Mens MC 100m Backstroke - Heats (Declared Winners)

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Jordan HONOUR18Thanet Swim 1:01.69  596 30.16
          30.16
2.Samuel CRABTREE17Thanet Swim 1:03.33  551 30.74
          30.74
3.Rhys SINGLETON18Beckenham 1:03.77  540 30.51
          30.51
4.Thomas SLATER19Co Cant'bury 1:04.15  530 30.99
          30.99
5.Connor LOWRY19Thanet Swim 1:04.46  523 30.76
          30.76
6.Max JAMESON16Thanet Swim 1:04.71  517 31.99
          31.99
7.George CASEY17Co Cant'bury 1:04.80  514 31.60
          31.60
8.Alex ISIDORO18Beckenham 1:05.75  492 31.39
          31.39
9.Callum BROPHY18Sevenoaks 1:05.82  491 31.91
          31.91
10.Edward SMITH18Dover Life 1:05.93  488 31.59
          31.59
11.Kallum MORRIS17Maidstone 1:06.10  485 32.19
          32.19
12.Thomas HELLEWELL16Gwich Royals 1:06.21  482 32.09
          32.09
13.George GOMERSALL18Maidstone 1:07.10  463 32.81
          32.81
14.Felix HASLAM16Bromley 1:07.20  461 31.66
          31.66
15.Joseph DOBB16Bromley 1:07.32  459 32.63
          32.63
16.Alexander IRELAND16Bromley 1:07.44  456 32.47
          32.47
17.Kie-Ren LAU18Beckenham 1:07.60  453 32.40
          32.40
18.Theo HASLAM18Bromley 1:07.66  452 32.21
          32.21
19.Levi ATWELL16Shepway SC 1:07.80  449 32.71
          32.71
20.Benjamin STROVER16Orpington OJ 1:07.88  448 32.99
          32.99
21.James VICK17Erith & Dist 1:08.23  441 33.12
          33.12
22.Joshua LEWIS16Thanet Swim 1:08.53  435 33.25
          33.25
23.Sammy WOODHEAD16Beckenham 1:08.59  434 32.54
          32.54
24.Benjamin COE18Bromley 1:09.04  425 32.65
          32.65
25.James CASTLE17Black Lion 1:09.15  423 33.60
          33.60
26.Benjamin TRITTON16Maidstone 1:09.31  420 33.05
          33.05
27.Matthew ROGERS16Bromley 1:09.77  412 33.21
          33.21
28.Finn WOOD16Shepway SC 1:09.98  408 33.78
          33.78
29.Michael JIAN16Saxon Crown 1:10.17  405 32.97
          32.97
30.Josh BISHOP16Sevenoaks 1:11.19  388 33.95
          33.95
31.Joshua CRUZ16RTW Monson 1:12.19  372 35.38
          35.38
32.Alexander BALL16Beckenham 1:12.76  363 35.43
          35.43
33.Henry COLLIS16Bexley 1:14.51  338 35.96
          35.96
34.Billy BIRCHMORE20Orpington OJ141:19.38  280 39.94
          39.94
35.Joshua MONAGHAN-COOMBS18Saxon Crown91:19.60  277 38.92
          38.92
 Thomas WILLETTS17Maidstone DNC     
 Alexander WILMSHURST18Thanet Swim DQ SH     

Disqualification Codes

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Christopher LEE15Sevenoaks 1:08.81  430 32.87
          32.87
2.Ethan BURROWS15Black Lion 1:09.31  420 33.67
          33.67
3.Billy MINCHELLA15Beckenham 1:09.38  419 33.39
          33.39
4.Joseph KIBBLEWHITE15Beckenham 1:09.80  412 32.92
          32.92
5.James BARLOW15Sevenoaks 1:09.81  411 34.03
          34.03
6.Thomas WILTON15Co Cant'bury 1:10.64  397 34.14
          34.14
7.Luke DOUGLAS15Saxon Crown 1:11.12  389 34.19
          34.19
8.Jamie CAREY15Maidstone 1:12.02  375 34.90
          34.90
9.Alfie HERRINGTON15Dover Life 1:12.14  373 35.17
          35.17
10.Jack RUSTRICK15Larkfield 1:12.63  365 34.42
          34.42
11.Aidan CREWE15RTW Monson 1:13.10  358 35.70
          35.70
12.James GLASSON15Maidstone 1:13.89  347 35.90
          35.90
13.Ryan NAPPER15Saxon Crown 1:14.49  339 36.00
          36.00
14.Lewis HAYES15Erith & Dist 1:14.97  332 35.05
          35.05
15.Michael ADAMS15Maidstone 1:15.08  331 35.55
          35.55
16.Daniel SOLOMON15RTW Monson 1:16.46  313 35.90
          35.90

