Mens MC 200m Freestyle - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.David LANGLEY9Bexley 2:37.01  253 35.981:17.001:58.03
2.Noah ENTICKNAP9White Oak 2:41.32  233 36.951:18.802:00.15
3.William REEVES9Thanet Swim 2:49.77  200 39.451:23.822:07.95
4.Scott STRANGE9Ashford Town 2:51.95  193 40.641:25.272:09.51
5.James SPROSTON9Erith & Dist 2:51.96  192 38.271:23.432:09.92
6.Seb HILLSDON9RTW Monson 2:53.96  186 39.611:24.792:12.03
7.Max FORDYCE9Faversham 2:54.14  185 39.701:23.412:10.58
8.William FITZPATRICK9Beachfield 3:06.11  152 41.691:28.152:17.69

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Maximus PARPWORTH10Thanet Swim 2:26.60  311 33.401:11.811:50.52
2.Conor WRIGHT10Thanet Swim 2:31.15  284 33.721:12.511:53.15
3.Harvey MAUNDERS10Erith & Dist 2:32.55  276 35.551:15.101:54.93
4.Edward PAULING10Beckenham 2:33.27  272 34.291:13.731:54.30
5.Edward SELLAR10Orpington OJ 2:34.55  265 36.151:15.401:55.56
6.Toby COOK10Thanet Swim 2:35.79  259 35.651:16.081:57.49
7.David ALLEN10Black Lion 2:36.92  253 36.681:17.541:58.64
8.Daniel WILDING10Erith & Dist 2:39.72  240 35.871:16.941:59.36
9.Daniel BRICE10Tonbridge 2:41.04  234 36.351:18.682:02.04
10.Samuel JACK10Co Cant'bury 2:41.82  231 38.041:19.672:02.21
11.Max ROGERS10Thanet Swim 2:45.57  216 37.311:20.172:04.67

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Oscar MILES11Thanet Swim 2:22.86  336 33.241:10.001:47.27
2.Kody BRADBURY11RTW Monson 2:24.03  328 32.361:09.341:47.05
3.Jack BILLINGS11Bromley 2:24.90  322 33.161:10.151:48.36
4.Jerry SYKES11Thanet Swim 2:26.17  314 33.841:12.241:50.67
5.Ali SETTERFIELD11Thanet Swim 2:27.13  308 34.161:11.821:50.29
6.Liam PEARSHOUSE11Thanet Swim 2:27.22  307 35.601:13.891:51.41
7.Edward ESTCOURT11Ashford Town 2:27.44  306 32.701:09.651:48.36
8.Callum BARONTI11Orpington OJ 2:28.19  301 34.841:12.641:51.97
9.Marcus MCSPADDEN11Beckenham 2:28.72  298 34.751:12.701:51.45
10.Finlay KEYWORTH11Thanet Swim 2:29.65  292 35.191:12.801:52.20
11.Justin STROVER11Orpington OJ 2:29.78  292 34.611:13.221:52.23
12.William BOOTH11Sevenoaks 2:30.13  289 34.531:12.701:51.66
13.Charley LANGFORD11Herne Bay 2:30.64  287 34.331:13.351:52.48
14.Joshua SOLLY11Dartford 2:32.40  277 34.651:14.111:53.36
15.Joshua CRABTREE11Thanet Swim 2:41.12  234 37.411:19.212:01.36
 Edison HAMMOND11Sevenoaks DNC       

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Nathaniel RODRIGUES12Sevenoaks 2:10.53  441 29.301:02.271:36.55
2.Kieran DALE12Thanet Swim 2:11.89  427 30.151:03.651:38.16
3.Finlay MAXWELL12Beckenham 2:16.16  388 31.111:05.951:40.92
4.Joseph RUSSELL12Co Cant'bury 2:17.20  379 32.601:07.611:43.49
5.Thomas LEMAN12RTW Monson 2:17.41  378 31.131:06.231:42.28
6.Ellis STANHOPE12Maidstone 2:17.51  377 31.851:06.751:43.18
7.Oscar PARRICK12Co Cant'bury 2:18.84  366 31.851:07.341:44.08
8.Scott COVENTRY12Sevenoaks 2:19.61  360 31.611:06.731:44.19
9.Thomas KING12Thanet Swim 2:20.77  351 31.661:08.351:45.82
10.Cian BETHEL12Black Lion 2:21.65  345 32.591:08.921:46.50
11.Adam MILES12Herne Bay 2:22.15  341 33.541:09.821:46.45
12.Evgueni PEYTCHEV12Bromley 2:22.84  336 31.551:08.001:45.70
