Mens MC 200m Butterfly - Heats (Declared Winners)

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Jamie O'CONNOR17Thanet Swim 2:09.30  641 29.371:02.021:35.79
          29.3732.6533.77
2.Michael GUNNING22Beckenham 2:09.53  638 28.051:01.161:35.06
          28.0533.1133.90
3.Ben EVANS19Thanet Swim 2:10.59  622 28.631:01.651:36.25
          28.6333.0234.60
4.Luke GUNNING19Beckenham 2:11.86  604 29.371:02.701:37.17
          29.3733.3334.47
5.Thomas SLATER19Co Cant'bury 2:14.19  573 29.481:03.591:38.62
          29.4834.1135.03
6.Max JAMESON16Thanet Swim 2:15.62  555 31.061:04.781:40.18
          31.0633.7235.40
7.Thomas WILLETTS17Maidstone 2:16.80  541 29.401:03.661:39.98
          29.4034.2636.32
8.Harry MEWS19Sevenoaks 2:17.06  538 30.321:05.131:40.68
          30.3234.8135.55
9.Michael FOSTER17Saxon Crown 2:18.20  525 30.771:05.311:41.86
          30.7734.5436.55
10.Kahoru HARAZAWA19Beckenham102:21.18  492 29.951:05.451:42.37
          29.9535.5036.92
11.Samuel CRABTREE17Thanet Swim 2:22.38  480 31.021:06.781:43.99
          31.0235.7637.21
12.George GOMERSALL18Maidstone 2:23.44  469 30.951:06.251:44.39
          30.9535.3038.14
13.Christopher KISS17Saxon Crown 2:23.88  465 31.361:08.431:46.58
          31.3637.0738.15
14.Levi ATWELL16Shepway SC 2:25.45  450 30.321:05.671:45.59
          30.3235.3539.92
15.Benjamin TRITTON16Maidstone 2:27.42  432 32.001:08.701:48.35
          32.0036.7039.65
16.Joshua CRUZ16RTW Monson 2:32.07  394 31.741:09.361:49.93
          31.7437.6240.57
17.Matthew ROGERS16Bromley 2:32.51  390 32.421:10.561:50.91
          32.4238.1440.35
18.Felix HASLAM16Bromley 2:32.70  389 32.451:11.761:52.08
          32.4539.3140.32
19.Tommy LEWIS17Saxon Crown 2:33.67  382 31.811:09.511:51.23
          31.8137.7041.72
20.Benjamin STROVER16Orpington OJ 2:34.38  376 32.721:12.571:54.13
          32.7239.8541.56
21.Joshua BUNGAY16Shepway SC 2:36.41  362 31.361:09.681:51.52
          31.3638.3241.84
22.Joshua BEDFORD-EATWELL17Sevenoaks 2:36.69  360 30.191:08.711:52.24
          30.1938.5243.53
23.Luke BROWN16Gwich Royals 2:36.74  360 32.781:12.681:54.98
          32.7839.9042.30
 Simon NEWTON17RTW Monson DNC       

14/15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Alexander BOYD15Thanet Swim 2:24.50  459 31.261:07.451:45.73
          31.2636.1938.28
2.Kieran DALE14Thanet Swim 2:25.72  448 31.671:08.141:46.74
          31.6736.4738.60
3.Mateusz SZOPINSKI15Saxon Crown 2:26.13  444 31.941:08.791:47.33
          31.9436.8538.54
4.George TYLER15Sevenoaks 2:30.13  409 31.621:10.231:50.27
          31.6238.6140.04
5.Timothy LEBERL14Beckenham 2:30.53  406 31.481:09.221:49.43
          31.4837.7440.21
6.Nathaniel RODRIGUES14Sevenoaks 2:30.90  403 32.711:12.261:52.86
          32.7139.5540.60
7.Ellis STANHOPE14Sevenoaks 2:31.63  397 33.301:11.861:53.11
          33.3038.5641.25
8.Joseph RUSSELL14Co Cant'bury 2:36.94  358 33.111:13.231:55.62
          33.1140.1242.39
9.Andre STRYDOM14Sevenoaks 2:37.30  356 33.971:14.021:55.15
          33.9740.0541.13
10.Benjamin MONAHAN14Black Lion 2:40.02  338 35.371:16.601:58.67
          35.3741.2342.07
11.Christopher LEE15Sevenoaks 2:42.43  323 32.811:12.121:57.14
          32.8139.3145.02
12.James DICK14Maidstone 2:42.87  320 35.861:18.122:01.30
          35.8642.2643.18
13.Cian BETHEL14Black Lion 2:43.01  320 35.481:16.471:59.65
          35.4840.9943.18
14.Toby DRAY14RTW Monson 2:43.67  316 34.391:15.251:59.07
          34.3940.8643.82
15.Lewis OLDER15Thanet Swim 2:45.08  308 35.771:16.912:00.68
          35.7741.1443.77
16.Adam MILES14Herne Bay 2:46.27  301 36.441:18.152:01.83
          36.4441.7143.68
17.Frederick CORDER14Erith & Dist 2:47.41  295 36.101:18.712:04.41
          36.1042.6145.70
18.James BARLOW15Sevenoaks 2:48.62  289 35.281:16.402:01.89
          35.2841.1245.49
19.Benjamin BELLO-MENDOZA14Bromley 2:50.30  280 34.271:16.322:03.40
          34.2742.0547.08

