Mens MC 100m Butterfly - Heats (Declared Winners)

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Michael GUNNING22Beckenham 56.39  689 26.28
          26.28
2.Luke GUNNING19Beckenham 56.92  670 27.09
          27.09
3.Simon NEWTON17RTW Monson 58.23  626 26.97
          26.97
4.Michael JACOBS17Sevenoaks 58.93  604 26.75
          26.75
5.Jamie O'CONNOR17Thanet Swim 59.15  597 28.03
          28.03
6.Theo HASLAM18Bromley 59.19  596 26.95
          26.95
7.Max JAMESON16Thanet Swim 59.87  576 28.31
          28.31
8.Kahoru HARAZAWA19Beckenham101:00.54  557 27.69
          27.69
9.Connor LOWRY19Thanet Swim 1:01.41  533 28.36
          28.36
10.Thomas SLATER19Co Cant'bury 1:01.42  533 28.61
          28.61
11.Harry MEWS19Sevenoaks 1:01.48  532 28.54
          28.54
12.Edward MORIARTY20Beckenham 1:02.30  511 28.19
          28.19
13.Thomas WILLETTS17Maidstone 1:02.52  506 29.05
          29.05
14.Chris CHENG19Sevenoaks 1:02.71  501 28.86
          28.86
15.Michael FOSTER17Saxon Crown 1:02.79  499 29.48
          29.48
16.Max KELLY-GEE18Black Lion 1:02.99  494 28.92
          28.92
17.Samuel CRABTREE17Thanet Swim 1:03.43  484 29.06
          29.06
18.Joseph DOBB16Bromley 1:03.90  473 29.50
          29.50
19.Joshua CRUZ16RTW Monson 1:03.98  472 29.78
          29.78
20.Edward SMITH18Dover Life 1:03.99  471 28.94
          28.94
21.Levi ATWELL16Shepway SC 1:04.00  471 29.16
          29.16
22.George GOMERSALL18Maidstone 1:04.14  468 30.07
          30.07
23.Rhys SINGLETON18Beckenham 1:04.65  457 28.75
          28.75
24.Luca LOMBARDI17Dartford 1:04.78  454 29.24
          29.24
25.Callum BROPHY18Sevenoaks 1:04.86  453 29.47
          29.47
26.Ryan THROWER17Gravesend 1:04.87  452 30.42
          30.42
26.Lukas ANTANAVICIUS18Beckenham 1:04.87  452 29.71
          29.71
28.James BEELE18RTW Monson 1:05.14  447 31.59
          31.59
28.Harry MINCHELLA18Beckenham 1:05.14  447 28.83
          28.83
30.Jordan ATTIS21Co Rochester 1:05.20  446 29.49
          29.49
31.Matthew ROGERS16Bromley 1:05.40  442 29.80
          29.80
32.Nicholas ROWE27Larkfield 1:05.44  441 29.89
          29.89
33.Finn SLATTERY17Beckenham 1:05.45  441 29.63
          29.63
34.Felix HASLAM16Bromley 1:05.66  436 29.63
          29.63
35.Joshua BEDFORD-EATWELL17Sevenoaks 1:05.88  432 29.47
          29.47
36.Alec LEWIS18Black Lion 1:06.12  427 29.94
          29.94
37.Tommy LEWIS17Saxon Crown 1:06.23  425 30.68
          30.68
38.Benjamin TRITTON16Maidstone 1:07.24  406 31.36
          31.36
39.Sam WOOLFENDEN16Bexley 1:07.51  401 31.53
          31.53
40.George HILLS16Erith & Dist 1:07.56  400 30.41
          30.41
41.Kwende BLAIR-FORD20Bromley 1:07.86  395 30.72
          30.72
42.Myles ELLIS17Erith & Dist 1:07.88  395 29.06
          29.06
43.Joshua BUNGAY16Shepway SC 1:07.97  393 30.88
          30.88
44.Daniel WESLEY19Erith & Dist 1:08.57  383 30.83
          30.83
45.Finn WOOD16Shepway SC 1:09.62  366 29.88
          29.88
46.Luke BROWN16Gwich Royals 1:10.92  346 31.81
          31.81
47.Michael JIAN16Saxon Crown 1:13.28  314 31.95
          31.95
48.Billy BIRCHMORE20Orpington OJ141:19.83  243 34.67
          34.67
 Alexander IRELAND16Bromley DQ ST 1L     