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Ellis STANHOPE14Sevenoaks 1:08.48  436 33.52
          33.52
2.Finlay MAXWELL14Beckenham 1:09.63  415 33.55
          33.55
3.Kieran DALE14Thanet Swim 1:10.12  406 34.11
          34.11
4.Andre STRYDOM14Sevenoaks 1:10.46  400 34.77
          34.77
5.Nathaniel RODRIGUES14Sevenoaks 1:10.64  397 35.06
          35.06
6.Ewan LIVINGSTON14Sevenoaks 1:11.28  386 34.48
          34.48
7.George BLAIR14Maidstone 1:11.62  381 34.18
          34.18
8.Joseph RUSSELL14Co Cant'bury 1:11.73  379 34.72
          34.72
9.Ethan HUNTER14Sevenoaks 1:11.81  378 35.20
          35.20
10.Scott COVENTRY14Sevenoaks 1:12.19  372 34.69
          34.69
11.Evgueni PEYTCHEV14Bromley 1:13.64  350 34.56
          34.56
12.Benjamin BELLO-MENDOZA14Bromley 1:13.83  348 34.89
          34.89
13.Kenz HILTON14Gwich Royals 1:14.33  341 34.96
          34.96
14.Andrew ROWLAND14Beckenham 1:14.49  339 35.72
          35.72
15.Michael PHILLIPS14Orpington OJ 1:14.72  335 35.68
          35.68
16.Toby DRAY14RTW Monson 1:15.19  329 35.99
          35.99
17.Kai JOHNSON14Saxon Crown 1:15.59  324 36.98
          36.98
18.Cian BETHEL14Black Lion 1:16.08  318 37.68
          37.68
19.James ANGELL14Dartford 1:16.22  316 35.78
          35.78
20.Brett BAKER14Bexley 1:16.28  315 37.50
          37.50
21.Benjamin MONAHAN14Black Lion 1:16.71  310 37.20
          37.20
22.Tom FISHER14Dover Life 1:17.64  299 37.23
          37.23
23.James DICK14Maidstone 1:18.12  293 38.02
          38.02
24.Angus LISTER14Co Cant'bury 1:19.10  283 -
          -
25.Owen FERRIGAN14Saxon Crown 1:19.18  282 38.14
          38.14
26.Shay WELLMAN14Saxon Crown 1:19.26  281 37.97
          37.97

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Joseph PARKER13Edenbridge 1:11.36  385 34.52
          34.52
2.Benjamin WARD13Sevenoaks 1:13.16  357 35.32
          35.32
3.Edward ESTCOURT13ASFSKNTQ 1:13.48  353 34.80
          34.80
4.Charley LANGFORD13Herne Bay 1:14.06  344 35.41
          35.41
5.Jack BILLINGS13Bromley 1:14.44  339 36.23
          36.23
6.Cole BRIDGES13RTW Monson 1:15.93  320 36.72
          36.72
7.Oliver GLEN13Sevenoaks 1:16.52  312 37.56
          37.56
8.Reuben EDWARDS13RTW Monson 1:17.00  306 38.00
          38.00
9.Ethan SPAIN13Black Lion 1:17.65  299 38.34
          38.34
10.Charlie ROWLEY13Thanet Swim 1:19.28  281 37.09
          37.09
10.Kody BRADBURY13RTW Monson 1:19.28  281 38.27
          38.27
12.Giulio SZCZEPANIAK13Beckenham 1:19.39  280 38.67
          38.67
12.Ashwin GANESARATNAM13Thanet Swim 1:19.39  280 37.93
          37.93
14.Nathan WESLEY13White Oak 1:19.55  278 37.27
          37.27
15.Liam PEARSHOUSE13Thanet Swim 1:19.84  275 39.29
          39.29
16.Justin STROVER13Orpington OJ 1:20.24  271 38.84
          38.84
17.George CLARKE13Maidstone 1:20.73  266 39.02
          39.02
18.Max MOULTON13Dartford 1:20.89  264 39.27
          39.27
19.Aiden MCMILLAN13Sevenoaks 1:21.19  261 39.48
          39.48
20.Oliver COOTE13Sevenoaks 1:21.68  257 40.07
          40.07
21.Luca SHORT13Bromley 1:21.71  256 39.79
          39.79
22.Freddy CUNNINGHAM13RTW Monson 1:21.75  256 40.37
          40.37
23.Edison HAMMOND13Sevenoaks 1:21.88  255 40.13
          40.13
24.Harry COLLINS13Bexley 1:22.25  251 39.15
          39.15
25.William BOOTH13Sevenoaks 1:22.32  251 41.08
          41.08
26.Jamaal FRANCIS13Gwich Royals 1:22.92  245 40.71
          40.71
27.George WISE13Dartford 1:23.06  244 41.91
          41.91
28.Casey O'CONNOR13Shepway SC 1:23.32  242 40.12
          40.12
29.Robert ALLEN13Sevenoaks 1:23.67  239 40.15
          40.15
30.George COLES13Co Cant'bury 1:23.84  237 39.99
          39.99
31.Tristan CALVO13Shepway SC 1:24.30  233 39.98
          39.98
 Liam FOREMAN13Maidstone DNC     

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Maximus PARPWORTH12Thanet Swim 1:15.10  330 36.33
          36.33
2.Louis HAYES12Sevenoaks 1:15.14  330 35.79
          35.79
3.Joshua ELLIS12Beckenham 1:15.73  322 36.97
          36.97
4.Joshua CRABTREE12Thanet Swim 1:18.16  293 37.63
          37.63
5.Edward PAULING12Beckenham 1:18.48  289 37.42
          37.42
6.Daniel BRICE12Tonbridge 1:19.04  283 38.02
          38.02
7.Conor WRIGHT12Thanet Swim 1:20.06  273 38.79
          38.79
8.Ali SETTERFIELD12Thanet Swim 1:20.72  266 39.80
          39.80
9.Euan TERRY12Black Lion 1:21.07  262 39.54
          39.54
10.Daniel WILDING12Erith & Dist 1:21.63  257 39.77
          39.77
11.Toby COOK12Thanet Swim 1:22.15  252 39.46
          39.46
12.Alex TURTON12RTW Monson 1:22.39  250 40.19
          40.19
13.Charlie CREWE12RTW Monson 1:22.62  248 39.04
          39.04
14.Edward SELLAR12Orpington OJ 1:23.00  245 40.52
          40.52
15.Adam FROST12Dover Life 1:23.49  240 40.26
          40.26
16.Harvey MAUNDERS12Erith & Dist 1:24.01  236 40.61
          40.61
17.Marcus HUMPHREY12Sevenoaks 1:24.54  231 41.65
          41.65
18.Ben LANGDOWN12Orpington OJ 1:25.01  228 41.11
          41.11
19.Balazs SZUHODOVSZKY12Gwich Royals 1:25.08  227 41.61
          41.61
20.Jack DAVIES12Bromley 1:25.48  224 41.11
          41.11
21.Oliver EDWARDS12Herne Bay 1:26.05  219 41.89
          41.89
22.Finn WOOTTEN12Bexley 1:28.11  204 43.15
          43.15
23.Samuel JACK12Co Cant'bury 1:29.59  194 42.78
          42.78
 Samuel JACOBS12Sevenoaks DNC     