13.Andrew ROWLAND12Beckenham 2:23.98  328 33.481:10.911:48.34
14.Brett BAKER12Bexley 2:26.87  309 33.931:11.461:49.59
15.James DICK12Maidstone 2:30.07  290 34.591:12.791:51.21
 Kenz HILTON12Gwich Royals DNC       

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Lee SHEPHERD13Dover Life 2:05.64  494 29.571:01.161:33.68
2.Alexander BOYD13Thanet Swim 2:06.12  489 29.421:01.471:34.03
3.Taine CARRICK13Thanet Swim 2:13.01  416 30.531:04.561:38.99
4.Thomas WILTON13Co Cant'bury 2:13.19  415 30.701:04.701:39.59
5.Luke DOUGLAS13Saxon Crown 2:13.41  413 29.931:03.541:39.15
6.Christopher LEE13Sevenoaks 2:13.73  410 30.221:03.671:38.73
7.Timothy LEBERL13Beckenham 2:13.78  409 30.471:04.431:39.18
8.George TYLER13Sevenoaks 2:13.81  409 30.221:04.511:40.14
9.Andre STRYDOM13Sevenoaks 2:15.93  390 30.521:04.751:40.45
10.Zack ROTHMAN13Herne Bay 2:17.95  373 31.401:06.591:42.83
11.Oscar KEYWORTH13Thanet Swim 2:18.00  373 31.861:06.461:42.77
12.Jamie CAREY13Maidstone 2:21.48  346 32.601:08.871:46.61

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Max JAMESON14Thanet Swim 2:02.94  528 28.2059.621:31.26
2.Joseph DOBB14Bromley 2:03.02  527 28.1259.181:31.39
3.Joshua LEWIS14Thanet Swim 2:03.10  526 28.1059.191:31.76
4.Matthew ROGERS14Bromley 2:06.06  489 28.361:00.011:33.14
5.Benjamin STROVER14Orpington OJ 2:08.16  466 28.461:01.111:34.84
6.Thomas HELLEWELL14Gwich Royals 2:08.38  463 29.211:01.671:35.62
7.Jamie REGAN14Beckenham 2:08.49  462 29.091:01.981:36.20
8.Sebastian STEWART14Sevenoaks 2:08.51  462 28.591:00.671:34.38
9.Alexander IRELAND14Bromley 2:08.65  460 29.421:01.621:35.19
10.Levi ATWELL14Shepway SC 2:09.50  451 28.291:00.931:35.90
11.Richard CARR14Black Lion 2:10.01  446 28.011:00.411:35.34
12.Jack BAKER14Thanet Swim 2:10.93  437 29.871:03.361:37.14
13.Felix HASLAM14Bromley 2:11.84  428 28.061:01.101:36.65
14.George HILLS14Erith & Dist 2:12.13  425 31.131:04.911:38.50
15.Luke BROWN14Gwich Royals 2:12.33  423 29.441:03.481:38.38
16.Finn WOOD14Shepway SC 2:12.80  418 30.071:03.851:39.05
17.Benjamin TRITTON14Maidstone 2:13.39  413 30.201:05.141:40.89
18.Sammy WOODHEAD14Beckenham 2:13.84  409 29.951:02.991:37.82
19.Tomas TRAUPYS14Erith & Dist 2:14.89  399 29.901:04.171:39.60
20.Saul OWEN14Shepway SC 2:15.28  396 30.201:04.801:40.42
21.Ben FITZSIMONS14Tonbridge 2:15.53  394 30.121:04.641:41.04
22.Joshua MARTIN14Orpington OJ 2:16.30  387 30.531:04.791:40.13
23.Oliver ATKINSON14Dartford 2:18.73  367 30.131:05.031:41.88
 Oliver DURRANT14Beachfield DQ ST 1L       

Disqualification Codes

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Jamie O'CONNOR15Thanet Swim 1:53.93  663 26.6655.411:24.42
2.Michael JACOBS15Sevenoaks 1:56.49  620 25.1453.711:25.38
3.Simon NEWTON15RTW Monson 1:57.88  599 27.2156.861:27.24
4.Michael FOSTER15Saxon Crown 2:01.40  548 27.4057.661:29.73
5.Michael DAVIDSON15Sevenoaks 2:01.96  540 28.6059.911:32.10
6.Oscar MACARTNEY15Thanet Swim 2:02.69  531 28.291:00.001:31.79
7.Henry MAXWELL15Beckenham 2:03.65  519 28.261:00.231:32.28
8.Dylan CHILD15Bexley 2:05.19  500 28.631:00.551:33.47
9.Joshua BEDFORD-EATWELL15Sevenoaks 2:05.99  490 27.2158.911:32.64