Disqualification Codes

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Alexander BOYD15Thanet Swim 1:02.30  511 29.32
          29.32
2.Mateusz SZOPINSKI15Saxon Crown 1:03.55  481 29.62
          29.62
3.George TYLER15Sevenoaks 1:06.07  428 30.62
          30.62
4.Ethan BURROWS15Black Lion 1:07.14  408 31.36
          31.36
5.Christopher LEE15Sevenoaks 1:07.37  404 30.63
          30.63
6.Billy MINCHELLA15Beckenham 1:07.81  396 30.37
          30.37
7.Luke DOUGLAS15Saxon Crown 1:08.60  383 29.43
          29.43
8.Alfie HERRINGTON15Dover Life 1:08.70  381 30.31
          30.31
9.Zack ROTHMAN15Thanet Swim 1:09.92  361 30.55
          30.55
10.Lewis OLDER15Thanet Swim 1:12.42  325 33.69
          33.69
11.Lewis HAYES15Erith & Dist 1:12.65  322 31.52
          31.52
12.James BARLOW15Sevenoaks 1:12.75  321 32.42
          32.42
13.Nathan BUTTERWORTH15Erith & Dist 1:14.23  302 34.03
          34.03
14.Kevin HUANG15Beckenham 1:14.68  296 33.35
          33.35
15.Joseph KIBBLEWHITE15Beckenham 1:15.02  292 32.01
          32.01
16.Rahul SHRESTHA15Gwich Royals 1:15.12  291 32.17
          32.17

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Nathaniel RODRIGUES14Sevenoaks 1:05.72  435 30.11
          30.11
2.Timothy LEBERL14Beckenham 1:05.79  434 30.20
          30.20
3.Kieran DALE14Thanet Swim 1:06.29  424 31.14
          31.14
4.Ellis STANHOPE14Sevenoaks 1:07.00  411 31.53
          31.53
5.Ewan LIVINGSTON14Sevenoaks 1:08.49  384 31.59
          31.59
5.Joseph RUSSELL14Co Cant'bury 1:08.49  384 31.37
          31.37
7.Andre STRYDOM14Sevenoaks 1:09.57  367 31.73
          31.73
8.Toby DRAY14RTW Monson 1:10.61  351 32.36
          32.36
9.Benjamin MONAHAN14Black Lion 1:11.53  337 33.10
          33.10
10.James ANGELL14Dartford 1:11.87  333 33.12
          33.12
11.Benjamin BELLO-MENDOZA14Bromley 1:12.09  330 32.53
          32.53
12.Evgueni PEYTCHEV14Bromley 1:12.52  324 32.62
          32.62
13.Dexter LAM14Black Lion 1:12.63  322 34.00
          34.00
14.Adam MILES14Herne Bay 1:14.97  293 34.27
          34.27
15.Kai JOHNSON14Saxon Crown 1:16.86  272 34.32
          34.32
16.James DICK14Maidstone 1:17.55  265 35.05
          35.05
17.Brett BAKER14Bexley 1:19.38  247 35.26
          35.26

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Kody BRADBURY13RTW Monson 1:11.38  340 32.83
          32.83
2.Ashwin GANESARATNAM13Thanet Swim 1:12.24  328 33.48
          33.48
3.Jack BILLINGS13Bromley 1:12.59  323 33.48
          33.48
4.Luke FOWLE13Black Lion 1:13.17  315 33.72
          33.72
5.Callum BARONTI13Orpington OJ 1:14.08  304 34.56
          34.56
6.Charley LANGFORD13Herne Bay 1:15.59  286 34.04
          34.04
7.William BOOTH13Sevenoaks 1:16.57  275 35.37
          35.37
8.Liam PEARSHOUSE13Thanet Swim 1:17.29  267 35.71
          35.71
9.Marcus MCSPADDEN13Beckenham 1:20.19  239 37.18
          37.18
10.Aiden MCMILLAN13Sevenoaks 1:21.62  227 36.49
          36.49
11.George WISE13Dartford 1:22.05  223 38.25
          38.25
12.Edison HAMMOND13Sevenoaks 1:22.07  223 37.28
          37.28
13.George COLES13Co Cant'bury 1:22.53  219 37.37
          37.37
14.Ethan SPAIN13Black Lion 1:23.34  213 38.08
          38.08
15.Giulio SZCZEPANIAK13Beckenham 1:24.19  207 38.61
          38.61
16.Jamaal FRANCIS13Gwich Royals 1:25.48  197 37.64
          37.64