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.James SPROSTON11Erith & Dist 1:21.39  259 38.91
          38.91
2.David LANGLEY11Bexley 1:21.90  255 39.76
          39.76
3.Noah ENTICKNAP11White Oak 1:22.55  249 39.73
          39.73
4.Finn REARDON11Maidstone 1:22.99  245 40.43
          40.43
5.Callum WOOLFENDEN11Bexley 1:23.27  242 40.87
          40.87
6.Scott STRANGE11Ashford Town 1:24.10  235 42.02
          42.02
7.Max FORDYCE11Faversham 1:24.43  232 41.67
          41.67
8.Sebastian PICKERING11Bromley 1:24.54  231 41.70
          41.70
9.Finley COURTIER11Larkfield 1:24.71  230 41.65
          41.65
10.David ALLEN11Black Lion 1:24.76  230 41.04
          41.04
11.Thomas CREASEY11Sevenoaks 1:25.42  224 40.94
          40.94
12.Seb HILLSDON11RTW Monson 1:25.66  222 42.06
          42.06
13.William REEVES11Thanet Swim 1:25.81  221 43.90
          43.90
14.Alexander WILLIAMS10Gwich Royals 1:26.18  218 41.13
          41.13
15.Caiden HIBBERT11Sevenoaks 1:26.32  217 40.87
          40.87
16.Samuel LANDER10Bromley 1:26.46  216 42.37
          42.37
17.Alexander CORVER10Bromley 1:26.95  213 41.53
          41.53
18.James CLEAVER11Bromley 1:27.09  212 42.73
          42.73
19.James FRY11Sevenoaks 1:27.55  208 43.70
          43.70
20.Oliver POPE11Thanet Swim 1:27.67  207 43.08
          43.08
21.Alessio TUTT11Orpington OJ 1:28.10  204 42.36
          42.36
22.Tobias GOEDHART11Saxon Crown 1:29.72  194 43.37
          43.37
23.Hayden SANDS11RTW Monson 1:30.44  189 44.40
          44.40
24.William FITZPATRICK11Beachfield 1:31.41  183 43.81
          43.81
25.Jaedon LYNCH11Dartford 1:32.06  179 45.28
          45.28
26.Nevan CHOU11Bromley 1:32.27  178 44.56
          44.56
27.Adam DELVES11RTW Monson 1:32.61  176 45.57
          45.57
28.Seth LLEWELLYN11Thanet Swim 1:33.97  168 45.90
          45.90
29.George WILLIS11Dartford 1:34.32  166 44.83
          44.83
30.Freddie DOLMAN11Beachfield 1:36.04  158 47.13
          47.13

