Girls Open 200m Butterfly - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Halle BROUGHTON10Thanet Swim 2:51.52  349 35.761:17.062:03.22
2.Alicia CORVER10Bromley 2:56.52  320 38.861:24.052:13.13
3.Annabel WILSON10Beckenham 2:59.43  305 39.201:24.452:12.81
4.Piper RIDLEY-PARISH10Co Cant'bury 3:09.77  257 -1:30.572:22.99
5.Holly BOTT10Ashford Town 3:12.78  245 39.771:28.732:24.81
6.Stephanie PANTELI10Thanet Swim 3:14.34  240 43.111:32.432:22.81
7.Emily DAVIS10Bexley 3:14.76  238 38.921:27.852:22.36
8.Eliza POWELL10Bromley 3:20.53  218 41.741:34.032:27.94

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Jordan ROGERS-MILLS11Dover Life 2:49.93  359 36.201:17.952:03.34
2.Maria EVANS11Thanet Swim 2:52.98  340 37.341:21.032:06.85
3.Rose COMPTON11Sevenoaks 2:57.63  314 37.311:23.952:12.14
4.Nicole PALMER-JONES11Thanet Swim 2:58.79  308 38.121:24.292:12.78
5.Annabel SMITH11Bromley 3:01.01  297 39.361:25.972:13.46
6.Tamzin MYBURGH11Black Lion 3:01.67  293 36.471:22.172:12.06
7.Lydia MITCHELL11Beckenham 3:05.65  275 40.031:26.242:15.92
8.Georgina BAXTER-SMITH11Sevenoaks 3:05.85  274 39.331:26.972:16.48
9.Yin-Fang JIAN11Saxon Crown 3:06.79  270 36.461:23.232:16.02
10.Katie MACRAE11Thanet Swim 3:07.13  268 38.801:25.412:16.26
 Tamryn VAN SELM11Bromley DQ SL 5L       

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Tiegan CHILD12Beckenham 2:37.50  450 33.271:12.071:54.33
2.Olivia MILES12Thanet Swim 2:38.51  442 36.491:17.031:57.83
3.Hannah O'FLYNN12Bromley 2:49.84  359 35.991:17.272:04.73
4.Lauren ASEKOME12Maidstone 2:50.47  355 37.471:21.252:08.27
5.Lauren BENSON12Co Cant'bury 2:50.60  354 35.881:19.152:07.43
6.Madeleine BURTON12RTW Monson 2:50.97  352 35.061:17.592:04.90
7.Ellie VOWELL12Sevenoaks 2:51.23  350 35.801:20.192:06.72
8.Lily LAMBERT12Shepway SC 2:52.44  343 38.261:21.692:07.21
9.Clara GILL-PRATT12Co Cant'bury 2:53.29  338 35.791:19.492:07.70
10.Lily JEWELL12Thanet Swim 2:54.48  331 37.521:24.122:10.33
11.Mae CHANDLER12Beckenham 3:00.00  302 39.311:25.592:13.70
12.Francesca WHITING12Sevenoaks 3:00.15  301 37.431:23.432:13.54
13.Amie HAWKINS12Bexley 3:00.46  299 37.741:24.292:12.18
14.Matilda JARVIS12Gwich Royals 3:00.90  297 37.961:25.522:14.31
15.Ellie WALLER12Black Lion 3:03.82  283 38.091:23.302:13.52
16.Bethany HOOK12Sevenoaks 3:05.19  277 39.221:26.492:16.63
17.Ashleigh MENNISS12Dover Life 3:09.45  259 40.731:27.992:18.73
18.Lara-Louise GOUGH12Maidstone 3:15.34  236 39.851:30.542:24.28