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Ali SETTERFIELD12Thanet Swim 1:11.78  334 33.61
          33.61
2.Maximus PARPWORTH12Thanet Swim 1:13.10  316 34.20
          34.20
3.Harvey MAUNDERS12Erith & Dist 1:17.96  260 36.74
          36.74
4.Samuel JACOBS12Sevenoaks 1:18.43  256 35.67
          35.67
5.Conor WRIGHT12Thanet Swim 1:20.13  240 36.18
          36.18
6.Daniel BRICE12Tonbridge 1:20.32  238 36.28
          36.28
7.Joshua SOLLY12Dartford 1:20.76  234 36.53
          36.53
8.Edward PAULING12Beckenham 1:21.16  231 38.48
          38.48
9.Joshua CRABTREE12Thanet Swim 1:21.88  225 37.94
          37.94
10.Joshua ELLIS12Beckenham 1:22.28  221 37.96
          37.96
11.Oscar MILES12Thanet Swim 1:22.57  219 36.03
          36.03
12.Samuel JACK12Co Cant'bury 1:25.89  195 39.48
          39.48
13.Marcus HUMPHREY12Sevenoaks 1:26.06  194 38.78
          38.78
14.Nathan CHAPMAN12Gwich Royals 1:26.28  192 39.55
          39.55
15.Benjamin STREBEL12Sevenoaks 1:27.73  183 38.23
          38.23
16.Harry SINCLAIR12RTW Monson 1:28.12  180 39.62
          39.62
17.Euan TERRY12Black Lion 1:28.71  177 41.68
          41.68
18.Ilia ZYP12Gwich Royals 1:28.98  175 38.33
          38.33
19.Daniel WILDING12Erith & Dist 1:29.18  174 41.13
          41.13
20.William DENNIS12Orpington OJ 1:33.32  152 43.05
          43.05
21.Charlie CREWE12RTW Monson 1:33.76  150 41.07
          41.07
22.Noah SAUNDERS12Orpington OJ 1:37.39  133 44.05
          44.05
23.Emmett HOLDSWORTH12Herne Bay 1:38.85  128 41.64
          41.64
 Samuel DICKINSON12Beachfield DNF     

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Callum WOOLFENDEN11Bexley 1:23.30  213 38.14
          38.14
2.Alexander CORVER10Bromley 1:25.53  197 38.79
          38.79
3.Finn REARDON11Maidstone 1:25.84  195 40.19
          40.19
4.Scott STRANGE11Ashford Town 1:27.27  186 -
          -
5.Jaedon LYNCH11Dartford 1:27.43  185 39.76
          39.76
6.David ALLEN11Black Lion 1:27.51  184 41.25
          41.25
7.Noah ENTICKNAP11White Oak 1:27.95  181 39.30
          39.30
8.David LANGLEY11Bexley 1:28.39  179 40.95
          40.95
9.William REEVES11Thanet Swim 1:28.62  177 41.05
          41.05
10.James SPROSTON11Erith & Dist 1:29.04  175 40.27
          40.27
11.Philip GRAMMATIKOPOULO11Beckenham 1:29.84  170 -
          -
12.James CLEAVER11Bromley 1:30.02  169 43.11
          43.11
13.Seth LLEWELLYN11Thanet Swim 1:34.11  148 43.96
          43.96
14.Conrad KELLER11Shepway SC 1:34.56  146 -
          -
15.Finley COURTIER11Larkfield 1:34.75  145 42.93
          42.93
16.Caiden HIBBERT11Sevenoaks 1:35.41  142 42.50
          42.50
17.Max FORDYCE11Faversham 1:36.42  137 42.38
          42.38
18.Ryan AMRANE11Beckenham 1:39.10  127 -
          -
19.Ivan FLEMMY11Erith & Dist 1:39.82  124 -
          -
20.Rico NEWMAN-MORGAN11Shepway SC 1:42.49  114 -
          -
21.Luke HAYWARD10Co Cant'bury 1:50.70  91 -
          -
22.Keane CEPEDA11Dartford 2:05.96  61 -
          -
 Isaac EDWARDS11Shepway SC DQ SA 2L     

