5443.68

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Christopher LEE15Sevenoaks 2:28.90  424 33.871:11.111:50.26
          33.8737.2439.15
2.Jamie CAREY15Maidstone 2:28.94  424 35.001:13.351:51.85
          35.0038.3538.50
3.Thomas WILTON15Co Cant'bury 2:29.19  422 34.371:12.061:50.73
          34.3737.6938.67
4.Luke DOUGLAS15Saxon Crown 2:30.86  408 34.381:12.201:51.71
          34.3837.8239.51
5.James BARLOW15Sevenoaks 2:31.74  401 35.171:13.811:53.48
          35.1738.6439.67
6.Ethan BURROWS15Black Lion 2:31.76  401 36.161:16.551:55.80
          36.1640.3939.25
7.Aidan CREWE15RTW Monson 2:34.90  377 36.441:15.681:56.46
          36.4439.2440.78
8.James GLASSON15Maidstone 2:35.03  376 35.891:14.451:54.95
          35.8938.5640.50
9.Joseph KIBBLEWHITE15Beckenham 2:36.80  363 34.571:14.831:56.25
          34.5740.2641.42
10.Ryan NAPPER15Saxon Crown 2:39.22  347 37.171:17.731:59.25
          37.1740.5641.52
11.Daniel SOLOMON15RTW Monson 2:40.25  340 36.021:17.301:59.00
          36.0241.2841.70

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Jordan HONOUR18Thanet Swim 2:10.30  633 29.971:02.801:37.01
          29.9732.8334.21
2.Max JAMESON16Thanet Swim 2:14.22  579 31.801:05.131:39.91
          31.8033.3334.78
3.Samuel CRABTREE17Thanet Swim 2:16.09  556 31.551:05.821:40.92
          31.5534.2735.10
4.Thomas SLATER19Co Cant'bury 2:16.29  553 31.591:06.101:42.22
          31.5934.5136.12
5.Rhys SINGLETON18Beckenham 2:19.15  520 32.181:08.041:44.08
          32.1835.8636.04
6.Thomas HELLEWELL16Gwich Royals 2:19.87  512 32.511:08.021:44.44
          32.5135.5136.42
7.Kallum MORRIS17Maidstone 2:20.61  504 33.011:08.011:44.29
          33.0135.0036.28
8.George GOMERSALL18Maidstone 2:21.17  498 32.591:07.921:45.18
          32.5935.3337.26
9.Alexander IRELAND16Bromley 2:22.44  485 33.071:08.721:45.73
          33.0735.6537.01
10.George CASEY17Co Cant'bury 2:22.73  482 32.471:08.441:45.64
          32.4735.9737.20
11.Callum BROPHY18Sevenoaks 2:23.52  474 32.841:08.391:45.49
          32.8435.5537.10
12.Kie-Ren LAU18Beckenham 2:24.15  468 32.821:09.201:46.75
          32.8236.3837.55
13.Joseph DOBB16Bromley 2:24.87  461 33.841:10.731:48.39
          33.8436.8937.66
14.Levi ATWELL16Shepway SC 2:25.48  455 33.301:10.331:48.20
          33.3037.0337.87
15.Joshua LEWIS16Thanet Swim 2:25.89  451 33.871:10.511:48.45
          33.8736.6437.94
16.Edward SMITH18Dover Life 2:26.05  450 32.871:09.651:48.30
          32.8736.7838.65
17.Felix HASLAM16Bromley 2:26.93  441 33.231:10.841:48.92
          33.2337.6138.08
18.James CASTLE17Black Lion 2:27.46  437 34.361:11.431:49.88
          34.3637.0738.45
19.Benjamin STROVER16Orpington OJ 2:28.23  430 34.241:11.591:50.24
          34.2437.3538.65
20.Benjamin COE18Bromley 2:29.14  422 32.561:10.011:48.99
          32.5637.4538.98
21.James VICK17Erith & Dist 2:29.44  420 34.341:12.611:51.96
          34.3438.2739.35
22.Michael JIAN16Saxon Crown 2:29.71  417 33.861:11.801:51.53
          33.8637.9439.73
23.Matthew ROGERS16Bromley 2:30.10  414 33.891:11.241:50.90
          33.8937.3539.66
24.Sammy WOODHEAD16Beckenham 2:31.69  401 33.021:11.231:51.23
          33.0238.2140.00
25.Joshua CRUZ16RTW Monson 2:32.29  396 36.081:14.751:53.97