13 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Maximus PARPWORTH12Thanet Swim 2:35.20  370 34.391:14.341:55.40
          34.3939.9541.06
2.Ali SETTERFIELD12Thanet Swim 2:35.21  370 35.041:15.201:55.72
          35.0440.1640.52
3.Liam PEARSHOUSE13Thanet Swim 2:43.54  317 37.131:19.712:02.71
          37.1342.5843.00
4.Callum BARONTI13Orpington OJ 2:45.82  304 36.311:19.752:03.74
          36.3143.4443.99
5.Jack BILLINGS13Bromley 2:49.03  287 35.151:17.802:03.36
          35.1542.6545.56
6.William BOOTH13Sevenoaks 2:54.27  261 38.011:21.882:08.77
          38.0143.8746.89
7.Ashwin GANESARATNAM13Thanet Swim 2:54.34  261 36.681:20.602:07.47
          36.6843.9246.87
8.Harvey MAUNDERS12Erith & Dist 2:57.37  248 38.311:23.942:11.84
          38.3145.6347.90
9.Edward PAULING12Beckenham 2:59.05  241 39.151:25.672:14.88
          39.1546.5249.21
10.Aiden MCMILLAN13Sevenoaks 3:03.58  224 38.331:27.052:17.00
          38.3348.7249.95
11.Marcus MCSPADDEN13Beckenham 3:05.36  217 39.831:28.532:19.33
          39.8348.7050.80
12.Joshua SOLLY12Dartford 3:05.71  216 41.391:27.402:16.70
          41.3946.0149.30
13.David ALLEN11Black Lion 3:06.23  214 41.431:30.202:19.12
          41.4348.7748.92
14.George WISE13Dartford 3:07.20  211 40.861:30.182:20.76
          40.8649.3250.58
15.William REEVES11Thanet Swim 3:12.01  195 42.781:32.932:25.99
          42.7850.1553.06
16.Noah ENTICKNAP11White Oak 3:12.80  193 41.911:31.352:24.10
          41.9149.4452.75
17.Nathan CHAPMAN12Gwich Royals 3:12.92  193 41.561:31.982:25.43
          41.5650.4253.45
18.Scott STRANGE11Ashford Town 3:13.37  191 43.231:32.802:25.61
          43.2349.5752.81
19.Daniel WILDING12Erith & Dist 3:13.85  190 41.971:33.832:26.23
          41.9751.8652.40
20.Samuel JACK12Co Cant'bury 3:14.25  189 41.671:33.442:26.06
          41.6751.7752.62
21.Callum WOOLFENDEN11Bexley 3:15.22  186 43.371:33.932:25.31
          43.3750.5651.38
22.Seth LLEWELLYN11Thanet Swim 3:20.88  171 44.921:36.152:28.69
          44.9251.2352.54
23.Philip GRAMMATIKOPOULO11Beckenham 3:22.38  167 43.371:34.742:29.74
          43.3751.3755.00
24.James SPROSTON11Erith & Dist 3:23.87  163 42.151:33.792:29.77
          42.1551.6455.98
25.James CLEAVER11Bromley 3:29.67  150 46.651:40.042:36.33
          46.6553.3956.29
 Joshua CRABTREE12Thanet Swim DQ SA 3L       
 Kody BRADBURY13RTW Monson DQ ST 1L       