10.Thomas WILLETTS15Maidstone 2:06.04  490 28.881:00.801:33.84
11.James CASTLE15Black Lion 2:06.64  483 28.841:01.091:34.38
12.James WILTON15Co Cant'bury 2:07.02  478 29.331:01.621:34.58
13.Andrey BRIGHTWELL15Gravesend 2:07.60  472 29.371:00.691:33.40
14.George CASEY15Co Cant'bury 2:07.82  469 28.881:01.771:35.57
15.Ryan THROWER15Gravesend 2:08.01  467 29.431:01.861:35.42
16.Joseph LOZADA15Saxon Crown 2:09.29  454 28.511:01.361:35.94
17.Sam WOOLFENDEN15Bexley 2:09.82  448 29.661:02.391:36.17
18.Joshua BUNGAY15Shepway SC 2:09.91  447 29.611:02.691:36.90
19.Luca LOMBARDI15Dartford 2:10.16  444 29.651:02.321:36.17
20.Thomas COVENEY15Sevenoaks 2:10.38  442 29.491:02.841:37.96
21.Nathaniel AMOS15Saxon Crown 2:10.54  441 29.131:01.771:35.83
22.David WILSON15Sevenoaks 2:10.76  438 29.621:02.881:37.65
23.Tommy LEWIS15Saxon Crown 2:12.42  422 29.661:03.011:38.20
24.Joseph BAILEY15Dover Life 2:13.72  410 30.851:05.031:39.87
25.James VICK15Erith & Dist 2:13.79  409 30.281:04.191:39.17

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Theo HASLAM16Bromley 1:58.25  593 25.9454.891:26.15
2.George HINTON16RTW Monson 2:01.11  552 26.1756.001:28.05
3.Lukas ANTANAVICIUS16Beckenham 2:02.20  537 27.0856.741:29.34
4.Kallum MORRIS16Black Lion 2:02.82  529 28.3759.571:31.47
5.Kean LORENTSON16Black Lion 2:03.54  520 27.6758.431:31.14
6.Callum BROPHY16Sevenoaks 2:03.81  517 28.2659.771:31.85
7.Joshua HARRISON16RTW Monson 2:04.31  510 27.7859.031:31.85
8.Kie-Ren LAU16Beckenham 2:06.13  489 29.231:01.671:34.40
9.Benjamin COE16Petts Wood 2:08.36  463 27.8359.701:34.10
10.Luke MELVIN16White Oak 2:09.99  446 29.431:02.071:36.23
11.George GOMERSALL16Maidstone 2:10.23  444 29.361:02.351:36.53
12.Samuel SPRIDDELL16RTW Monson 2:10.47  441 28.0259.831:34.04

16 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Jamie O'CONNOR15Thanet Swim 1:53.93  663 26.6655.411:24.42
2.Michael JACOBS15Sevenoaks 1:56.49  620 25.1453.711:25.38
3.Simon NEWTON15RTW Monson 1:57.88  599 27.2156.861:27.24
4.Theo HASLAM16Bromley 1:58.25  593 25.9454.891:26.15
5.George HINTON16RTW Monson 2:01.11  552 26.1756.001:28.05
6.Michael FOSTER15Saxon Crown 2:01.40  548 27.4057.661:29.73
7.Michael DAVIDSON15Sevenoaks 2:01.96  540 28.6059.911:32.10
8.Lukas ANTANAVICIUS16Beckenham 2:02.20  537 27.0856.741:29.34
9.Oscar MACARTNEY15Thanet Swim 2:02.69  531 28.291:00.001:31.79
10.Kallum MORRIS16Black Lion 2:02.82  529 28.3759.571:31.47
11.Max JAMESON14Thanet Swim 2:02.94  528 28.2059.621:31.26
12.Joseph DOBB14Bromley 2:03.02  527 28.1259.181:31.39
13.Joshua LEWIS14Thanet Swim 2:03.10  526 28.1059.191:31.76
14.Kean LORENTSON16Black Lion 2:03.54  520 27.6758.431:31.14
15.Henry MAXWELL15Beckenham 2:03.65  519 28.261:00.231:32.28
16.Callum BROPHY16Sevenoaks 2:03.81  517 28.2659.771:31.85
17.Joshua HARRISON16RTW Monson 2:04.31  510 27.7859.031:31.85
18.Dylan CHILD15Bexley 2:05.19  500 28.631:00.551:33.47
19.Lee SHEPHERD13Dover Life 2:05.64  494 29.571:01.161:33.68
20.Joshua BEDFORD-EATWELL15Sevenoaks 2:05.99  490 27.2158.911:32.64
21.Thomas WILLETTS15Maidstone 2:06.04  490 28.881:00.801:33.84