Disqualification Codes

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Michael GUNNING22Beckenham 56.39  689 26.28
          26.28
2.Luke GUNNING19Beckenham 56.92  670 27.09
          27.09
3.Simon NEWTON17RTW Monson 58.23  626 26.97
          26.97
4.Michael JACOBS17Sevenoaks 58.93  604 26.75
          26.75
5.Jamie O'CONNOR17Thanet Swim 59.15  597 28.03
          28.03
6.Theo HASLAM18Bromley 59.19  596 26.95
          26.95
7.Max JAMESON16Thanet Swim 59.87  576 28.31
          28.31
8.Kahoru HARAZAWA19Beckenham101:00.54  557 27.69
          27.69
9.Connor LOWRY19Thanet Swim 1:01.41  533 28.36
          28.36
10.Thomas SLATER19Co Cant'bury 1:01.42  533 28.61
          28.61
11.Harry MEWS19Sevenoaks 1:01.48  532 28.54
          28.54
12.Alexander BOYD15Thanet Swim 1:02.30  511 29.32
          29.32
12.Edward MORIARTY20Beckenham 1:02.30  511 28.19
          28.19
14.Thomas WILLETTS17Maidstone 1:02.52  506 29.05
          29.05
15.Chris CHENG19Sevenoaks 1:02.71  501 28.86
          28.86
16.Michael FOSTER17Saxon Crown 1:02.79  499 29.48
          29.48
17.Max KELLY-GEE18Black Lion 1:02.99  494 28.92
          28.92
18.Samuel CRABTREE17Thanet Swim 1:03.43  484 29.06
          29.06
19.Mateusz SZOPINSKI15Saxon Crown 1:03.55  481 29.62
          29.62
20.Joseph DOBB16Bromley 1:03.90  473 29.50
          29.50
21.Joshua CRUZ16RTW Monson 1:03.98  472 29.78
          29.78
22.Edward SMITH18Dover Life 1:03.99  471 28.94
          28.94
23.Levi ATWELL16Shepway SC 1:04.00  471 29.16
          29.16
24.George GOMERSALL18Maidstone 1:04.14  468 30.07
          30.07
25.Rhys SINGLETON18Beckenham 1:04.65  457 28.75
          28.75
26.Luca LOMBARDI17Dartford 1:04.78  454 29.24
          29.24
27.Callum BROPHY18Sevenoaks 1:04.86  453 29.47
          29.47
28.Ryan THROWER17Gravesend 1:04.87  452 30.42
          30.42
28.Lukas ANTANAVICIUS18Beckenham 1:04.87  452 29.71
          29.71
30.James BEELE18RTW Monson 1:05.14  447 31.59
          31.59
30.Harry MINCHELLA18Beckenham 1:05.14  447 28.83
          28.83
32.Jordan ATTIS21Co Rochester 1:05.20  446 29.49
          29.49
33.Matthew ROGERS16Bromley 1:05.40  442 29.80
          29.80
34.Nicholas ROWE27Larkfield 1:05.44  441 29.89
          29.89
35.Finn SLATTERY17Beckenham 1:05.45  441 29.63
          29.63
36.Felix HASLAM16Bromley 1:05.66  436 29.63
          29.63
37.Nathaniel RODRIGUES14Sevenoaks 1:05.72  435 30.11
          30.11
38.Timothy LEBERL14Beckenham 1:05.79  434 30.20
          30.20
39.Joshua BEDFORD-EATWELL17Sevenoaks 1:05.88  432 29.47
          29.47
40.George TYLER15Sevenoaks 1:06.07  428 30.62
          30.62
41.Alec LEWIS18Black Lion 1:06.12  427 29.94
          29.94
42.Tommy LEWIS17Saxon Crown 1:06.23  425 30.68
          30.68
43.Kieran DALE14Thanet Swim 1:06.29  424 31.14
          31.14
44.Ellis STANHOPE14Sevenoaks 1:07.00  411 31.53
          31.53
45.Ethan BURROWS15Black Lion 1:07.14  408 31.36
          31.36
46.Benjamin TRITTON16Maidstone 1:07.24  406 31.36
          31.36
47.Christopher LEE15Sevenoaks 1:07.37  404 30.63
          30.63
48.Sam WOOLFENDEN16Bexley 1:07.51  401 31.53
          31.53
49.George HILLS16Erith & Dist 1:07.56  400 30.41
          30.41
50.Billy MINCHELLA15Beckenham 1:07.81  396 30.37
          30.37
51.Kwende BLAIR-FORD20Bromley 1:07.86  395 30.72
          30.72
52.Myles ELLIS17Erith & Dist 1:07.88  395 29.06
          29.06
53.Joshua BUNGAY16Shepway SC 1:07.97  393 30.88
          30.88
54.Ewan LIVINGSTON14Sevenoaks 1:08.49  384 31.59
          31.59
54.Joseph RUSSELL14Co Cant'bury 1:08.49  384 31.37
          31.37
56.Daniel WESLEY19Erith & Dist 1:08.57  383 30.83
          30.83
57.Luke DOUGLAS15Saxon Crown 1:08.60  383 29.43
          29.43
58.Alfie HERRINGTON15Dover Life 1:08.70  381 30.31
          30.31
59.Andre STRYDOM14Sevenoaks 1:09.57  367 31.73
          31.73
60.Finn WOOD16Shepway SC 1:09.62  366 29.88
          29.88
61.Zack ROTHMAN15Thanet Swim 1:09.92  361 30.55
          30.55
62.Toby DRAY14RTW Monson 1:10.61  351 32.36
          32.36
63.Luke BROWN16Gwich Royals 1:10.92  346 31.81
          31.81
64.Kody BRADBURY13RTW Monson 1:11.38  340 32.83
          32.83
65.Benjamin MONAHAN14Black Lion 1:11.53  337 33.10
          33.10
66.Ali SETTERFIELD12Thanet Swim 1:11.78  334 33.61
          33.61
67.James ANGELL14Dartford 1:11.87  333 33.12
          33.12
68.Benjamin BELLO-MENDOZA14Bromley 1:12.09  330 32.53
          32.53
69.Ashwin GANESARATNAM13Thanet Swim 1:12.24  328 33.48
          33.48
70.Lewis OLDER15Thanet Swim 1:12.42  325 33.69
          33.69
71.Evgueni PEYTCHEV14Bromley 1:12.52  324 32.62
          32.62
72.Jack BILLINGS13Bromley 1:12.59  323 33.48