Disqualification Codes

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.David ALLEN11Black Lion 3:06.23  214 41.431:30.202:19.12
          41.4348.7748.92
2.William REEVES11Thanet Swim 3:12.01  195 42.781:32.932:25.99
          42.7850.1553.06
3.Noah ENTICKNAP11White Oak 3:12.80  193 41.911:31.352:24.10
          41.9149.4452.75
4.Scott STRANGE11Ashford Town 3:13.37  191 43.231:32.802:25.61
          43.2349.5752.81
5.Callum WOOLFENDEN11Bexley 3:15.22  186 43.371:33.932:25.31
          43.3750.5651.38
6.Seth LLEWELLYN11Thanet Swim 3:20.88  171 44.921:36.152:28.69
          44.9251.2352.54
7.Philip GRAMMATIKOPOULO11Beckenham 3:22.38  167 43.371:34.742:29.74
          43.3751.3755.00
8.James SPROSTON11Erith & Dist 3:23.87  163 42.151:33.792:29.77
          42.1551.6455.98
9.James CLEAVER11Bromley 3:29.67  150 46.651:40.042:36.33
          46.6553.3956.29

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Maximus PARPWORTH12Thanet Swim 2:35.20  370 34.391:14.341:55.40
          34.3939.9541.06
2.Ali SETTERFIELD12Thanet Swim 2:35.21  370 35.041:15.201:55.72
          35.0440.1640.52
3.Harvey MAUNDERS12Erith & Dist 2:57.37  248 38.311:23.942:11.84
          38.3145.6347.90
4.Edward PAULING12Beckenham 2:59.05  241 39.151:25.672:14.88
          39.1546.5249.21
5.Joshua SOLLY12Dartford 3:05.71  216 41.391:27.402:16.70
          41.3946.0149.30
6.Nathan CHAPMAN12Gwich Royals 3:12.92  193 41.561:31.982:25.43
          41.5650.4253.45
7.Daniel WILDING12Erith & Dist 3:13.85  190 41.971:33.832:26.23
          41.9751.8652.40
8.Samuel JACK12Co Cant'bury 3:14.25  189 41.671:33.442:26.06
          41.6751.7752.62
 Joshua CRABTREE12Thanet Swim DQ SA 3L       

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Liam PEARSHOUSE13Thanet Swim 2:43.54  317 37.131:19.712:02.71
          37.1342.5843.00
2.Callum BARONTI13Orpington OJ 2:45.82  304 36.311:19.752:03.74
          36.3143.4443.99
3.Jack BILLINGS13Bromley 2:49.03  287 35.151:17.802:03.36
          35.1542.6545.56
4.William BOOTH13Sevenoaks 2:54.27  261 38.011:21.882:08.77
          38.0143.8746.89
5.Ashwin GANESARATNAM13Thanet Swim 2:54.34  261 36.681:20.602:07.47
          36.6843.9246.87
6.Aiden MCMILLAN13Sevenoaks 3:03.58  224 38.331:27.052:17.00
          38.3348.7249.95
7.Marcus MCSPADDEN13Beckenham 3:05.36  217 39.831:28.532:19.33
          39.8348.7050.80
8.George WISE13Dartford 3:07.20  211 40.861:30.182:20.76
          40.8649.3250.58
 Kody BRADBURY13RTW Monson DQ ST 1L       

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Kieran DALE14Thanet Swim 2:25.72  448 31.671:08.141:46.74
          31.6736.4738.60
2.Timothy LEBERL14Beckenham 2:30.53  406 31.481:09.221:49.43
          31.4837.7440.21
3.Nathaniel RODRIGUES14Sevenoaks 2:30.90  403 32.711:12.261:52.86
          32.7139.5540.60
4.Ellis STANHOPE14Sevenoaks 2:31.63  397 33.301:11.861:53.11
          33.3038.5641.25
5.Joseph RUSSELL14Co Cant'bury 2:36.94  358 33.111:13.231:55.62
          33.1140.1242.39
6.Andre STRYDOM14Sevenoaks 2:37.30  356 33.971:14.021:55.15
          33.9740.0541.13
7.Benjamin MONAHAN14Black Lion 2:40.02  338 35.371:16.601:58.67
          35.3741.2342.07
8.James DICK14Maidstone 2:42.87  320 35.861:18.122:01.30
          35.8642.2643.18
9.Cian BETHEL14Black Lion 2:43.01  320 35.481:16.471:59.65
          35.4840.9943.18
10.Toby DRAY14RTW Monson 2:43.67  316 34.391:15.251:59.07
          34.3940.8643.82
11.Adam MILES14Herne Bay 2:46.27  301 36.441:18.152:01.83
          36.4441.7143.68
12.Frederick CORDER14Erith & Dist 2:47.41  295 36.101:18.712:04.41
          36.1042.6145.70
13.Benjamin BELLO-MENDOZA14Bromley 2:50.30  280 34.271:16.322:03.40
          34.2742.0547.08