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Daisy ANDERSON13Sevenoaks 2:26.95  555 31.661:08.861:48.36
2.Maisie MACARTNEY13Thanet Swim 2:30.74  514 32.841:12.071:52.01
3.Lauren BRADDON13Beckenham 2:32.63  495 32.151:09.841:50.92
4.Robyn MOON13Thanet Swim 2:33.23  489 33.571:12.281:52.49
5.Natasha HAMILTON-WALKE13Sevenoaks 2:47.11  377 35.611:18.602:03.40
6.Brooke PITT13Beckenham 2:49.17  363 36.881:19.522:03.13
7.Anna CVJETAN13Orpington OJ 2:49.68  360 34.111:16.352:02.68
8.Hope PAICE13Maidstone 2:55.20  327 36.251:19.802:09.20
9.Helen SMITH13Dover Life 2:59.96  302 36.541:21.792:12.05
 Mia BURNS13RTW Monson DQ SA 7L       
 Erin HUMPHREYS13RTW Monson DQ SL 4L       

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Elloise CLEMENTS14Thanet Swim 2:28.89  533 32.581:10.181:49.54
2.Ninah STRYDOM14Sevenoaks 2:32.55  496 32.161:10.941:50.99
3.Jessica REECE14Beckenham 2:39.56  433 35.081:14.701:57.00
4.Aimee SWAISLAND14Maidstone 2:43.92  400 34.721:14.801:58.78
5.Kate GRANT14Beckenham 2:45.50  388 34.451:15.171:59.13
6.Margo KOETS14Co Cant'bury 2:49.79  359 36.801:19.392:04.51
 Ruby WATERS14Beckenham DQ SA 1L       
 Katja BIGGS14Beckenham DQ SA 6L       

Disqualification Codes

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Anna BROOMFIELD15Black Lion 2:25.67  569 30.731:06.191:45.31
2.Isabella WOODS15Sevenoaks 2:26.05  565 31.331:07.791:45.65
3.Hannah DENNY15Thanet Swim 2:30.09  521 30.691:07.121:47.12
4.Charlotte HOOK15Sevenoaks 2:36.39  460 33.451:13.201:54.57
5.Laura KERR15Saxon Crown 2:36.42  460 34.451:13.241:56.08
6.Charlotte SCHOLES15RTW Monson 2:37.20  453 33.441:11.951:52.94
7.Katie NAPIER15Orpington OJ 2:41.22  420 34.241:15.241:57.92
8.Niamh MARTIN15Bexley 2:42.76  408 33.901:15.351:59.66

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Kate RIDLEY16Orpington OJ 2:38.49  442 33.521:12.961:55.66
2.Chloe GAMBRILL16Herne Bay 2:40.83  423 34.321:14.031:56.10