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Jordan HONOUR18Thanet Swim 1:01.69  596 30.16
          30.16
2.Samuel CRABTREE17Thanet Swim 1:03.33  551 30.74
          30.74
3.Rhys SINGLETON18Beckenham 1:03.77  540 30.51
          30.51
4.Thomas SLATER19Co Cant'bury 1:04.15  530 30.99
          30.99
5.Connor LOWRY19Thanet Swim 1:04.46  523 30.76
          30.76
6.Max JAMESON16Thanet Swim 1:04.71  517 31.99
          31.99
7.George CASEY17Co Cant'bury 1:04.80  514 31.60
          31.60
8.Alex ISIDORO18Beckenham 1:05.75  492 31.39
          31.39
9.Callum BROPHY18Sevenoaks 1:05.82  491 31.91
          31.91
10.Edward SMITH18Dover Life 1:05.93  488 31.59
          31.59
11.Kallum MORRIS17Maidstone 1:06.10  485 32.19
          32.19
12.Thomas HELLEWELL16Gwich Royals 1:06.21  482 32.09
          32.09
13.George GOMERSALL18Maidstone 1:07.10  463 32.81
          32.81
14.Felix HASLAM16Bromley 1:07.20  461 31.66
          31.66
15.Joseph DOBB16Bromley 1:07.32  459 32.63
          32.63
16.Alexander IRELAND16Bromley 1:07.44  456 32.47
          32.47
17.Kie-Ren LAU18Beckenham 1:07.60  453 32.40
          32.40
18.Theo HASLAM18Bromley 1:07.66  452 32.21
          32.21
19.Levi ATWELL16Shepway SC 1:07.80  449 32.71
          32.71
20.Benjamin STROVER16Orpington OJ 1:07.88  448 32.99
          32.99
21.James VICK17Erith & Dist 1:08.23  441 33.12
          33.12
22.Ellis STANHOPE14Sevenoaks 1:08.48  436 33.52
          33.52
23.Joshua LEWIS16Thanet Swim 1:08.53  435 33.25
          33.25
24.Sammy WOODHEAD16Beckenham 1:08.59  434 32.54
          32.54
25.Christopher LEE15Sevenoaks 1:08.81  430 32.87
          32.87
26.Benjamin COE18Bromley 1:09.04  425 32.65
          32.65
27.James CASTLE17Black Lion 1:09.15  423 33.60
          33.60
28.Ethan BURROWS15Black Lion 1:09.31  420 33.67
          33.67
28.Benjamin TRITTON16Maidstone 1:09.31  420 33.05
          33.05
30.Billy MINCHELLA15Beckenham 1:09.38  419 33.39
          33.39
31.Finlay MAXWELL14Beckenham 1:09.63  415 33.55
          33.55
32.Matthew ROGERS16Bromley 1:09.77  412 33.21
          33.21
33.Joseph KIBBLEWHITE15Beckenham 1:09.80  412 32.92
          32.92
34.James BARLOW15Sevenoaks 1:09.81  411 34.03
          34.03
35.Finn WOOD16Shepway SC 1:09.98  408 33.78
          33.78
36.Kieran DALE14Thanet Swim 1:10.12  406 34.11
          34.11
37.Michael JIAN16Saxon Crown 1:10.17  405 32.97
          32.97
38.Andre STRYDOM14Sevenoaks 1:10.46  400 34.77
          34.77
39.Nathaniel RODRIGUES14Sevenoaks 1:10.64  397 35.06
          35.06
39.Thomas WILTON15Co Cant'bury 1:10.64  397 34.14
          34.14
41.Luke DOUGLAS15Saxon Crown 1:11.12  389 34.19
          34.19
42.Josh BISHOP16Sevenoaks 1:11.19  388 33.95
          33.95
43.Ewan LIVINGSTON14Sevenoaks 1:11.28  386 34.48
          34.48
44.Joseph PARKER13Edenbridge 1:11.36  385 34.52
          34.52
45.George BLAIR14Maidstone 1:11.62  381 34.18
          34.18
46.Joseph RUSSELL14Co Cant'bury 1:11.73  379 34.72
          34.72
47.Ethan HUNTER14Sevenoaks 1:11.81  378 35.20
          35.20
48.Jamie CAREY15Maidstone 1:12.02  375 34.90
          34.90
49.Alfie HERRINGTON15Dover Life 1:12.14  373 35.17
          35.17
50.Scott COVENTRY14Sevenoaks 1:12.19  372 34.69
          34.69
50.Joshua CRUZ16RTW Monson 1:12.19  372 35.38
          35.38
52.Jack RUSTRICK15Larkfield 1:12.63  365 34.42
          34.42
53.Alexander BALL16Beckenham 1:12.76  363 35.43
          35.43
54.Aidan CREWE15RTW Monson 1:13.10  358 35.70
          35.70
55.Benjamin WARD13Sevenoaks 1:13.16  357 35.32
          35.32
56.Edward ESTCOURT13ASFSKNTQ 1:13.48  353 34.80
          34.80
57.Evgueni PEYTCHEV14Bromley 1:13.64  350 34.56
          34.56
58.Benjamin BELLO-MENDOZA14Bromley 1:13.83  348 34.89
          34.89
59.James GLASSON15Maidstone 1:13.89  347 35.90
          35.90
60.Charley LANGFORD13Herne Bay 1:14.06  344 35.41
          35.41
61.Kenz HILTON14Gwich Royals 1:14.33  341 34.96
          34.96
62.Jack BILLINGS13Bromley 1:14.44  339 36.23
          36.23
63.Andrew ROWLAND14Beckenham 1:14.49  339 35.72
          35.72
63.Ryan NAPPER15Saxon Crown 1:14.49  339 36.00
          36.00
65.Henry COLLIS16Bexley 1:14.51  338 35.96
          35.96
66.Michael PHILLIPS14Orpington OJ 1:14.72  335 35.68
          35.68
67.Lewis HAYES15Erith & Dist 1:14.97  332 35.05
          35.05
68.Michael ADAMS15Maidstone 1:15.08  331 35.55
          35.55
69.Maximus PARPWORTH12Thanet Swim 1:15.10  330 36.33
          36.33
70.Louis HAYES12Sevenoaks 1:15.14  330 35.79
          35.79
71.Toby DRAY14RTW Monson 1:15.19  329 35.99
          35.99
72.Kai JOHNSON14Saxon Crown 1:15.59  324 36.98
          36.98
73.Joshua ELLIS12Beckenham 1:15.73  322 36.97
          36.97
74.Cole BRIDGES13RTW Monson 1:15.93  320 36.72
          36.72
75.Cian BETHEL14Black Lion 1:16.08  318 37.68
          37.68
76.James ANGELL14Dartford 1:16.22  316 35.78
          35.78
77.Brett BAKER14Bexley 1:16.28  315 37.50
          37.50
78.Daniel SOLOMON15RTW Monson 1:16.46  313 35.90
          35.90
79.Oliver GLEN13Sevenoaks 1:16.52  312 37.56
          37.56
80.Benjamin MONAHAN14Black Lion 1:16.71  310 37.20
          37.20
81.Reuben EDWARDS13RTW Monson 1:17.00  306 38.00
          38.00
82.Tom FISHER14Dover Life 1:17.64  299 37.23
          37.23