          36.0838.6739.22
26.Michael EAGLING16Bromley 2:35.27  374 35.721:15.391:55.94
          35.7239.6740.55
27.Finn WOOD16Shepway SC 2:37.41  359 35.901:15.851:57.40
          35.9039.9541.55

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Jordan HONOUR18Thanet Swim 2:10.30  633 29.971:02.801:37.01
          29.9732.8334.21
2.Max JAMESON16Thanet Swim 2:14.22  579 31.801:05.131:39.91
          31.8033.3334.78
3.Samuel CRABTREE17Thanet Swim 2:16.09  556 31.551:05.821:40.92
          31.5534.2735.10
4.Thomas SLATER19Co Cant'bury 2:16.29  553 31.591:06.101:42.22
          31.5934.5136.12
5.Rhys SINGLETON18Beckenham 2:19.15  520 32.181:08.041:44.08
          32.1835.8636.04
6.Thomas HELLEWELL16Gwich Royals 2:19.87  512 32.511:08.021:44.44
          32.5135.5136.42
7.Kallum MORRIS17Maidstone 2:20.61  504 33.011:08.011:44.29
          33.0135.0036.28
8.George GOMERSALL18Maidstone 2:21.17  498 32.591:07.921:45.18
          32.5935.3337.26
9.Joshua COWHAM14Thanet Swim 2:21.53  494 33.451:09.331:45.52
          33.4535.8836.19
10.Alexander IRELAND16Bromley 2:22.44  485 33.071:08.721:45.73
          33.0735.6537.01
11.George CASEY17Co Cant'bury 2:22.73  482 32.471:08.441:45.64
          32.4735.9737.20
12.Callum BROPHY18Sevenoaks 2:23.52  474 32.841:08.391:45.49
          32.8435.5537.10
13.Kie-Ren LAU18Beckenham 2:24.15  468 32.821:09.201:46.75
          32.8236.3837.55
14.Kieran DALE14Thanet Swim 2:24.35  466 33.741:09.811:47.37
          33.7436.0737.56
15.Joseph DOBB16Bromley 2:24.87  461 33.841:10.731:48.39
          33.8436.8937.66
16.Levi ATWELL16Shepway SC 2:25.48  455 33.301:10.331:48.20
          33.3037.0337.87
17.Joshua LEWIS16Thanet Swim 2:25.89  451 33.871:10.511:48.45
          33.8736.6437.94
18.Edward SMITH18Dover Life 2:26.05  450 32.871:09.651:48.30
          32.8736.7838.65
19.Felix HASLAM16Bromley 2:26.93  441 33.231:10.841:48.92
          33.2337.6138.08
20.Ellis STANHOPE14Sevenoaks 2:27.04  440 34.011:11.431:50.38
          34.0137.4238.95
21.Andre STRYDOM14Sevenoaks 2:27.19  439 35.091:12.491:50.59
          35.0937.4038.10
22.James CASTLE17Black Lion 2:27.46  437 34.361:11.431:49.88
          34.3637.0738.45
23.Benjamin STROVER16Orpington OJ 2:28.23  430 34.241:11.591:50.24
          34.2437.3538.65
24.Joseph RUSSELL14Co Cant'bury 2:28.48  428 34.051:11.801:49.75
          34.0537.7537.95
25.Christopher LEE15Sevenoaks 2:28.90  424 33.871:11.111:50.26
          33.8737.2439.15
26.Jamie CAREY15Maidstone 2:28.94  424 35.001:13.351:51.85
          35.0038.3538.50
27.Benjamin COE18Bromley 2:29.14  422 32.561:10.011:48.99
          32.5637.4538.98
28.Thomas WILTON15Co Cant'bury 2:29.19  422 34.371:12.061:50.73
          34.3737.6938.67
29.James VICK17Erith & Dist 2:29.44  420 34.341:12.611:51.96
          34.3438.2739.35
30.Michael JIAN16Saxon Crown 2:29.71  417 33.861:11.801:51.53
          33.8637.9439.73
31.Matthew ROGERS16Bromley 2:30.10  414 33.891:11.241:50.90
          33.8937.3539.66
32.Luke DOUGLAS15Saxon Crown 2:30.86  408 34.381:12.201:51.71
          34.3837.8239.51
33.Ewan LIVINGSTON14Sevenoaks 2:31.60  402 34.521:12.821:52.90
          34.5238.3040.08
34.Sammy WOODHEAD16Beckenham 2:31.69  401 33.021:11.231:51.23
          33.0238.2140.00