22.Matthew ROGERS14Bromley 2:06.06  489 28.361:00.011:33.14
23.Alexander BOYD13Thanet Swim 2:06.12  489 29.421:01.471:34.03
24.Kie-Ren LAU16Beckenham 2:06.13  489 29.231:01.671:34.40
25.James CASTLE15Black Lion 2:06.64  483 28.841:01.091:34.38
26.James WILTON15Co Cant'bury 2:07.02  478 29.331:01.621:34.58
27.Andrey BRIGHTWELL15Gravesend 2:07.60  472 29.371:00.691:33.40
28.George CASEY15Co Cant'bury 2:07.82  469 28.881:01.771:35.57
29.Ryan THROWER15Gravesend 2:08.01  467 29.431:01.861:35.42
30.Benjamin STROVER14Orpington OJ 2:08.16  466 28.461:01.111:34.84
31.Benjamin COE16Petts Wood 2:08.36  463 27.8359.701:34.10
32.Thomas HELLEWELL14Gwich Royals 2:08.38  463 29.211:01.671:35.62
33.Jamie REGAN14Beckenham 2:08.49  462 29.091:01.981:36.20
34.Sebastian STEWART14Sevenoaks 2:08.51  462 28.591:00.671:34.38
35.Alexander IRELAND14Bromley 2:08.65  460 29.421:01.621:35.19
36.Joseph LOZADA15Saxon Crown 2:09.29  454 28.511:01.361:35.94
37.Levi ATWELL14Shepway SC 2:09.50  451 28.291:00.931:35.90
38.Sam WOOLFENDEN15Bexley 2:09.82  448 29.661:02.391:36.17
39.Joshua BUNGAY15Shepway SC 2:09.91  447 29.611:02.691:36.90
40.Luke MELVIN16White Oak 2:09.99  446 29.431:02.071:36.23
41.Richard CARR14Black Lion 2:10.01  446 28.011:00.411:35.34
42.Luca LOMBARDI15Dartford 2:10.16  444 29.651:02.321:36.17
43.George GOMERSALL16Maidstone 2:10.23  444 29.361:02.351:36.53
44.Thomas COVENEY15Sevenoaks 2:10.38  442 29.491:02.841:37.96
45.Samuel SPRIDDELL16RTW Monson 2:10.47  441 28.0259.831:34.04
46.Nathaniel RODRIGUES12Sevenoaks 2:10.53  441 29.301:02.271:36.55
47.Nathaniel AMOS15Saxon Crown 2:10.54  441 29.131:01.771:35.83
48.David WILSON15Sevenoaks 2:10.76  438 29.621:02.881:37.65
49.Jack BAKER14Thanet Swim 2:10.93  437 29.871:03.361:37.14
50.Felix HASLAM14Bromley 2:11.84  428 28.061:01.101:36.65
51.Kieran DALE12Thanet Swim 2:11.89  427 30.151:03.651:38.16
52.George HILLS14Erith & Dist 2:12.13  425 31.131:04.911:38.50
53.Luke BROWN14Gwich Royals 2:12.33  423 29.441:03.481:38.38
54.Tommy LEWIS15Saxon Crown 2:12.42  422 29.661:03.011:38.20
55.Finn WOOD14Shepway SC 2:12.80  418 30.071:03.851:39.05
56.Taine CARRICK13Thanet Swim 2:13.01  416 30.531:04.561:38.99
57.Thomas WILTON13Co Cant'bury 2:13.19  415 30.701:04.701:39.59
58.Benjamin TRITTON14Maidstone 2:13.39  413 30.201:05.141:40.89
59.Luke DOUGLAS13Saxon Crown 2:13.41  413 29.931:03.541:39.15
60.Joseph BAILEY15Dover Life 2:13.72  410 30.851:05.031:39.87
61.Christopher LEE13Sevenoaks 2:13.73  410 30.221:03.671:38.73
62.Timothy LEBERL13Beckenham 2:13.78  409 30.471:04.431:39.18
63.James VICK15Erith & Dist 2:13.79  409 30.281:04.191:39.17
64.George TYLER13Sevenoaks 2:13.81  409 30.221:04.511:40.14
65.Sammy WOODHEAD14Beckenham 2:13.84  409 29.951:02.991:37.82
66.Tomas TRAUPYS14Erith & Dist 2:14.89  399 29.901:04.171:39.60
67.Saul OWEN14Shepway SC 2:15.28  396 30.201:04.801:40.42
68.Ben FITZSIMONS14Tonbridge 2:15.53  394 30.121:04.641:41.04
69.Andre STRYDOM13Sevenoaks 2:15.93  390 30.521:04.751:40.45
70.Finlay MAXWELL12Beckenham 2:16.16  388 31.111:05.951:40.92
71.Joshua MARTIN14Orpington OJ 2:16.30  387 30.531:04.791:40.13