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Alexander BOYD15Thanet Swim 2:24.50  459 31.261:07.451:45.73
          31.2636.1938.28
2.Mateusz SZOPINSKI15Saxon Crown 2:26.13  444 31.941:08.791:47.33
          31.9436.8538.54
3.George TYLER15Sevenoaks 2:30.13  409 31.621:10.231:50.27
          31.6238.6140.04
4.Christopher LEE15Sevenoaks 2:42.43  323 32.811:12.121:57.14
          32.8139.3145.02
5.Lewis OLDER15Thanet Swim 2:45.08  308 35.771:16.912:00.68
          35.7741.1443.77
6.James BARLOW15Sevenoaks 2:48.62  289 35.281:16.402:01.89
          35.2841.1245.49

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Jamie O'CONNOR17Thanet Swim 2:09.30  641 29.371:02.021:35.79
          29.3732.6533.77
2.Michael GUNNING22Beckenham 2:09.53  638 28.051:01.161:35.06
          28.0533.1133.90
3.Ben EVANS19Thanet Swim 2:10.59  622 28.631:01.651:36.25
          28.6333.0234.60
4.Luke GUNNING19Beckenham 2:11.86  604 29.371:02.701:37.17
          29.3733.3334.47
5.Thomas SLATER19Co Cant'bury 2:14.19  573 29.481:03.591:38.62
          29.4834.1135.03
6.Max JAMESON16Thanet Swim 2:15.62  555 31.061:04.781:40.18
          31.0633.7235.40
7.Thomas WILLETTS17Maidstone 2:16.80  541 29.401:03.661:39.98
          29.4034.2636.32
8.Harry MEWS19Sevenoaks 2:17.06  538 30.321:05.131:40.68
          30.3234.8135.55
9.Michael FOSTER17Saxon Crown 2:18.20  525 30.771:05.311:41.86
          30.7734.5436.55
10.Kahoru HARAZAWA19Beckenham102:21.18  492 29.951:05.451:42.37
          29.9535.5036.92
11.Samuel CRABTREE17Thanet Swim 2:22.38  480 31.021:06.781:43.99
          31.0235.7637.21
12.George GOMERSALL18Maidstone 2:23.44  469 30.951:06.251:44.39
          30.9535.3038.14
13.Christopher KISS17Saxon Crown 2:23.88  465 31.361:08.431:46.58
          31.3637.0738.15
14.Levi ATWELL16Shepway SC 2:25.45  450 30.321:05.671:45.59
          30.3235.3539.92
15.Benjamin TRITTON16Maidstone 2:27.42  432 32.001:08.701:48.35
          32.0036.7039.65
16.Joshua CRUZ16RTW Monson 2:32.07  394 31.741:09.361:49.93
          31.7437.6240.57
17.Matthew ROGERS16Bromley 2:32.51  390 32.421:10.561:50.91
          32.4238.1440.35
18.Felix HASLAM16Bromley 2:32.70  389 32.451:11.761:52.08
          32.4539.3140.32
19.Tommy LEWIS17Saxon Crown 2:33.67  382 31.811:09.511:51.23
          31.8137.7041.72
20.Benjamin STROVER16Orpington OJ 2:34.38  376 32.721:12.571:54.13
          32.7239.8541.56
21.Joshua BUNGAY16Shepway SC 2:36.41  362 31.361:09.681:51.52
          31.3638.3241.84
22.Joshua BEDFORD-EATWELL17Sevenoaks 2:36.69  360 30.191:08.711:52.24
          30.1938.5243.53
23.Luke BROWN16Gwich Royals 2:36.74  360 32.781:12.681:54.98
          32.7839.9042.30
 Simon NEWTON17RTW Monson DNC       