          33.48
73.Dexter LAM14Black Lion 1:12.63  322 34.00
          34.00
74.Lewis HAYES15Erith & Dist 1:12.65  322 31.52
          31.52
75.James BARLOW15Sevenoaks 1:12.75  321 32.42
          32.42
76.Maximus PARPWORTH12Thanet Swim 1:13.10  316 34.20
          34.20
77.Luke FOWLE13Black Lion 1:13.17  315 33.72
          33.72
78.Michael JIAN16Saxon Crown 1:13.28  314 31.95
          31.95
79.Callum BARONTI13Orpington OJ 1:14.08  304 34.56
          34.56
80.Nathan BUTTERWORTH15Erith & Dist 1:14.23  302 34.03
          34.03
81.Kevin HUANG15Beckenham 1:14.68  296 33.35
          33.35
82.Adam MILES14Herne Bay 1:14.97  293 34.27
          34.27
83.Joseph KIBBLEWHITE15Beckenham 1:15.02  292 32.01
          32.01
84.Rahul SHRESTHA15Gwich Royals 1:15.12  291 32.17
          32.17
85.Charley LANGFORD13Herne Bay 1:15.59  286 34.04
          34.04
86.William BOOTH13Sevenoaks 1:16.57  275 35.37
          35.37
87.Kai JOHNSON14Saxon Crown 1:16.86  272 34.32
          34.32
88.Liam PEARSHOUSE13Thanet Swim 1:17.29  267 35.71
          35.71
89.James DICK14Maidstone 1:17.55  265 35.05
          35.05
90.Harvey MAUNDERS12Erith & Dist 1:17.96  260 36.74
          36.74
91.Samuel JACOBS12Sevenoaks 1:18.43  256 35.67
          35.67
92.Brett BAKER14Bexley 1:19.38  247 35.26
          35.26
93.Billy BIRCHMORE20Orpington OJ141:19.83  243 34.67
          34.67
94.Conor WRIGHT12Thanet Swim 1:20.13  240 36.18
          36.18
95.Marcus MCSPADDEN13Beckenham 1:20.19  239 37.18
          37.18
96.Daniel BRICE12Tonbridge 1:20.32  238 36.28
          36.28
97.Joshua SOLLY12Dartford 1:20.76  234 36.53
          36.53
98.Edward PAULING12Beckenham 1:21.16  231 38.48
          38.48
99.Aiden MCMILLAN13Sevenoaks 1:21.62  227 36.49
          36.49
100.Joshua CRABTREE12Thanet Swim 1:21.88  225 37.94
          37.94
101.George WISE13Dartford 1:22.05  223 38.25
          38.25
102.Edison HAMMOND13Sevenoaks 1:22.07  223 37.28
          37.28
103.Joshua ELLIS12Beckenham 1:22.28  221 37.96
          37.96
104.George COLES13Co Cant'bury 1:22.53  219 37.37
          37.37
105.Oscar MILES12Thanet Swim 1:22.57  219 36.03
          36.03
106.Callum WOOLFENDEN11Bexley 1:23.30  213 38.14
          38.14
107.Ethan SPAIN13Black Lion 1:23.34  213 38.08
          38.08
108.Giulio SZCZEPANIAK13Beckenham 1:24.19  207 38.61
          38.61
109.Jamaal FRANCIS13Gwich Royals 1:25.48  197 37.64
          37.64
110.Alexander CORVER10Bromley 1:25.53  197 38.79
          38.79
111.Finn REARDON11Maidstone 1:25.84  195 40.19
          40.19
112.Samuel JACK12Co Cant'bury 1:25.89  195 39.48
          39.48
113.Marcus HUMPHREY12Sevenoaks 1:26.06  194 38.78
          38.78
114.Nathan CHAPMAN12Gwich Royals 1:26.28  192 39.55
          39.55
115.Scott STRANGE11Ashford Town 1:27.27  186 -
          -
116.Jaedon LYNCH11Dartford 1:27.43  185 39.76
          39.76
117.David ALLEN11Black Lion 1:27.51  184 41.25
          41.25
118.Benjamin STREBEL12Sevenoaks 1:27.73  183 38.23
          38.23
119.Noah ENTICKNAP11White Oak 1:27.95  181 39.30
          39.30
120.Harry SINCLAIR12RTW Monson 1:28.12  180 39.62
          39.62
121.David LANGLEY11Bexley 1:28.39  179 40.95
          40.95
122.William REEVES11Thanet Swim 1:28.62  177 41.05
          41.05
123.Euan TERRY12Black Lion 1:28.71  177 41.68
          41.68
124.Ilia ZYP12Gwich Royals 1:28.98  175 38.33
          38.33
125.James SPROSTON11Erith & Dist 1:29.04  175 40.27
          40.27
126.Daniel WILDING12Erith & Dist 1:29.18  174 41.13
          41.13
127.Philip GRAMMATIKOPOULO11Beckenham 1:29.84  170 -
          -
128.James CLEAVER11Bromley 1:30.02  169 43.11
          43.11
129.William DENNIS12Orpington OJ 1:33.32  152 43.05
          43.05
130.Charlie CREWE12RTW Monson 1:33.76  150 41.07
          41.07
131.Seth LLEWELLYN11Thanet Swim 1:34.11  148 43.96
          43.96
132.Conrad KELLER11Shepway SC 1:34.56  146 -
          -
133.Finley COURTIER11Larkfield 1:34.75  145 42.93
          42.93
134.Caiden HIBBERT11Sevenoaks 1:35.41  142 42.50
          42.50
135.Max FORDYCE11Faversham 1:36.42  137 42.38
          42.38
136.Noah SAUNDERS12Orpington OJ 1:37.39  133 44.05
          44.05
137.Emmett HOLDSWORTH12Herne Bay 1:38.85  128 41.64
          41.64
138.Ryan AMRANE11Beckenham 1:39.10  127 -
          -
139.Ivan FLEMMY11Erith & Dist 1:39.82  124 -
          -
140.Rico NEWMAN-MORGAN11Shepway SC 1:42.49  114 -
          -
141.Luke HAYWARD10Co Cant'bury 1:50.70  91 -
          -
142.Keane CEPEDA11Dartford 2:05.96  61 -
          -
 Samuel DICKINSON12Beachfield DNF     
 Isaac EDWARDS11Shepway SC DQ SA 2L     
 Alexander IRELAND16Bromley DQ ST 1L     