72.Joseph RUSSELL12Co Cant'bury 2:17.20  379 32.601:07.611:43.49
73.Thomas LEMAN12RTW Monson 2:17.41  378 31.131:06.231:42.28
74.Ellis STANHOPE12Maidstone 2:17.51  377 31.851:06.751:43.18
75.Zack ROTHMAN13Herne Bay 2:17.95  373 31.401:06.591:42.83
76.Oscar KEYWORTH13Thanet Swim 2:18.00  373 31.861:06.461:42.77
77.Oliver ATKINSON14Dartford 2:18.73  367 30.131:05.031:41.88
78.Oscar PARRICK12Co Cant'bury 2:18.84  366 31.851:07.341:44.08
79.Scott COVENTRY12Sevenoaks 2:19.61  360 31.611:06.731:44.19
80.Thomas KING12Thanet Swim 2:20.77  351 31.661:08.351:45.82
81.Jamie CAREY13Maidstone 2:21.48  346 32.601:08.871:46.61
82.Cian BETHEL12Black Lion 2:21.65  345 32.591:08.921:46.50
83.Adam MILES12Herne Bay 2:22.15  341 33.541:09.821:46.45
84.Evgueni PEYTCHEV12Bromley 2:22.84  336 31.551:08.001:45.70
85.Oscar MILES11Thanet Swim 2:22.86  336 33.241:10.001:47.27
86.Andrew ROWLAND12Beckenham 2:23.98  328 33.481:10.911:48.34
87.Kody BRADBURY11RTW Monson 2:24.03  328 32.361:09.341:47.05
88.Jack BILLINGS11Bromley 2:24.90  322 33.161:10.151:48.36
89.Jerry SYKES11Thanet Swim 2:26.17  314 33.841:12.241:50.67
90.Maximus PARPWORTH10Thanet Swim 2:26.60  311 33.401:11.811:50.52
91.Brett BAKER12Bexley 2:26.87  309 33.931:11.461:49.59
92.Ali SETTERFIELD11Thanet Swim 2:27.13  308 34.161:11.821:50.29
93.Liam PEARSHOUSE11Thanet Swim 2:27.22  307 35.601:13.891:51.41
94.Edward ESTCOURT11Ashford Town 2:27.44  306 32.701:09.651:48.36
95.Callum BARONTI11Orpington OJ 2:28.19  301 34.841:12.641:51.97
96.Marcus MCSPADDEN11Beckenham 2:28.72  298 34.751:12.701:51.45
97.Finlay KEYWORTH11Thanet Swim 2:29.65  292 35.191:12.801:52.20
98.Justin STROVER11Orpington OJ 2:29.78  292 34.611:13.221:52.23
99.James DICK12Maidstone 2:30.07  290 34.591:12.791:51.21
100.William BOOTH11Sevenoaks 2:30.13  289 34.531:12.701:51.66
101.Charley LANGFORD11Herne Bay 2:30.64  287 34.331:13.351:52.48
102.Conor WRIGHT10Thanet Swim 2:31.15  284 33.721:12.511:53.15
103.Joshua SOLLY11Dartford 2:32.40  277 34.651:14.111:53.36
104.Harvey MAUNDERS10Erith & Dist 2:32.55  276 35.551:15.101:54.93
105.Edward PAULING10Beckenham 2:33.27  272 34.291:13.731:54.30
106.Edward SELLAR10Orpington OJ 2:34.55  265 36.151:15.401:55.56
107.Toby COOK10Thanet Swim 2:35.79  259 35.651:16.081:57.49
108.David ALLEN10Black Lion 2:36.92  253 36.681:17.541:58.64
109.David LANGLEY9Bexley 2:37.01  253 35.981:17.001:58.03
110.Daniel WILDING10Erith & Dist 2:39.72  240 35.871:16.941:59.36
111.Daniel BRICE10Tonbridge 2:41.04  234 36.351:18.682:02.04
112.Joshua CRABTREE11Thanet Swim 2:41.12  234 37.411:19.212:01.36
113.Noah ENTICKNAP9White Oak 2:41.32  233 36.951:18.802:00.15
114.Samuel JACK10Co Cant'bury 2:41.82  231 38.041:19.672:02.21
115.Max ROGERS10Thanet Swim 2:45.57  216 37.311:20.172:04.67
116.William REEVES9Thanet Swim 2:49.77  200 39.451:23.822:07.95
117.Scott STRANGE9Ashford Town 2:51.95  193 40.641:25.272:09.51
118.James SPROSTON9Erith & Dist 2:51.96  192 38.271:23.432:09.92
119.Seb HILLSDON9RTW Monson 2:53.96  186 39.611:24.792:12.03
120.Max FORDYCE9Faversham 2:54.14  185 39.701:23.412:10.58
121.William FITZPATRICK9Beachfield 3:06.11  152 41.691:28.152:17.69