16 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Anna BROOMFIELD15Black Lion 2:25.67  569 30.731:06.191:45.31
2.Isabella WOODS15Sevenoaks 2:26.05  565 31.331:07.791:45.65
3.Daisy ANDERSON13Sevenoaks 2:26.95  555 31.661:08.861:48.36
4.Elloise CLEMENTS14Thanet Swim 2:28.89  533 32.581:10.181:49.54
5.Hannah DENNY15Thanet Swim 2:30.09  521 30.691:07.121:47.12
6.Maisie MACARTNEY13Thanet Swim 2:30.74  514 32.841:12.071:52.01
7.Ninah STRYDOM14Sevenoaks 2:32.55  496 32.161:10.941:50.99
8.Lauren BRADDON13Beckenham 2:32.63  495 32.151:09.841:50.92
9.Robyn MOON13Thanet Swim 2:33.23  489 33.571:12.281:52.49
10.Charlotte HOOK15Sevenoaks 2:36.39  460 33.451:13.201:54.57
11.Laura KERR15Saxon Crown 2:36.42  460 34.451:13.241:56.08
12.Charlotte SCHOLES15RTW Monson 2:37.20  453 33.441:11.951:52.94
13.Tiegan CHILD12Beckenham 2:37.50  450 33.271:12.071:54.33
14.Kate RIDLEY16Orpington OJ 2:38.49  442 33.521:12.961:55.66
15.Olivia MILES12Thanet Swim 2:38.51  442 36.491:17.031:57.83
16.Jessica REECE14Beckenham 2:39.56  433 35.081:14.701:57.00
17.Chloe GAMBRILL16Herne Bay 2:40.83  423 34.321:14.031:56.10
18.Katie NAPIER15Orpington OJ 2:41.22  420 34.241:15.241:57.92
19.Niamh MARTIN15Bexley 2:42.76  408 33.901:15.351:59.66
20.Aimee SWAISLAND14Maidstone 2:43.92  400 34.721:14.801:58.78
21.Kate GRANT14Beckenham 2:45.50  388 34.451:15.171:59.13
22.Natasha HAMILTON-WALKE13Sevenoaks 2:47.11  377 35.611:18.602:03.40
23.Brooke PITT13Beckenham 2:49.17  363 36.881:19.522:03.13
24.Anna CVJETAN13Orpington OJ 2:49.68  360 34.111:16.352:02.68
25.Margo KOETS14Co Cant'bury 2:49.79  359 36.801:19.392:04.51
26.Hannah O'FLYNN12Bromley 2:49.84  359 35.991:17.272:04.73
27.Jordan ROGERS-MILLS11Dover Life 2:49.93  359 36.201:17.952:03.34
28.Lauren ASEKOME12Maidstone 2:50.47  355 37.471:21.252:08.27
29.Lauren BENSON12Co Cant'bury 2:50.60  354 35.881:19.152:07.43
30.Madeleine BURTON12RTW Monson 2:50.97  352 35.061:17.592:04.90
31.Ellie VOWELL12Sevenoaks 2:51.23  350 35.801:20.192:06.72
32.Halle BROUGHTON10Thanet Swim 2:51.52  349 35.761:17.062:03.22
33.Lily LAMBERT12Shepway SC 2:52.44  343 38.261:21.692:07.21
34.Maria EVANS11Thanet Swim 2:52.98  340 37.341:21.032:06.85
35.Clara GILL-PRATT12Co Cant'bury 2:53.29  338 35.791:19.492:07.70
36.Lily JEWELL12Thanet Swim 2:54.48  331 37.521:24.122:10.33
37.Hope PAICE13Maidstone 2:55.20  327 36.251:19.802:09.20
38.Alicia CORVER10Bromley 2:56.52  320 38.861:24.052:13.13
39.Rose COMPTON11Sevenoaks 2:57.63  314 37.311:23.952:12.14
40.Nicole PALMER-JONES11Thanet Swim 2:58.79  308 38.121:24.292:12.78
41.Annabel WILSON10Beckenham 2:59.43  305 39.201:24.452:12.81
42.Helen SMITH13Dover Life 2:59.96  302 36.541:21.792:12.05
43.Mae CHANDLER12Beckenham 3:00.00  302 39.311:25.592:13.70
44.Francesca WHITING12Sevenoaks 3:00.15  301 37.431:23.432:13.54
45.Amie HAWKINS12Bexley 3:00.46  299 37.741:24.292:12.18
46.Matilda JARVIS12Gwich Royals 3:00.90  297 37.961:25.522:14.31
47.Annabel SMITH11Bromley 3:01.01  297 39.361:25.972:13.46
48.Tamzin MYBURGH11Black Lion 3:01.67  293 36.471:22.172:12.06
49.Ellie WALLER12Black Lion 3:03.82  283 38.091:23.302:13.52
50.Bethany HOOK12Sevenoaks 3:05.19  277 39.221:26.492:16.63
51.Lydia MITCHELL11Beckenham 3:05.65  275 40.031:26.242:15.92
52.Georgina BAXTER-SMITH11Sevenoaks 3:05.85  274 39.331:26.972:16.48
53.Yin-Fang JIAN11Saxon Crown 3:06.79  270 36.461:23.232:16.02
54.Katie MACRAE11Thanet Swim 3:07.13  268 38.801:25.412:16.26
55.Ashleigh MENNISS12Dover Life 3:09.45  259 40.731:27.992:18.73
56.Piper RIDLEY-PARISH10Co Cant'bury 3:09.77  257 -1:30.572:22.99
57.Holly BOTT10Ashford Town 3:12.78  245 39.771:28.732:24.81
58.Stephanie PANTELI10Thanet Swim 3:14.34  240 43.111:32.432:22.81
59.Emily DAVIS10Bexley 3:14.76  238 38.921:27.852:22.36
60.Lara-Louise GOUGH12Maidstone 3:15.34  236 39.851:30.542:24.28
61.Eliza POWELL10Bromley 3:20.53  218 41.741:34.032:27.94
 Ruby WATERS14Beckenham DQ SA 1L       
 Katja BIGGS14Beckenham DQ SA 6L       
 Mia BURNS13RTW Monson DQ SA 7L       
 Erin HUMPHREYS13RTW Monson DQ SL 4L       
 Tamryn VAN SELM11Bromley DQ SL 5L       