Disqualification Codes

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Callum WOOLFENDEN11Bexley 1:23.30  213 38.14
          38.14
2.Alexander CORVER10Bromley 1:25.53  197 38.79
          38.79
3.Finn REARDON11Maidstone 1:25.84  195 40.19
          40.19
4.Scott STRANGE11Ashford Town 1:27.27  186 -
          -
5.Jaedon LYNCH11Dartford 1:27.43  185 39.76
          39.76
6.David ALLEN11Black Lion 1:27.51  184 41.25
          41.25
7.Noah ENTICKNAP11White Oak 1:27.95  181 39.30
          39.30
8.David LANGLEY11Bexley 1:28.39  179 40.95
          40.95
9.William REEVES11Thanet Swim 1:28.62  177 41.05
          41.05
10.James SPROSTON11Erith & Dist 1:29.04  175 40.27
          40.27
11.Philip GRAMMATIKOPOULO11Beckenham 1:29.84  170 -
          -
12.James CLEAVER11Bromley 1:30.02  169 43.11
          43.11
13.Seth LLEWELLYN11Thanet Swim 1:34.11  148 43.96
          43.96
14.Conrad KELLER11Shepway SC 1:34.56  146 -
          -
15.Finley COURTIER11Larkfield 1:34.75  145 42.93
          42.93
16.Caiden HIBBERT11Sevenoaks 1:35.41  142 42.50
          42.50
17.Max FORDYCE11Faversham 1:36.42  137 42.38
          42.38
18.Ryan AMRANE11Beckenham 1:39.10  127 -
          -
19.Ivan FLEMMY11Erith & Dist 1:39.82  124 -
          -
20.Rico NEWMAN-MORGAN11Shepway SC 1:42.49  114 -
          -
21.Luke HAYWARD10Co Cant'bury 1:50.70  91 -
          -
22.Keane CEPEDA11Dartford 2:05.96  61 -
          -
 Isaac EDWARDS11Shepway SC DQ SA 2L     

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Ali SETTERFIELD12Thanet Swim 1:11.78  334 33.61
          33.61
2.Maximus PARPWORTH12Thanet Swim 1:13.10  316 34.20
          34.20
3.Harvey MAUNDERS12Erith & Dist 1:17.96  260 36.74
          36.74
4.Samuel JACOBS12Sevenoaks 1:18.43  256 35.67
          35.67
5.Conor WRIGHT12Thanet Swim 1:20.13  240 36.18
          36.18
6.Daniel BRICE12Tonbridge 1:20.32  238 36.28
          36.28
7.Joshua SOLLY12Dartford 1:20.76  234 36.53
          36.53
8.Edward PAULING12Beckenham 1:21.16  231 38.48
          38.48
9.Joshua CRABTREE12Thanet Swim 1:21.88  225 37.94
          37.94
10.Joshua ELLIS12Beckenham 1:22.28  221 37.96
          37.96
11.Oscar MILES12Thanet Swim 1:22.57  219 36.03
          36.03
12.Samuel JACK12Co Cant'bury 1:25.89  195 39.48
          39.48
13.Marcus HUMPHREY12Sevenoaks 1:26.06  194 38.78
          38.78
14.Nathan CHAPMAN12Gwich Royals 1:26.28  192 39.55
          39.55
15.Benjamin STREBEL12Sevenoaks 1:27.73  183 38.23
          38.23
16.Harry SINCLAIR12RTW Monson 1:28.12  180 39.62
          39.62
17.Euan TERRY12Black Lion 1:28.71  177 41.68
          41.68
18.Ilia ZYP12Gwich Royals 1:28.98  175 38.33
          38.33
19.Daniel WILDING12Erith & Dist 1:29.18  174 41.13
          41.13
20.William DENNIS12Orpington OJ 1:33.32  152 43.05
          43.05
21.Charlie CREWE12RTW Monson 1:33.76  150 41.07
          41.07
22.Noah SAUNDERS12Orpington OJ 1:37.39  133 44.05
          44.05
23.Emmett HOLDSWORTH12Herne Bay 1:38.85  128 41.64
          41.64
 Samuel DICKINSON12Beachfield DNF     