 Edison HAMMOND11Sevenoaks DNC       
 Kenz HILTON12Gwich Royals DNC       
 Oliver DURRANT14Beachfield DQ ST 1L       

Disqualification Codes

17/18 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Kyriacos PAPA-ADAMS18Thanet Swim 1:53.29  674 26.7355.501:25.13
2.Ben EVANS17Thanet Swim 1:56.83  615 27.0456.521:26.78
3.Harold PEARSON17Beckenham 1:57.28  608 26.6456.051:26.84
4.Joseph GASTER17Sevenoaks 1:58.75  585 27.0556.741:28.18
5.Thomas SLATER17Co Cant'bury 1:59.22  579 27.4357.221:28.24
6.Luke GUNNING17Beckenham 1:59.33  577 27.1156.911:27.79
7.Connor LOWRY17Sevenoaks 2:01.47  547 27.1857.521:29.23
8.Harry MEWS17Sevenoaks 2:02.14  538 27.8358.101:30.33
9.Hamish WYATT18Sevenoaks 2:02.78  530 28.0458.381:30.46
10.Cameron BUTLER17Bromley 2:06.13  489 28.161:00.071:32.80
11.Joseph SHAILER17KingsSchCant 2:07.02  478 28.441:00.701:34.01
12.Edward MORIARTY18Beckenham 2:08.63  461 29.311:02.061:36.38

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Kyriacos PAPA-ADAMS18Thanet Swim 1:53.29  674 26.7355.501:25.13
2.Jamie O'CONNOR15Thanet Swim 1:53.93  663 26.6655.411:24.42
3.Michael JACOBS15Sevenoaks 1:56.49  620 25.1453.711:25.38
4.Ben EVANS17Thanet Swim 1:56.83  615 27.0456.521:26.78
5.Harold PEARSON17Beckenham 1:57.28  608 26.6456.051:26.84
6.Simon NEWTON15RTW Monson 1:57.88  599 27.2156.861:27.24
7.Theo HASLAM16Bromley 1:58.25  593 25.9454.891:26.15
8.Joseph GASTER17Sevenoaks 1:58.75  585 27.0556.741:28.18
9.Thomas SLATER17Co Cant'bury 1:59.22  579 27.4357.221:28.24
10.Luke GUNNING17Beckenham 1:59.33  577 27.1156.911:27.79
11.George HINTON16RTW Monson 2:01.11  552 26.1756.001:28.05
12.Michael FOSTER15Saxon Crown 2:01.40  548 27.4057.661:29.73
13.Connor LOWRY17Sevenoaks 2:01.47  547 27.1857.521:29.23
14.Michael DAVIDSON15Sevenoaks 2:01.96  540 28.6059.911:32.10
15.Harry MEWS17Sevenoaks 2:02.14  538 27.8358.101:30.33
16.Lukas ANTANAVICIUS16Beckenham 2:02.20  537 27.0856.741:29.34
17.Oscar MACARTNEY15Thanet Swim 2:02.69  531 28.291:00.001:31.79
18.Hamish WYATT18Sevenoaks 2:02.78  530 28.0458.381:30.46
19.Kallum MORRIS16Black Lion 2:02.82  529 28.3759.571:31.47
20.Max JAMESON14Thanet Swim 2:02.94  528 28.2059.621:31.26
21.Joseph DOBB14Bromley 2:03.02  527 28.1259.181:31.39
22.Joshua LEWIS14Thanet Swim 2:03.10  526 28.1059.191:31.76
23.Kean LORENTSON16Black Lion 2:03.54  520 27.6758.431:31.14
24.Henry MAXWELL15Beckenham 2:03.65  519 28.261:00.231:32.28
25.Callum BROPHY16Sevenoaks 2:03.81  517 28.2659.771:31.85
26.Joshua HARRISON16RTW Monson 2:04.31  510 27.7859.031:31.85
27.Dylan CHILD15Bexley 2:05.19  500 28.631:00.551:33.47
28.Lee SHEPHERD13Dover Life 2:05.64  494 29.571:01.161:33.68
29.Joshua BEDFORD-EATWELL15Sevenoaks 2:05.99  490 27.2158.911:32.64
30.Thomas WILLETTS15Maidstone 2:06.04  490 28.881:00.801:33.84
31.Matthew ROGERS14Bromley 2:06.06  489 28.361:00.011:33.14
32.Alexander BOYD13Thanet Swim 2:06.12  489 29.421:01.471:34.03
33.Kie-Ren LAU16Beckenham 2:06.13  489 29.231:01.671:34.40
33.Cameron BUTLER17Bromley 2:06.13  489 28.161:00.071:32.80
35.James CASTLE15Black Lion 2:06.64  483 28.841:01.091:34.38
36.James WILTON15Co Cant'bury 2:07.02  478 29.331:01.621:34.58