Disqualification Codes

17/18 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Natasha SINHA18Beckenham 2:19.14  654 30.401:05.001:41.43
2.Annabel KEPPEL-PALMER17Sevenoaks 2:25.58  571 31.861:08.471:46.54
3.Alice LATHAM18Thanet Swim 2:34.13  481 33.481:11.031:52.17
4.Ellen SCHOLES17Bromley 2:40.19  428 33.791:12.701:55.64
5.Sadie MILTON17Dover Life 2:44.29  397 33.791:13.861:57.40
6.Lucy BOOTH18Maidstone 2:44.87  393 35.921:17.522:00.17

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Natasha SINHA18Beckenham 2:19.14  654 30.401:05.001:41.43
2.Annabel KEPPEL-PALMER17Sevenoaks 2:25.58  571 31.861:08.471:46.54
3.Anna BROOMFIELD15Black Lion 2:25.67  569 30.731:06.191:45.31
4.Isabella WOODS15Sevenoaks 2:26.05  565 31.331:07.791:45.65
5.Daisy ANDERSON13Sevenoaks 2:26.95  555 31.661:08.861:48.36
6.Elloise CLEMENTS14Thanet Swim 2:28.89  533 32.581:10.181:49.54
7.Hannah DENNY15Thanet Swim 2:30.09  521 30.691:07.121:47.12
8.Maisie MACARTNEY13Thanet Swim 2:30.74  514 32.841:12.071:52.01
9.Ninah STRYDOM14Sevenoaks 2:32.55  496 32.161:10.941:50.99
10.Lauren BRADDON13Beckenham 2:32.63  495 32.151:09.841:50.92
11.Robyn MOON13Thanet Swim 2:33.23  489 33.571:12.281:52.49
12.Alice LATHAM18Thanet Swim 2:34.13  481 33.481:11.031:52.17
13.Olivia HANDLEY19Beckenham 2:36.34  461 33.031:10.921:52.60
14.Charlotte HOOK15Sevenoaks 2:36.39  460 33.451:13.201:54.57
15.Laura KERR15Saxon Crown 2:36.42  460 34.451:13.241:56.08
16.Charlotte SCHOLES15RTW Monson 2:37.20  453 33.441:11.951:52.94
17.Tiegan CHILD12Beckenham 2:37.50  450 33.271:12.071:54.33
18.Kate RIDLEY16Orpington OJ 2:38.49  442 33.521:12.961:55.66
19.Olivia MILES12Thanet Swim 2:38.51  442 36.491:17.031:57.83
20.Jessica REECE14Beckenham 2:39.56  433 35.081:14.701:57.00
21.Ellen SCHOLES17Bromley 2:40.19  428 33.791:12.701:55.64
22.Chloe GAMBRILL16Herne Bay 2:40.83  423 34.321:14.031:56.10
23.Katie NAPIER15Orpington OJ 2:41.22  420 34.241:15.241:57.92
24.Niamh MARTIN15Bexley 2:42.76  408 33.901:15.351:59.66
25.Aimee SWAISLAND14Maidstone 2:43.92  400 34.721:14.801:58.78
26.Sadie MILTON17Dover Life 2:44.29  397 33.791:13.861:57.40
27.Lucy BOOTH18Maidstone 2:44.87  393 35.921:17.522:00.17
28.Kate GRANT14Beckenham 2:45.50  388 34.451:15.171:59.13
29.Natasha HAMILTON-WALKE13Sevenoaks 2:47.11  377 35.611:18.602:03.40
30.Brooke PITT13Beckenham 2:49.17  363 36.881:19.522:03.13
31.Anna CVJETAN13Orpington OJ 2:49.68  360 34.111:16.352:02.68
32.Margo KOETS14Co Cant'bury 2:49.79  359 36.801:19.392:04.51