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Kody BRADBURY13RTW Monson 1:11.38  340 32.83
          32.83
2.Ashwin GANESARATNAM13Thanet Swim 1:12.24  328 33.48
          33.48
3.Jack BILLINGS13Bromley 1:12.59  323 33.48
          33.48
4.Luke FOWLE13Black Lion 1:13.17  315 33.72
          33.72
5.Callum BARONTI13Orpington OJ 1:14.08  304 34.56
          34.56
6.Charley LANGFORD13Herne Bay 1:15.59  286 34.04
          34.04
7.William BOOTH13Sevenoaks 1:16.57  275 35.37
          35.37
8.Liam PEARSHOUSE13Thanet Swim 1:17.29  267 35.71
          35.71
9.Marcus MCSPADDEN13Beckenham 1:20.19  239 37.18
          37.18
10.Aiden MCMILLAN13Sevenoaks 1:21.62  227 36.49
          36.49
11.George WISE13Dartford 1:22.05  223 38.25
          38.25
12.Edison HAMMOND13Sevenoaks 1:22.07  223 37.28
          37.28
13.George COLES13Co Cant'bury 1:22.53  219 37.37
          37.37
14.Ethan SPAIN13Black Lion 1:23.34  213 38.08
          38.08
15.Giulio SZCZEPANIAK13Beckenham 1:24.19  207 38.61
          38.61
16.Jamaal FRANCIS13Gwich Royals 1:25.48  197 37.64
          37.64

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Nathaniel RODRIGUES14Sevenoaks 1:05.72  435 30.11
          30.11
2.Timothy LEBERL14Beckenham 1:05.79  434 30.20
          30.20
3.Kieran DALE14Thanet Swim 1:06.29  424 31.14
          31.14
4.Ellis STANHOPE14Sevenoaks 1:07.00  411 31.53
          31.53
5.Ewan LIVINGSTON14Sevenoaks 1:08.49  384 31.59
          31.59
5.Joseph RUSSELL14Co Cant'bury 1:08.49  384 31.37
          31.37
7.Andre STRYDOM14Sevenoaks 1:09.57  367 31.73
          31.73
8.Toby DRAY14RTW Monson 1:10.61  351 32.36
          32.36
9.Benjamin MONAHAN14Black Lion 1:11.53  337 33.10
          33.10
10.James ANGELL14Dartford 1:11.87  333 33.12
          33.12
11.Benjamin BELLO-MENDOZA14Bromley 1:12.09  330 32.53
          32.53
12.Evgueni PEYTCHEV14Bromley 1:12.52  324 32.62
          32.62
13.Dexter LAM14Black Lion 1:12.63  322 34.00
          34.00
14.Adam MILES14Herne Bay 1:14.97  293 34.27
          34.27
15.Kai JOHNSON14Saxon Crown 1:16.86  272 34.32
          34.32
16.James DICK14Maidstone 1:17.55  265 35.05
          35.05
17.Brett BAKER14Bexley 1:19.38  247 35.26
          35.26

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Alexander BOYD15Thanet Swim 1:02.30  511 29.32
          29.32
2.Mateusz SZOPINSKI15Saxon Crown 1:03.55  481 29.62
          29.62
3.George TYLER15Sevenoaks 1:06.07  428 30.62
          30.62
4.Ethan BURROWS15Black Lion 1:07.14  408 31.36
          31.36
5.Christopher LEE15Sevenoaks 1:07.37  404 30.63
          30.63
6.Billy MINCHELLA15Beckenham 1:07.81  396 30.37
          30.37
7.Luke DOUGLAS15Saxon Crown 1:08.60  383 29.43
          29.43
8.Alfie HERRINGTON15Dover Life 1:08.70  381 30.31
          30.31
9.Zack ROTHMAN15Thanet Swim 1:09.92  361 30.55
          30.55
10.Lewis OLDER15Thanet Swim 1:12.42  325 33.69
          33.69
11.Lewis HAYES15Erith & Dist 1:12.65  322 31.52
          31.52
12.James BARLOW15Sevenoaks 1:12.75  321 32.42
          32.42
13.Nathan BUTTERWORTH15Erith & Dist 1:14.23  302 34.03
          34.03
14.Kevin HUANG15Beckenham 1:14.68  296 33.35
          33.35
15.Joseph KIBBLEWHITE15Beckenham 1:15.02  292 32.01
          32.01
16.Rahul SHRESTHA15Gwich Royals 1:15.12  291 32.17
          32.17