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Jamie O'CONNOR17Thanet Swim 2:09.30  641 29.371:02.021:35.79
          29.3732.6533.77
2.Michael GUNNING22Beckenham 2:09.53  638 28.051:01.161:35.06
          28.0533.1133.90
3.Ben EVANS19Thanet Swim 2:10.59  622 28.631:01.651:36.25
          28.6333.0234.60
4.Luke GUNNING19Beckenham 2:11.86  604 29.371:02.701:37.17
          29.3733.3334.47
5.Thomas SLATER19Co Cant'bury 2:14.19  573 29.481:03.591:38.62
          29.4834.1135.03
6.Max JAMESON16Thanet Swim 2:15.62  555 31.061:04.781:40.18
          31.0633.7235.40
7.Thomas WILLETTS17Maidstone 2:16.80  541 29.401:03.661:39.98
          29.4034.2636.32
8.Harry MEWS19Sevenoaks 2:17.06  538 30.321:05.131:40.68
          30.3234.8135.55
9.Michael FOSTER17Saxon Crown 2:18.20  525 30.771:05.311:41.86
          30.7734.5436.55
10.Kahoru HARAZAWA19Beckenham102:21.18  492 29.951:05.451:42.37
          29.9535.5036.92
11.Samuel CRABTREE17Thanet Swim 2:22.38  480 31.021:06.781:43.99
          31.0235.7637.21
12.George GOMERSALL18Maidstone 2:23.44  469 30.951:06.251:44.39
          30.9535.3038.14
13.Christopher KISS17Saxon Crown 2:23.88  465 31.361:08.431:46.58
          31.3637.0738.15
14.Alexander BOYD15Thanet Swim 2:24.50  459 31.261:07.451:45.73
          31.2636.1938.28
15.Levi ATWELL16Shepway SC 2:25.45  450 30.321:05.671:45.59
          30.3235.3539.92
16.Kieran DALE14Thanet Swim 2:25.72  448 31.671:08.141:46.74
          31.6736.4738.60
17.Mateusz SZOPINSKI15Saxon Crown 2:26.13  444 31.941:08.791:47.33
          31.9436.8538.54
18.Benjamin TRITTON16Maidstone 2:27.42  432 32.001:08.701:48.35
          32.0036.7039.65
19.George TYLER15Sevenoaks 2:30.13  409 31.621:10.231:50.27
          31.6238.6140.04
20.Timothy LEBERL14Beckenham 2:30.53  406 31.481:09.221:49.43
          31.4837.7440.21
21.Nathaniel RODRIGUES14Sevenoaks 2:30.90  403 32.711:12.261:52.86
          32.7139.5540.60
22.Ellis STANHOPE14Sevenoaks 2:31.63  397 33.301:11.861:53.11
          33.3038.5641.25
23.Joshua CRUZ16RTW Monson 2:32.07  394 31.741:09.361:49.93
          31.7437.6240.57
24.Matthew ROGERS16Bromley 2:32.51  390 32.421:10.561:50.91
          32.4238.1440.35
25.Felix HASLAM16Bromley 2:32.70  389 32.451:11.761:52.08
          32.4539.3140.32
26.Tommy LEWIS17Saxon Crown 2:33.67  382 31.811:09.511:51.23
          31.8137.7041.72
27.Benjamin STROVER16Orpington OJ 2:34.38  376 32.721:12.571:54.13
          32.7239.8541.56
28.Maximus PARPWORTH12Thanet Swim 2:35.20  370 34.391:14.341:55.40
          34.3939.9541.06
29.Ali SETTERFIELD12Thanet Swim 2:35.21  370 35.041:15.201:55.72
          35.0440.1640.52
30.Joshua BUNGAY16Shepway SC 2:36.41  362 31.361:09.681:51.52
          31.3638.3241.84
31.Joshua BEDFORD-EATWELL17Sevenoaks 2:36.69  360 30.191:08.711:52.24
          30.1938.5243.53
32.Luke BROWN16Gwich Royals 2:36.74  360 32.781:12.681:54.98
          32.7839.9042.30
33.Joseph RUSSELL14Co Cant'bury 2:36.94  358 33.111:13.231:55.62
          33.1140.1242.39
34.Andre STRYDOM14Sevenoaks 2:37.30  356 33.971:14.021:55.15
          33.9740.0541.13
35.Benjamin MONAHAN14Black Lion 2:40.02  338 35.371:16.601:58.67
          35.3741.2342.07