83.Ethan SPAIN13Black Lion 1:17.65  299 38.34
          38.34
84.James DICK14Maidstone 1:18.12  293 38.02
          38.02
85.Joshua CRABTREE12Thanet Swim 1:18.16  293 37.63
          37.63
86.Edward PAULING12Beckenham 1:18.48  289 37.42
          37.42
87.Daniel BRICE12Tonbridge 1:19.04  283 38.02
          38.02
88.Angus LISTER14Co Cant'bury 1:19.10  283 -
          -
89.Owen FERRIGAN14Saxon Crown 1:19.18  282 38.14
          38.14
90.Shay WELLMAN14Saxon Crown 1:19.26  281 37.97
          37.97
91.Charlie ROWLEY13Thanet Swim 1:19.28  281 37.09
          37.09
91.Kody BRADBURY13RTW Monson 1:19.28  281 38.27
          38.27
93.Billy BIRCHMORE20Orpington OJ141:19.38  280 39.94
          39.94
94.Giulio SZCZEPANIAK13Beckenham 1:19.39  280 38.67
          38.67
94.Ashwin GANESARATNAM13Thanet Swim 1:19.39  280 37.93
          37.93
96.Nathan WESLEY13White Oak 1:19.55  278 37.27
          37.27
97.Joshua MONAGHAN-COOMBS18Saxon Crown91:19.60  277 38.92
          38.92
98.Liam PEARSHOUSE13Thanet Swim 1:19.84  275 39.29
          39.29
99.Conor WRIGHT12Thanet Swim 1:20.06  273 38.79
          38.79
100.Justin STROVER13Orpington OJ 1:20.24  271 38.84
          38.84
101.Ali SETTERFIELD12Thanet Swim 1:20.72  266 39.80
          39.80
102.George CLARKE13Maidstone 1:20.73  266 39.02
          39.02
103.Max MOULTON13Dartford 1:20.89  264 39.27
          39.27
104.Euan TERRY12Black Lion 1:21.07  262 39.54
          39.54
105.Aiden MCMILLAN13Sevenoaks 1:21.19  261 39.48
          39.48
106.James SPROSTON11Erith & Dist 1:21.39  259 38.91
          38.91
107.Daniel WILDING12Erith & Dist 1:21.63  257 39.77
          39.77
108.Oliver COOTE13Sevenoaks 1:21.68  257 40.07
          40.07
109.Luca SHORT13Bromley 1:21.71  256 39.79
          39.79
110.Freddy CUNNINGHAM13RTW Monson 1:21.75  256 40.37
          40.37
111.Edison HAMMOND13Sevenoaks 1:21.88  255 40.13
          40.13
112.David LANGLEY11Bexley 1:21.90  255 39.76
          39.76
113.Toby COOK12Thanet Swim 1:22.15  252 39.46
          39.46
114.Harry COLLINS13Bexley 1:22.25  251 39.15
          39.15
115.William BOOTH13Sevenoaks 1:22.32  251 41.08
          41.08
116.Alex TURTON12RTW Monson 1:22.39  250 40.19
          40.19
117.Noah ENTICKNAP11White Oak 1:22.55  249 39.73
          39.73
118.Charlie CREWE12RTW Monson 1:22.62  248 39.04
          39.04
119.Jamaal FRANCIS13Gwich Royals 1:22.92  245 40.71
          40.71
120.Finn REARDON11Maidstone 1:22.99  245 40.43
          40.43
121.Edward SELLAR12Orpington OJ 1:23.00  245 40.52
          40.52
122.George WISE13Dartford 1:23.06  244 41.91
          41.91
123.Callum WOOLFENDEN11Bexley 1:23.27  242 40.87
          40.87
124.Casey O'CONNOR13Shepway SC 1:23.32  242 40.12
          40.12
125.Adam FROST12Dover Life 1:23.49  240 40.26
          40.26
126.Robert ALLEN13Sevenoaks 1:23.67  239 40.15
          40.15
127.George COLES13Co Cant'bury 1:23.84  237 39.99
          39.99
128.Harvey MAUNDERS12Erith & Dist 1:24.01  236 40.61
          40.61
129.Scott STRANGE11Ashford Town 1:24.10  235 42.02
          42.02
130.Tristan CALVO13Shepway SC 1:24.30  233 39.98
          39.98
131.Max FORDYCE11Faversham 1:24.43  232 41.67
          41.67
132.Marcus HUMPHREY12Sevenoaks 1:24.54  231 41.65
          41.65
132.Sebastian PICKERING11Bromley 1:24.54  231 41.70
          41.70
134.Finley COURTIER11Larkfield 1:24.71  230 41.65
          41.65
135.David ALLEN11Black Lion 1:24.76  230 41.04
          41.04
136.Ben LANGDOWN12Orpington OJ 1:25.01  228 41.11
          41.11
137.Balazs SZUHODOVSZKY12Gwich Royals 1:25.08  227 41.61
          41.61
138.Thomas CREASEY11Sevenoaks 1:25.42  224 40.94
          40.94
139.Jack DAVIES12Bromley 1:25.48  224 41.11
          41.11
140.Seb HILLSDON11RTW Monson 1:25.66  222 42.06
          42.06
141.William REEVES11Thanet Swim 1:25.81  221 43.90
          43.90
142.Oliver EDWARDS12Herne Bay 1:26.05  219 41.89
          41.89
143.Alexander WILLIAMS10Gwich Royals 1:26.18  218 41.13
          41.13
144.Caiden HIBBERT11Sevenoaks 1:26.32  217 40.87
          40.87
145.Samuel LANDER10Bromley 1:26.46  216 42.37
          42.37
146.Alexander CORVER10Bromley 1:26.95  213 41.53
          41.53
147.James CLEAVER11Bromley 1:27.09  212 42.73
          42.73
148.James FRY11Sevenoaks 1:27.55  208 43.70
          43.70
149.Oliver POPE11Thanet Swim 1:27.67  207 43.08
          43.08
150.Alessio TUTT11Orpington OJ 1:28.10  204 42.36
          42.36
151.Finn WOOTTEN12Bexley 1:28.11  204 43.15
          43.15
152.Samuel JACK12Co Cant'bury 1:29.59  194 42.78
          42.78
153.Tobias GOEDHART11Saxon Crown 1:29.72  194 43.37
          43.37
154.Hayden SANDS11RTW Monson 1:30.44  189 44.40
          44.40
155.William FITZPATRICK11Beachfield 1:31.41  183 43.81
          43.81
156.Jaedon LYNCH11Dartford 1:32.06  179 45.28
          45.28
157.Nevan CHOU11Bromley 1:32.27  178 44.56
          44.56
158.Adam DELVES11RTW Monson 1:32.61  176 45.57
          45.57
159.Seth LLEWELLYN11Thanet Swim 1:33.97  168 45.90
          45.90
160.George WILLIS11Dartford 1:34.32  166 44.83
          44.83
161.Freddie DOLMAN11Beachfield 1:36.04  158 47.13
          47.13
 Liam FOREMAN13Maidstone DNC     
 Samuel JACOBS12Sevenoaks DNC     
 Thomas WILLETTS17Maidstone DNC     
 Alexander WILMSHURST18Thanet Swim DQ SH     