35.Finlay MAXWELL14Beckenham 2:31.71  401 34.201:12.401:52.19
          34.2038.2039.79
36.James BARLOW15Sevenoaks 2:31.74  401 35.171:13.811:53.48
          35.1738.6439.67
37.Ethan BURROWS15Black Lion 2:31.76  401 36.161:16.551:55.80
          36.1640.3939.25
38.Joshua CRUZ16RTW Monson 2:32.29  396 36.081:14.751:53.97
          36.0838.6739.22
39.Aidan CREWE15RTW Monson 2:34.90  377 36.441:15.681:56.46
          36.4439.2440.78
40.James GLASSON15Maidstone 2:35.03  376 35.891:14.451:54.95
          35.8938.5640.50
41.George BLAIR14Maidstone 2:35.11  375 35.411:15.711:57.18
          35.4140.3041.47
42.Michael EAGLING16Bromley 2:35.27  374 35.721:15.391:55.94
          35.7239.6740.55
43.Ethan HUNTER14Sevenoaks 2:35.28  374 36.731:16.311:57.17
          36.7339.5840.86
44.Charley LANGFORD13Herne Bay 2:36.40  366 35.991:15.411:55.99
          35.9939.4240.58
45.Joseph KIBBLEWHITE15Beckenham 2:36.80  363 34.571:14.831:56.25
          34.5740.2641.42
46.Finn WOOD16Shepway SC 2:37.41  359 35.901:15.851:57.40
          35.9039.9541.55
47.Cian BETHEL14Black Lion 2:37.49  358 37.601:17.971:58.59
          37.6040.3740.62
48.Jack BILLINGS13Bromley 2:38.88  349 36.591:17.361:58.87
          36.5940.7741.51
49.Maximus PARPWORTH12Thanet Swim 2:38.93  349 37.081:17.741:58.95
          37.0840.6641.21
50.Ryan NAPPER15Saxon Crown 2:39.22  347 37.171:17.731:59.25
          37.1740.5641.52
51.James DICK14Maidstone 2:39.80  343 37.571:19.042:00.28
          37.5741.4741.24
52.Daniel SOLOMON15RTW Monson 2:40.25  340 36.021:17.301:59.00
          36.0241.2841.70
53.Kai JOHNSON14Saxon Crown 2:40.42  339 38.111:18.952:00.97
          38.1140.8442.02
54.Scott COVENTRY14Sevenoaks 2:40.56  338 35.53-1:59.63
          35.53-1:24.10
55.Benjamin BELLO-MENDOZA14Bromley 2:41.07  335 36.631:18.652:01.35
          36.6342.0242.70
56.Ethan SPAIN13Black Lion 2:41.12  335 39.191:20.232:02.08
          39.1941.0441.85
57.Michael PHILLIPS14Orpington OJ 2:41.16  334 37.921:19.782:01.70
          37.9241.8641.92
58.Tom FISHER14Dover Life 2:41.66  331 36.881:19.122:02.37
          36.8842.2443.25
59.Adam MILES14Herne Bay 2:42.01  329 38.121:19.082:01.24
          38.1240.9642.16
60.Cole BRIDGES13RTW Monson 2:42.09  329 37.821:19.232:01.19
          37.8241.4141.96
61.Brett BAKER14Bexley 2:42.93  324 38.391:20.392:01.83
          38.3942.0041.44
62.Evgueni PEYTCHEV14Bromley 2:42.98  323 36.011:17.552:01.23
          36.0141.5443.68
63.Justin STROVER13Orpington OJ 2:43.75  319 39.081:21.032:03.31
          39.0841.9542.28
64.Edward PAULING12Beckenham 2:43.91  318 38.011:20.272:02.86
          38.0142.2642.59
65.George CLARKE13Maidstone 2:44.52  314 39.441:21.872:04.21
          39.4442.4342.34
66.Oscar MILES12Thanet Swim 2:46.06  306 38.931:21.712:04.16
          38.9342.7842.45
67.Ali SETTERFIELD12Thanet Swim 2:46.11  305 40.051:22.082:04.91
          40.0542.0342.83
68.Max MOULTON13Dartford 2:46.34  304 39.381:22.162:05.26
          39.3842.7843.10
69.Joshua CRABTREE12Thanet Swim 2:46.35  304 40.011:22.752:05.45
          40.0142.7442.70
70.Ashwin GANESARATNAM13Thanet Swim 2:47.08  300 38.731:22.702:06.10
          38.7343.9743.40
71.James SPROSTON11Erith & Dist 2:47.15  300 38.501:22.002:05.53