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Michael GUNNING22Beckenham 56.39  689 26.28
          26.28
2.Luke GUNNING19Beckenham 56.92  670 27.09
          27.09
3.Simon NEWTON17RTW Monson 58.23  626 26.97
          26.97
4.Michael JACOBS17Sevenoaks 58.93  604 26.75
          26.75
5.Jamie O'CONNOR17Thanet Swim 59.15  597 28.03
          28.03
6.Theo HASLAM18Bromley 59.19  596 26.95
          26.95
7.Max JAMESON16Thanet Swim 59.87  576 28.31
          28.31
8.Kahoru HARAZAWA19Beckenham101:00.54  557 27.69
          27.69
9.Connor LOWRY19Thanet Swim 1:01.41  533 28.36
          28.36
10.Thomas SLATER19Co Cant'bury 1:01.42  533 28.61
          28.61
11.Harry MEWS19Sevenoaks 1:01.48  532 28.54
          28.54
12.Edward MORIARTY20Beckenham 1:02.30  511 28.19
          28.19
13.Thomas WILLETTS17Maidstone 1:02.52  506 29.05
          29.05
14.Chris CHENG19Sevenoaks 1:02.71  501 28.86
          28.86
15.Michael FOSTER17Saxon Crown 1:02.79  499 29.48
          29.48
16.Max KELLY-GEE18Black Lion 1:02.99  494 28.92
          28.92
17.Samuel CRABTREE17Thanet Swim 1:03.43  484 29.06
          29.06
18.Joseph DOBB16Bromley 1:03.90  473 29.50
          29.50
19.Joshua CRUZ16RTW Monson 1:03.98  472 29.78
          29.78
20.Edward SMITH18Dover Life 1:03.99  471 28.94
          28.94
21.Levi ATWELL16Shepway SC 1:04.00  471 29.16
          29.16
22.George GOMERSALL18Maidstone 1:04.14  468 30.07
          30.07
23.Rhys SINGLETON18Beckenham 1:04.65  457 28.75
          28.75
24.Luca LOMBARDI17Dartford 1:04.78  454 29.24
          29.24
25.Callum BROPHY18Sevenoaks 1:04.86  453 29.47
          29.47
26.Ryan THROWER17Gravesend 1:04.87  452 30.42
          30.42
26.Lukas ANTANAVICIUS18Beckenham 1:04.87  452 29.71
          29.71
28.James BEELE18RTW Monson 1:05.14  447 31.59
          31.59
28.Harry MINCHELLA18Beckenham 1:05.14  447 28.83
          28.83
30.Jordan ATTIS21Co Rochester 1:05.20  446 29.49
          29.49
31.Matthew ROGERS16Bromley 1:05.40  442 29.80
          29.80
32.Nicholas ROWE27Larkfield 1:05.44  441 29.89
          29.89
33.Finn SLATTERY17Beckenham 1:05.45  441 29.63
          29.63
34.Felix HASLAM16Bromley 1:05.66  436 29.63
          29.63
35.Joshua BEDFORD-EATWELL17Sevenoaks 1:05.88  432 29.47
          29.47
36.Alec LEWIS18Black Lion 1:06.12  427 29.94
          29.94
37.Tommy LEWIS17Saxon Crown 1:06.23  425 30.68
          30.68
38.Benjamin TRITTON16Maidstone 1:07.24  406 31.36
          31.36
39.Sam WOOLFENDEN16Bexley 1:07.51  401 31.53
          31.53
40.George HILLS16Erith & Dist 1:07.56  400 30.41
          30.41
41.Kwende BLAIR-FORD20Bromley 1:07.86  395 30.72
          30.72
42.Myles ELLIS17Erith & Dist 1:07.88  395 29.06
          29.06
43.Joshua BUNGAY16Shepway SC 1:07.97  393 30.88
          30.88
44.Daniel WESLEY19Erith & Dist 1:08.57  383 30.83
          30.83
45.Finn WOOD16Shepway SC 1:09.62  366 29.88
          29.88
46.Luke BROWN16Gwich Royals 1:10.92  346 31.81
          31.81
47.Michael JIAN16Saxon Crown 1:13.28  314 31.95
          31.95
48.Billy BIRCHMORE20Orpington OJ141:19.83  243 34.67
          34.67
 Alexander IRELAND16Bromley DQ ST 1L     

Disqualification Codes

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameAaDClubCatTime  BDPoints 50
1.Kahoru HARAZAWA19Beckenham101:00.54  791 27.69
          27.69
2.Billy BIRCHMORE20Orpington OJ141:19.83  403 34.67
          34.67

Disqualification Codes

UP