Disqualification Codes

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.James SPROSTON11Erith & Dist 1:21.39  259 38.91
          38.91
2.David LANGLEY11Bexley 1:21.90  255 39.76
          39.76
3.Noah ENTICKNAP11White Oak 1:22.55  249 39.73
          39.73
4.Finn REARDON11Maidstone 1:22.99  245 40.43
          40.43
5.Callum WOOLFENDEN11Bexley 1:23.27  242 40.87
          40.87
6.Scott STRANGE11Ashford Town 1:24.10  235 42.02
          42.02
7.Max FORDYCE11Faversham 1:24.43  232 41.67
          41.67
8.Sebastian PICKERING11Bromley 1:24.54  231 41.70
          41.70
9.Finley COURTIER11Larkfield 1:24.71  230 41.65
          41.65
10.David ALLEN11Black Lion 1:24.76  230 41.04
          41.04
11.Thomas CREASEY11Sevenoaks 1:25.42  224 40.94
          40.94
12.Seb HILLSDON11RTW Monson 1:25.66  222 42.06
          42.06
13.William REEVES11Thanet Swim 1:25.81  221 43.90
          43.90
14.Alexander WILLIAMS10Gwich Royals 1:26.18  218 41.13
          41.13
15.Caiden HIBBERT11Sevenoaks 1:26.32  217 40.87
          40.87
16.Samuel LANDER10Bromley 1:26.46  216 42.37
          42.37
17.Alexander CORVER10Bromley 1:26.95  213 41.53
          41.53
18.James CLEAVER11Bromley 1:27.09  212 42.73
          42.73
19.James FRY11Sevenoaks 1:27.55  208 43.70
          43.70
20.Oliver POPE11Thanet Swim 1:27.67  207 43.08
          43.08
21.Alessio TUTT11Orpington OJ 1:28.10  204 42.36
          42.36
22.Tobias GOEDHART11Saxon Crown 1:29.72  194 43.37
          43.37
23.Hayden SANDS11RTW Monson 1:30.44  189 44.40
          44.40
24.William FITZPATRICK11Beachfield 1:31.41  183 43.81
          43.81
25.Jaedon LYNCH11Dartford 1:32.06  179 45.28
          45.28
26.Nevan CHOU11Bromley 1:32.27  178 44.56
          44.56
27.Adam DELVES11RTW Monson 1:32.61  176 45.57
          45.57
28.Seth LLEWELLYN11Thanet Swim 1:33.97  168 45.90
          45.90
29.George WILLIS11Dartford 1:34.32  166 44.83
          44.83
30.Freddie DOLMAN11Beachfield 1:36.04  158 47.13
          47.13

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Maximus PARPWORTH12Thanet Swim 1:15.10  330 36.33
          36.33
2.Louis HAYES12Sevenoaks 1:15.14  330 35.79
          35.79
3.Joshua ELLIS12Beckenham 1:15.73  322 36.97
          36.97
4.Joshua CRABTREE12Thanet Swim 1:18.16  293 37.63
          37.63
5.Edward PAULING12Beckenham 1:18.48  289 37.42
          37.42
6.Daniel BRICE12Tonbridge 1:19.04  283 38.02
          38.02
7.Conor WRIGHT12Thanet Swim 1:20.06  273 38.79
          38.79
8.Ali SETTERFIELD12Thanet Swim 1:20.72  266 39.80
          39.80
9.Euan TERRY12Black Lion 1:21.07  262 39.54
          39.54
10.Daniel WILDING12Erith & Dist 1:21.63  257 39.77
          39.77
11.Toby COOK12Thanet Swim 1:22.15  252 39.46
          39.46
12.Alex TURTON12RTW Monson 1:22.39  250 40.19
          40.19
13.Charlie CREWE12RTW Monson 1:22.62  248 39.04
          39.04
14.Edward SELLAR12Orpington OJ 1:23.00  245 40.52
          40.52
15.Adam FROST12Dover Life 1:23.49  240 40.26
          40.26
16.Harvey MAUNDERS12Erith & Dist 1:24.01  236 40.61
          40.61
17.Marcus HUMPHREY12Sevenoaks 1:24.54  231 41.65
          41.65
18.Ben LANGDOWN12Orpington OJ 1:25.01  228 41.11
          41.11
19.Balazs SZUHODOVSZKY12Gwich Royals 1:25.08  227 41.61
          41.61
20.Jack DAVIES12Bromley 1:25.48  224 41.11
          41.11
21.Oliver EDWARDS12Herne Bay 1:26.05  219 41.89
          41.89
22.Finn WOOTTEN12Bexley 1:28.11  204 43.15
          43.15
23.Samuel JACK12Co Cant'bury 1:29.59  194 42.78
          42.78
 Samuel JACOBS12Sevenoaks DNC     