          38.5043.5043.53
72.Conor WRIGHT12Thanet Swim 2:47.72  297 39.451:22.802:06.63
          39.4543.3543.83
73.Luca SHORT13Bromley 2:48.22  294 39.321:22.122:05.50
          39.3242.8043.38
74.Daniel BRICE12Tonbridge 2:49.20  289 38.911:22.942:07.06
          38.9144.0344.12
75.Euan TERRY12Black Lion 2:49.22  289 39.651:23.362:06.82
          39.6543.7143.46
76.Charlie CREWE12RTW Monson 2:49.92  285 39.761:23.372:07.73
          39.7643.6144.36
77.Aiden MCMILLAN13Sevenoaks 2:49.95  285 39.261:22.922:07.63
          39.2643.6644.71
78.Daniel WILDING12Erith & Dist 2:50.30  283 41.111:24.942:08.18
          41.1143.8343.24
79.Edward SELLAR12Orpington OJ 2:50.31  283 40.231:23.712:07.74
          40.2343.4844.03
80.Casey O'CONNOR13Shepway SC 2:51.17  279 40.531:24.212:08.22
          40.5343.6844.01
81.Joshua ELLIS12Beckenham 2:51.24  279 39.601:25.42-
          39.6045.82-
82.William BOOTH13Sevenoaks 2:51.50  277 42.401:26.072:09.49
          42.4043.6743.42
83.David LANGLEY11Bexley 2:51.88  276 40.681:24.272:09.10
          40.6843.5944.83
84.Toby COOK12Thanet Swim 2:53.00  270 39.911:24.622:10.86
          39.9144.7146.24
85.Alex TURTON12RTW Monson 2:53.21  269 40.051:24.462:08.90
          40.0544.4144.44
86.Oliver COOTE13Sevenoaks 2:53.70  267 40.06-2:10.06
          40.06-1:30.00
87.Noah ENTICKNAP11White Oak 2:53.99  266 41.811:26.872:11.40
          41.8145.0644.53
88.Finn REARDON11Maidstone 2:54.15  265 42.211:27.522:11.41
          42.2145.3143.89
89.Harvey MAUNDERS12Erith & Dist 2:54.82  262 40.921:26.042:10.88
          40.9245.1244.84
90.David ALLEN11Black Lion 2:55.11  261 41.981:27.092:10.73
          41.9845.1143.64
91.Callum WOOLFENDEN11Bexley 2:55.54  259 42.601:27.352:12.17
          42.6044.7544.82
92.William REEVES11Thanet Swim 2:56.51  254 43.551:28.862:14.89
          43.5545.3146.03
93.Oliver POPE11Thanet Swim 2:58.30  247 42.901:28.532:14.75
          42.9045.6346.22
94.Jamaal FRANCIS13Gwich Royals 2:58.41  246 41.891:27.362:14.37
          41.8945.4747.01
95.Finley COURTIER11Larkfield 3:00.18  239 43.671:29.722:16.31
          43.6746.0546.59
96.Scott STRANGE11Ashford Town 3:00.24  239 43.261:30.092:16.68
          43.2646.8346.59
97.Sebastian PICKERING11Bromley 3:01.88  233 42.441:28.732:16.49
          42.4446.2947.76
98.Nathan CHAPMAN12Gwich Royals 3:02.40  231 42.731:30.312:17.29
          42.7347.5846.98
99.Samuel LANDER10Bromley 3:03.82  225 42.971:31.152:18.99
          42.9748.1847.84
100.Samuel JACK12Co Cant'bury 3:04.05  224 43.20-2:20.73
          43.20-1:37.53
101.Seb HILLSDON11RTW Monson 3:04.33  223 42.971:31.272:19.09
          42.9748.3047.82
102.Oliver EDWARDS12Herne Bay 3:05.19  220 43.73-2:21.00
          43.73-1:37.27
103.Jack DAVIES12Bromley 3:06.54  215 42.781:30.992:20.45
          42.7848.2149.46
104.Alessio TUTT11Orpington OJ 3:08.12  210 42.881:30.492:19.54
          42.8847.6149.05
105.James FRY11Sevenoaks 3:08.99  207 44.671:33.062:23.49
          44.6748.3950.43
106.Hayden SANDS11RTW Monson 3:09.81  205 44.223:09.962:22.96
          44.222:25.7413.00
107.William FITZPATRICK11Beachfield 3:13.10  194 44.911:34.802:25.04
          44.9149.8950.24
 James CLEAVER11Bromley DQ ST       

Disqualification Codes

UP