36.Joseph SHAILER17KingsSchCant 2:07.02  478 28.441:00.701:34.01
38.Andrey BRIGHTWELL15Gravesend 2:07.60  472 29.371:00.691:33.40
39.George CASEY15Co Cant'bury 2:07.82  469 28.881:01.771:35.57
40.Ryan THROWER15Gravesend 2:08.01  467 29.431:01.861:35.42
41.Benjamin STROVER14Orpington OJ 2:08.16  466 28.461:01.111:34.84
42.Benjamin COE16Petts Wood 2:08.36  463 27.8359.701:34.10
43.Thomas HELLEWELL14Gwich Royals 2:08.38  463 29.211:01.671:35.62
44.Jamie REGAN14Beckenham 2:08.49  462 29.091:01.981:36.20
45.Sebastian STEWART14Sevenoaks 2:08.51  462 28.591:00.671:34.38
46.Edward MORIARTY18Beckenham 2:08.63  461 29.311:02.061:36.38
47.Alexander IRELAND14Bromley 2:08.65  460 29.421:01.621:35.19
48.Joseph LOZADA15Saxon Crown 2:09.29  454 28.511:01.361:35.94
49.Levi ATWELL14Shepway SC 2:09.50  451 28.291:00.931:35.90
50.Sam WOOLFENDEN15Bexley 2:09.82  448 29.661:02.391:36.17
51.Joshua BUNGAY15Shepway SC 2:09.91  447 29.611:02.691:36.90
52.Luke MELVIN16White Oak 2:09.99  446 29.431:02.071:36.23
53.Richard CARR14Black Lion 2:10.01  446 28.011:00.411:35.34
54.Luca LOMBARDI15Dartford 2:10.16  444 29.651:02.321:36.17
55.George GOMERSALL16Maidstone 2:10.23  444 29.361:02.351:36.53
56.Thomas COVENEY15Sevenoaks 2:10.38  442 29.491:02.841:37.96
57.Samuel SPRIDDELL16RTW Monson 2:10.47  441 28.0259.831:34.04
58.Nathaniel RODRIGUES12Sevenoaks 2:10.53  441 29.301:02.271:36.55
59.Nathaniel AMOS15Saxon Crown 2:10.54  441 29.131:01.771:35.83
60.David WILSON15Sevenoaks 2:10.76  438 29.621:02.881:37.65
61.Jack BAKER14Thanet Swim 2:10.93  437 29.871:03.361:37.14
62.Felix HASLAM14Bromley 2:11.84  428 28.061:01.101:36.65
63.Kieran DALE12Thanet Swim 2:11.89  427 30.151:03.651:38.16
64.George HILLS14Erith & Dist 2:12.13  425 31.131:04.911:38.50
65.Luke BROWN14Gwich Royals 2:12.33  423 29.441:03.481:38.38
66.Tommy LEWIS15Saxon Crown 2:12.42  422 29.661:03.011:38.20
67.Finn WOOD14Shepway SC 2:12.80  418 30.071:03.851:39.05
68.Taine CARRICK13Thanet Swim 2:13.01  416 30.531:04.561:38.99
69.Thomas WILTON13Co Cant'bury 2:13.19  415 30.701:04.701:39.59
70.Benjamin TRITTON14Maidstone 2:13.39  413 30.201:05.141:40.89
71.Luke DOUGLAS13Saxon Crown 2:13.41  413 29.931:03.541:39.15
72.Joseph BAILEY15Dover Life 2:13.72  410 30.851:05.031:39.87
73.Christopher LEE13Sevenoaks 2:13.73  410 30.221:03.671:38.73
74.Timothy LEBERL13Beckenham 2:13.78  409 30.471:04.431:39.18
75.James VICK15Erith & Dist 2:13.79  409 30.281:04.191:39.17
76.George TYLER13Sevenoaks 2:13.81  409 30.221:04.511:40.14
77.Sammy WOODHEAD14Beckenham 2:13.84  409 29.951:02.991:37.82
78.Tomas TRAUPYS14Erith & Dist 2:14.89  399 29.901:04.171:39.60
79.Saul OWEN14Shepway SC 2:15.28  396 30.201:04.801:40.42
80.Ben FITZSIMONS14Tonbridge 2:15.53  394 30.121:04.641:41.04
81.Andre STRYDOM13Sevenoaks 2:15.93  390 30.521:04.751:40.45
82.Finlay MAXWELL12Beckenham 2:16.16  388 31.111:05.951:40.92
83.Joshua MARTIN14Orpington OJ 2:16.30  387 30.531:04.791:40.13
84.Joseph RUSSELL12Co Cant'bury 2:17.20  379 32.601:07.611:43.49
85.Thomas LEMAN12RTW Monson 2:17.41  378 31.131:06.231:42.28
86.Ellis STANHOPE12Maidstone 2:17.51  377 31.851:06.751:43.18