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Joseph PARKER13Edenbridge 1:11.36  385 34.52
          34.52
2.Benjamin WARD13Sevenoaks 1:13.16  357 35.32
          35.32
3.Edward ESTCOURT13ASFSKNTQ 1:13.48  353 34.80
          34.80
4.Charley LANGFORD13Herne Bay 1:14.06  344 35.41
          35.41
5.Jack BILLINGS13Bromley 1:14.44  339 36.23
          36.23
6.Cole BRIDGES13RTW Monson 1:15.93  320 36.72
          36.72
7.Oliver GLEN13Sevenoaks 1:16.52  312 37.56
          37.56
8.Reuben EDWARDS13RTW Monson 1:17.00  306 38.00
          38.00
9.Ethan SPAIN13Black Lion 1:17.65  299 38.34
          38.34
10.Charlie ROWLEY13Thanet Swim 1:19.28  281 37.09
          37.09
10.Kody BRADBURY13RTW Monson 1:19.28  281 38.27
          38.27
12.Giulio SZCZEPANIAK13Beckenham 1:19.39  280 38.67
          38.67
12.Ashwin GANESARATNAM13Thanet Swim 1:19.39  280 37.93
          37.93
14.Nathan WESLEY13White Oak 1:19.55  278 37.27
          37.27
15.Liam PEARSHOUSE13Thanet Swim 1:19.84  275 39.29
          39.29
16.Justin STROVER13Orpington OJ 1:20.24  271 38.84
          38.84
17.George CLARKE13Maidstone 1:20.73  266 39.02
          39.02
18.Max MOULTON13Dartford 1:20.89  264 39.27
          39.27
19.Aiden MCMILLAN13Sevenoaks 1:21.19  261 39.48
          39.48
20.Oliver COOTE13Sevenoaks 1:21.68  257 40.07
          40.07
21.Luca SHORT13Bromley 1:21.71  256 39.79
          39.79
22.Freddy CUNNINGHAM13RTW Monson 1:21.75  256 40.37
          40.37
23.Edison HAMMOND13Sevenoaks 1:21.88  255 40.13
          40.13
24.Harry COLLINS13Bexley 1:22.25  251 39.15
          39.15
25.William BOOTH13Sevenoaks 1:22.32  251 41.08
          41.08
26.Jamaal FRANCIS13Gwich Royals 1:22.92  245 40.71
          40.71
27.George WISE13Dartford 1:23.06  244 41.91
          41.91
28.Casey O'CONNOR13Shepway SC 1:23.32  242 40.12
          40.12
29.Robert ALLEN13Sevenoaks 1:23.67  239 40.15
          40.15
30.George COLES13Co Cant'bury 1:23.84  237 39.99
          39.99
31.Tristan CALVO13Shepway SC 1:24.30  233 39.98
          39.98
 Liam FOREMAN13Maidstone DNC     

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Ellis STANHOPE14Sevenoaks 1:08.48  436 33.52
          33.52
2.Finlay MAXWELL14Beckenham 1:09.63  415 33.55
          33.55
3.Kieran DALE14Thanet Swim 1:10.12  406 34.11
          34.11
4.Andre STRYDOM14Sevenoaks 1:10.46  400 34.77
          34.77
5.Nathaniel RODRIGUES14Sevenoaks 1:10.64  397 35.06
          35.06
6.Ewan LIVINGSTON14Sevenoaks 1:11.28  386 34.48
          34.48
7.George BLAIR14Maidstone 1:11.62  381 34.18
          34.18
8.Joseph RUSSELL14Co Cant'bury 1:11.73  379 34.72
          34.72
9.Ethan HUNTER14Sevenoaks 1:11.81  378 35.20
          35.20
10.Scott COVENTRY14Sevenoaks 1:12.19  372 34.69
          34.69
11.Evgueni PEYTCHEV14Bromley 1:13.64  350 34.56
          34.56
12.Benjamin BELLO-MENDOZA14Bromley 1:13.83  348 34.89
          34.89
13.Kenz HILTON14Gwich Royals 1:14.33  341 34.96
          34.96
14.Andrew ROWLAND14Beckenham 1:14.49  339 35.72
          35.72
15.Michael PHILLIPS14Orpington OJ 1:14.72  335 35.68
          35.68
16.Toby DRAY14RTW Monson 1:15.19  329 35.99
          35.99
17.Kai JOHNSON14Saxon Crown 1:15.59  324 36.98
          36.98
18.Cian BETHEL14Black Lion 1:16.08  318 37.68
          37.68
19.James ANGELL14Dartford 1:16.22  316 35.78
          35.78
20.Brett BAKER14Bexley 1:16.28  315 37.50
          37.50
21.Benjamin MONAHAN14Black Lion 1:16.71  310 37.20
          37.20
22.Tom FISHER14Dover Life 1:17.64  299 37.23
          37.23
23.James DICK14Maidstone 1:18.12  293 38.02
          38.02
24.Angus LISTER14Co Cant'bury 1:19.10  283 -
          -
25.Owen FERRIGAN14Saxon Crown 1:19.18  282 38.14
          38.14
26.Shay WELLMAN14Saxon Crown 1:19.26  281 37.97
          37.97