36.Christopher LEE15Sevenoaks 2:42.43  323 32.811:12.121:57.14
          32.8139.3145.02
37.James DICK14Maidstone 2:42.87  320 35.861:18.122:01.30
          35.8642.2643.18
38.Cian BETHEL14Black Lion 2:43.01  320 35.481:16.471:59.65
          35.4840.9943.18
39.Liam PEARSHOUSE13Thanet Swim 2:43.54  317 37.131:19.712:02.71
          37.1342.5843.00
40.Toby DRAY14RTW Monson 2:43.67  316 34.391:15.251:59.07
          34.3940.8643.82
41.Lewis OLDER15Thanet Swim 2:45.08  308 35.771:16.912:00.68
          35.7741.1443.77
42.Callum BARONTI13Orpington OJ 2:45.82  304 36.311:19.752:03.74
          36.3143.4443.99
43.Adam MILES14Herne Bay 2:46.27  301 36.441:18.152:01.83
          36.4441.7143.68
44.Frederick CORDER14Erith & Dist 2:47.41  295 36.101:18.712:04.41
          36.1042.6145.70
45.James BARLOW15Sevenoaks 2:48.62  289 35.281:16.402:01.89
          35.2841.1245.49
46.Jack BILLINGS13Bromley 2:49.03  287 35.151:17.802:03.36
          35.1542.6545.56
47.Benjamin BELLO-MENDOZA14Bromley 2:50.30  280 34.271:16.322:03.40
          34.2742.0547.08
48.William BOOTH13Sevenoaks 2:54.27  261 38.011:21.882:08.77
          38.0143.8746.89
49.Ashwin GANESARATNAM13Thanet Swim 2:54.34  261 36.681:20.602:07.47
          36.6843.9246.87
50.Harvey MAUNDERS12Erith & Dist 2:57.37  248 38.311:23.942:11.84
          38.3145.6347.90
51.Edward PAULING12Beckenham 2:59.05  241 39.151:25.672:14.88
          39.1546.5249.21
52.Aiden MCMILLAN13Sevenoaks 3:03.58  224 38.331:27.052:17.00
          38.3348.7249.95
53.Marcus MCSPADDEN13Beckenham 3:05.36  217 39.831:28.532:19.33
          39.8348.7050.80
54.Joshua SOLLY12Dartford 3:05.71  216 41.391:27.402:16.70
          41.3946.0149.30
55.David ALLEN11Black Lion 3:06.23  214 41.431:30.202:19.12
          41.4348.7748.92
56.George WISE13Dartford 3:07.20  211 40.861:30.182:20.76
          40.8649.3250.58
57.William REEVES11Thanet Swim 3:12.01  195 42.781:32.932:25.99
          42.7850.1553.06
58.Noah ENTICKNAP11White Oak 3:12.80  193 41.911:31.352:24.10
          41.9149.4452.75
59.Nathan CHAPMAN12Gwich Royals 3:12.92  193 41.561:31.982:25.43
          41.5650.4253.45
60.Scott STRANGE11Ashford Town 3:13.37  191 43.231:32.802:25.61
          43.2349.5752.81
61.Daniel WILDING12Erith & Dist 3:13.85  190 41.971:33.832:26.23
          41.9751.8652.40
62.Samuel JACK12Co Cant'bury 3:14.25  189 41.671:33.442:26.06
          41.6751.7752.62
63.Callum WOOLFENDEN11Bexley 3:15.22  186 43.371:33.932:25.31
          43.3750.5651.38
64.Seth LLEWELLYN11Thanet Swim 3:20.88  171 44.921:36.152:28.69
          44.9251.2352.54
65.Philip GRAMMATIKOPOULO11Beckenham 3:22.38  167 43.371:34.742:29.74
          43.3751.3755.00
66.James SPROSTON11Erith & Dist 3:23.87  163 42.151:33.792:29.77
          42.1551.6455.98
67.James CLEAVER11Bromley 3:29.67  150 46.651:40.042:36.33
          46.6553.3956.29
 Simon NEWTON17RTW Monson DNC       
 Joshua CRABTREE12Thanet Swim DQ SA 3L       
 Kody BRADBURY13RTW Monson DQ ST 1L       

Disqualification Codes

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameAaDClubCatTime  BDPoints 50100150
1.Kahoru HARAZAWA19Beckenham102:21.18  851 29.951:05.451:42.37
          29.9535.5036.92

Disqualification Codes

UP