87.Zack ROTHMAN13Herne Bay 2:17.95  373 31.401:06.591:42.83
88.Oscar KEYWORTH13Thanet Swim 2:18.00  373 31.861:06.461:42.77
89.Oliver ATKINSON14Dartford 2:18.73  367 30.131:05.031:41.88
90.Oscar PARRICK12Co Cant'bury 2:18.84  366 31.851:07.341:44.08
91.Scott COVENTRY12Sevenoaks 2:19.61  360 31.611:06.731:44.19
92.Thomas KING12Thanet Swim 2:20.77  351 31.661:08.351:45.82
93.Jamie CAREY13Maidstone 2:21.48  346 32.601:08.871:46.61
94.Cian BETHEL12Black Lion 2:21.65  345 32.591:08.921:46.50
95.Adam MILES12Herne Bay 2:22.15  341 33.541:09.821:46.45
96.Evgueni PEYTCHEV12Bromley 2:22.84  336 31.551:08.001:45.70
97.Oscar MILES11Thanet Swim 2:22.86  336 33.241:10.001:47.27
98.Andrew ROWLAND12Beckenham 2:23.98  328 33.481:10.911:48.34
99.Kody BRADBURY11RTW Monson 2:24.03  328 32.361:09.341:47.05
100.Jack BILLINGS11Bromley 2:24.90  322 33.161:10.151:48.36
101.Jerry SYKES11Thanet Swim 2:26.17  314 33.841:12.241:50.67
102.Maximus PARPWORTH10Thanet Swim 2:26.60  311 33.401:11.811:50.52
103.Brett BAKER12Bexley 2:26.87  309 33.931:11.461:49.59
104.Ali SETTERFIELD11Thanet Swim 2:27.13  308 34.161:11.821:50.29
105.Liam PEARSHOUSE11Thanet Swim 2:27.22  307 35.601:13.891:51.41
106.Edward ESTCOURT11Ashford Town 2:27.44  306 32.701:09.651:48.36
107.Callum BARONTI11Orpington OJ 2:28.19  301 34.841:12.641:51.97
108.Marcus MCSPADDEN11Beckenham 2:28.72  298 34.751:12.701:51.45
109.Finlay KEYWORTH11Thanet Swim 2:29.65  292 35.191:12.801:52.20
110.Justin STROVER11Orpington OJ 2:29.78  292 34.611:13.221:52.23
111.James DICK12Maidstone 2:30.07  290 34.591:12.791:51.21
112.William BOOTH11Sevenoaks 2:30.13  289 34.531:12.701:51.66
113.Charley LANGFORD11Herne Bay 2:30.64  287 34.331:13.351:52.48
114.Conor WRIGHT10Thanet Swim 2:31.15  284 33.721:12.511:53.15
115.Joshua SOLLY11Dartford 2:32.40  277 34.651:14.111:53.36
116.Harvey MAUNDERS10Erith & Dist 2:32.55  276 35.551:15.101:54.93
117.Edward PAULING10Beckenham 2:33.27  272 34.291:13.731:54.30
118.Edward SELLAR10Orpington OJ 2:34.55  265 36.151:15.401:55.56
119.Toby COOK10Thanet Swim 2:35.79  259 35.651:16.081:57.49
120.David ALLEN10Black Lion 2:36.92  253 36.681:17.541:58.64
121.David LANGLEY9Bexley 2:37.01  253 35.981:17.001:58.03
122.Daniel WILDING10Erith & Dist 2:39.72  240 35.871:16.941:59.36
123.Daniel BRICE10Tonbridge 2:41.04  234 36.351:18.682:02.04
124.Joshua CRABTREE11Thanet Swim 2:41.12  234 37.411:19.212:01.36
125.Noah ENTICKNAP9White Oak 2:41.32  233 36.951:18.802:00.15
126.Samuel JACK10Co Cant'bury 2:41.82  231 38.041:19.672:02.21
127.Max ROGERS10Thanet Swim 2:45.57  216 37.311:20.172:04.67
128.William REEVES9Thanet Swim 2:49.77  200 39.451:23.822:07.95
129.Scott STRANGE9Ashford Town 2:51.95  193 40.641:25.272:09.51
130.James SPROSTON9Erith & Dist 2:51.96  192 38.271:23.432:09.92
131.Seb HILLSDON9RTW Monson 2:53.96  186 39.611:24.792:12.03
132.Max FORDYCE9Faversham 2:54.14  185 39.701:23.412:10.58
133.William FITZPATRICK9Beachfield 3:06.11  152 41.691:28.152:17.69
 Edison HAMMOND11Sevenoaks DNC       
 Kenz HILTON12Gwich Royals DNC       
 Oliver DURRANT14Beachfield DQ ST 1L       

Disqualification Codes

UP