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Christopher LEE15Sevenoaks 1:08.81  430 32.87
          32.87
2.Ethan BURROWS15Black Lion 1:09.31  420 33.67
          33.67
3.Billy MINCHELLA15Beckenham 1:09.38  419 33.39
          33.39
4.Joseph KIBBLEWHITE15Beckenham 1:09.80  412 32.92
          32.92
5.James BARLOW15Sevenoaks 1:09.81  411 34.03
          34.03
6.Thomas WILTON15Co Cant'bury 1:10.64  397 34.14
          34.14
7.Luke DOUGLAS15Saxon Crown 1:11.12  389 34.19
          34.19
8.Jamie CAREY15Maidstone 1:12.02  375 34.90
          34.90
9.Alfie HERRINGTON15Dover Life 1:12.14  373 35.17
          35.17
10.Jack RUSTRICK15Larkfield 1:12.63  365 34.42
          34.42
11.Aidan CREWE15RTW Monson 1:13.10  358 35.70
          35.70
12.James GLASSON15Maidstone 1:13.89  347 35.90
          35.90
13.Ryan NAPPER15Saxon Crown 1:14.49  339 36.00
          36.00
14.Lewis HAYES15Erith & Dist 1:14.97  332 35.05
          35.05
15.Michael ADAMS15Maidstone 1:15.08  331 35.55
          35.55
16.Daniel SOLOMON15RTW Monson 1:16.46  313 35.90
          35.90

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Jordan HONOUR18Thanet Swim 1:01.69  596 30.16
          30.16
2.Samuel CRABTREE17Thanet Swim 1:03.33  551 30.74
          30.74
3.Rhys SINGLETON18Beckenham 1:03.77  540 30.51
          30.51
4.Thomas SLATER19Co Cant'bury 1:04.15  530 30.99
          30.99
5.Connor LOWRY19Thanet Swim 1:04.46  523 30.76
          30.76
6.Max JAMESON16Thanet Swim 1:04.71  517 31.99
          31.99
7.George CASEY17Co Cant'bury 1:04.80  514 31.60
          31.60
8.Alex ISIDORO18Beckenham 1:05.75  492 31.39
          31.39
9.Callum BROPHY18Sevenoaks 1:05.82  491 31.91
          31.91
10.Edward SMITH18Dover Life 1:05.93  488 31.59
          31.59
11.Kallum MORRIS17Maidstone 1:06.10  485 32.19
          32.19
12.Thomas HELLEWELL16Gwich Royals 1:06.21  482 32.09
          32.09
13.George GOMERSALL18Maidstone 1:07.10  463 32.81
          32.81
14.Felix HASLAM16Bromley 1:07.20  461 31.66
          31.66
15.Joseph DOBB16Bromley 1:07.32  459 32.63
          32.63
16.Alexander IRELAND16Bromley 1:07.44  456 32.47
          32.47
17.Kie-Ren LAU18Beckenham 1:07.60  453 32.40
          32.40
18.Theo HASLAM18Bromley 1:07.66  452 32.21
          32.21
19.Levi ATWELL16Shepway SC 1:07.80  449 32.71
          32.71
20.Benjamin STROVER16Orpington OJ 1:07.88  448 32.99
          32.99
21.James VICK17Erith & Dist 1:08.23  441 33.12
          33.12
22.Joshua LEWIS16Thanet Swim 1:08.53  435 33.25
          33.25
23.Sammy WOODHEAD16Beckenham 1:08.59  434 32.54
          32.54
24.Benjamin COE18Bromley 1:09.04  425 32.65
          32.65
25.James CASTLE17Black Lion 1:09.15  423 33.60
          33.60
26.Benjamin TRITTON16Maidstone 1:09.31  420 33.05
          33.05
27.Matthew ROGERS16Bromley 1:09.77  412 33.21
          33.21
28.Finn WOOD16Shepway SC 1:09.98  408 33.78
          33.78
29.Michael JIAN16Saxon Crown 1:10.17  405 32.97
          32.97
30.Josh BISHOP16Sevenoaks 1:11.19  388 33.95
          33.95
31.Joshua CRUZ16RTW Monson 1:12.19  372 35.38
          35.38
32.Alexander BALL16Beckenham 1:12.76  363 35.43
          35.43
33.Henry COLLIS16Bexley 1:14.51  338 35.96
          35.96
34.Billy BIRCHMORE20Orpington OJ141:19.38  280 39.94
          39.94
35.Joshua MONAGHAN-COOMBS18Saxon Crown91:19.60  277 38.92
          38.92
 Thomas WILLETTS17Maidstone DNC     
 Alexander WILMSHURST18Thanet Swim DQ SH     

Disqualification Codes

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameAaDClubCatTime  BDPoints 50
1.Joshua MONAGHAN-COOMBS18Saxon Crown91:19.60  467 38.92
          38.92
2.Billy BIRCHMORE20Orpington OJ141:19.38  416 39.94
          39.94

Disqualification Codes

UP