33.Hannah O'FLYNN12Bromley 2:49.84  359 35.991:17.272:04.73
34.Jordan ROGERS-MILLS11Dover Life 2:49.93  359 36.201:17.952:03.34
35.Lauren ASEKOME12Maidstone 2:50.47  355 37.471:21.252:08.27
36.Lauren BENSON12Co Cant'bury 2:50.60  354 35.881:19.152:07.43
37.Madeleine BURTON12RTW Monson 2:50.97  352 35.061:17.592:04.90
38.Ellie VOWELL12Sevenoaks 2:51.23  350 35.801:20.192:06.72
39.Halle BROUGHTON10Thanet Swim 2:51.52  349 35.761:17.062:03.22
40.Lily LAMBERT12Shepway SC 2:52.44  343 38.261:21.692:07.21
41.Maria EVANS11Thanet Swim 2:52.98  340 37.341:21.032:06.85
42.Clara GILL-PRATT12Co Cant'bury 2:53.29  338 35.791:19.492:07.70
43.Lily JEWELL12Thanet Swim 2:54.48  331 37.521:24.122:10.33
44.Hope PAICE13Maidstone 2:55.20  327 36.251:19.802:09.20
45.Alicia CORVER10Bromley 2:56.52  320 38.861:24.052:13.13
46.Rose COMPTON11Sevenoaks 2:57.63  314 37.311:23.952:12.14
47.Nicole PALMER-JONES11Thanet Swim 2:58.79  308 38.121:24.292:12.78
48.Annabel WILSON10Beckenham 2:59.43  305 39.201:24.452:12.81
49.Helen SMITH13Dover Life 2:59.96  302 36.541:21.792:12.05
50.Mae CHANDLER12Beckenham 3:00.00  302 39.311:25.592:13.70
51.Francesca WHITING12Sevenoaks 3:00.15  301 37.431:23.432:13.54
52.Amie HAWKINS12Bexley 3:00.46  299 37.741:24.292:12.18
53.Matilda JARVIS12Gwich Royals 3:00.90  297 37.961:25.522:14.31
54.Annabel SMITH11Bromley 3:01.01  297 39.361:25.972:13.46
55.Tamzin MYBURGH11Black Lion 3:01.67  293 36.471:22.172:12.06
56.Ellie WALLER12Black Lion 3:03.82  283 38.091:23.302:13.52
57.Bethany HOOK12Sevenoaks 3:05.19  277 39.221:26.492:16.63
58.Lydia MITCHELL11Beckenham 3:05.65  275 40.031:26.242:15.92
59.Georgina BAXTER-SMITH11Sevenoaks 3:05.85  274 39.331:26.972:16.48
60.Yin-Fang JIAN11Saxon Crown 3:06.79  270 36.461:23.232:16.02
61.Katie MACRAE11Thanet Swim 3:07.13  268 38.801:25.412:16.26
62.Ashleigh MENNISS12Dover Life 3:09.45  259 40.731:27.992:18.73
63.Piper RIDLEY-PARISH10Co Cant'bury 3:09.77  257 -1:30.572:22.99
64.Holly BOTT10Ashford Town 3:12.78  245 39.771:28.732:24.81
65.Stephanie PANTELI10Thanet Swim 3:14.34  240 43.111:32.432:22.81
66.Emily DAVIS10Bexley 3:14.76  238 38.921:27.852:22.36
67.Lara-Louise GOUGH12Maidstone 3:15.34  236 39.851:30.542:24.28
68.Eliza POWELL10Bromley 3:20.53  218 41.741:34.032:27.94
 Ruby WATERS14Beckenham DQ SA 1L       
 Katja BIGGS14Beckenham DQ SA 6L       
 Mia BURNS13RTW Monson DQ SA 7L       
 Erin HUMPHREYS13RTW Monson DQ SL 4L       
 Tamryn VAN SELM11Bromley DQ SL 5L       

Disqualification Codes

UP